Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
81%
A biciklizést is? Tök jó! Csak kutyázni és biciklizni járok oda. Azt hiszem, akkor el kell kezdenem félretenni bírságokra.
2011. febr. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen hülyék miatt, ezért. Kommentekben tessék olvasni a gazdi szabad felfogását.


[link]

2011. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy előttem is írták: sajnos mivel a nép nagyrésze nem képes rendesen kutyát sétáltatni, vagy egyáltalán kutyát nevelni így szükség van rá. Nemegyszer láttam már olyat, hogy a csávó sétáltatta a kutyáját, az meg berontott a játszótérre, és fellökött jópár gyereket. Baj nem történt, de ez csupán egy eset a nagyon sok közül.


Sajnos rengeteg gazda egyszerűen nem képes fegyelmezni a kutyáját, a többiek meg nem szólnak rá. És ezért van szükség ilyen törvényekre. Ha nem lennének ilyen esetek, nem kellenének rá törvények sem...

2011. febr. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

12:03-nak


Képzett vizsgázatott vadászkutyám van, ami nem hajtja a vadat. Most is képzés miatt mentünk volna az erdőbe.

2011. febr. 22. 12:08
 15/69 anonim ***** válasza:
90%
Pontosan. Sok hülye fegyelmezetlen kutyatartó miatt most azok fognak jókorát szívni, akik tudatos, felelős kutyatartók.
2011. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
58%

A véleményem, hogy ez tényleg nonszenz. Komolyan, erdőben sem lehet elengedni??? Ez szörnyű.


Még jó, hogy nekünk vidéken nagy az udvarunk és így eleget tud rohangászni a blöki. Így őt nem is visszük nagyon sehova, nem igényli.


Az a baj, hogy sokan nagyon agresszívvá nevelik a kutyájukat, aztán azok esetleg tényleg okozhatnak galibát idegen járókelőkkel. Lehet így alakult ki az egységes szabály, hogy akkor legyen minden kutya pórázon sétáltatva. Meg az is baj, hogy a fontos törvényeket/szabályokat legtöbbször olyanok alkotják, akik nem értenek a témához, ez nemcsak kutyaügyben van így.

Hát ha ez igaz, hogy erdőben nem lehet póráz nélkül... az a szabályalkotó marha még tuti nem látott kutyát. Vagy rinyál tőlük és meg is érdemelné, ha egy kutya jól s*ggbe harapná.


Szerintem azért az A KUTYA, AKIT A GAZDÁJA SZABAD TERÜLETEN ELMERI ENGEDNI, AZ NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL MEGVAN NEVELVE ANNYIRA, HOGY NE BÁNTSA A JÁRÓKELŐKET. Aki elengedi a kutyáját, az bízik a kutyában, le merem fogadni. Ki szeretné, ha kedvenc blökije elkóborolna, megharapná a szembejövő gyereket, stb...?! Aki ilyenektől tart, az úgysem veszi le róla a pórázt, aki pedig leveszi, annak meg jól nevelt kutyája van. Nagy valószínűséggel...


Nem?!

2011. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
88%

Ez vegyes dolog. Egyrészt igenis érthető. Az ember túlságosan el van kényelmesedve, ott pusztítja környzetét akár akaratlanul is, ahol éppen nem szégyelli, ezt pedig csak diktatórikus rendelkezésekkel lehet szabályozni, hiszen abban erdőben az ott élő állatokat, védett növényeket ne tapossa szét a kutya. Csak ugye erre az átlag ember nem is gondol.

Másrészt az is jogos elvárás, hogy akkor legyen kijelölt hely, megfelelő alternatívák. Csakhát sajnos ez magyarhon, ahol tudnak tiltani és itt megáll a tudomány. Megoldás 0, forduljon fel a mezei ember.

Hogy mit lehet csinálni? Szerintem társadalmi összefogásban kell intézkedni, mert drága döntéshozóinkra várhatunk évtizedekig...

2011. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
86%
Na, 12.10 összefoglalta, ott a pont.
2011. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim válasza:
57%
Mivel már nem egyszer fordult elő velem, hogy egy szabadon futkosó kutya rám hozta a frászt, közben pedig a gazdája pár méterrel odébb azon röhögött, hogy én hogy megijedtem az ő bullmasztiffjától, ezért azt mondom, hogy igenis legyen kötelező a póráz és a szájkosár használata. Egyben azt is támogatom, hogy létesítsenek sokkal több futtatót, ahol viszont el lehet engedni a kutyákat.
2011. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

Ok, egyetértek. De hol a megoldás?


Sok ember elve el sem negedi a kutyáját, gondolom őket ez nem zavarja.

Van egy tábor, aki pont lesz*rja, hogy merre kóvályog séta alatt a kutyája. ide tartozik az a szomszédom is, aki csak kizsilipeli a kutyáját a bejárati ajtaján a harmadikon, aztán majd lesz valaki, aki lenn kiengedi, a kutya megsétáltatja magát, azt majd visszagyün.


De ott van a kultúr kutyatartók zöme is, aki szeretne megfelelő életteret biztosítani a kutyájának akkor is, ha lakásban tartja. De kerti kutyákról is beszélhetünk. Az sem jobb ha csak kerti futkosók, sokan hál istennek a kerti kutyát is sétáltatják.

2011. febr. 22. 12:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!