Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:

Igazad van Z.O.L., de ha belegondolsz, most is ez megy. :D Én írtam azt az elején, hogy engem nem érdekelnek a szabályok, mert meg vannak nevelve a kutyáim, udvarias vagyok és érdekes mód engem nem piszkál senki. Persze mindig van egy-két bunkó ember aki beszólogat, de hát ilyenből is kell, hogy kerek legyen a világ. :D Nem vagyunk egyformák. Csakkitivel is száz százaléksoan egyet értek.

Bár én azt gondolom, amit írtam fentebb is, hogy aki udvarias és példamutató magatartást tanúsít, azokkal sokkal-sokkal elnézőbbek, sőt.

Intelligenciától és sok egyébtől is függ, ki hogyan áll ehhez a kérdéshez hozzá. Aki felismeri azt, hogy udvariassággal és példamutató magatartással mennyi előnyt tud a kutyájának, magának és a környezetének is kovácsolni, az tenni is fog érte a maga részéről. Aki meg csak köpködi és felháborodni bír, az meg is fog maradni ezen a szinten, mert az ilyen emberek primitívek. Ők valószínűleg az élet minden területén ezt csinálják, csak a markukat bírják tartani, követelőzni, meg köpködni, de mégsem fordul a fejükben, hogy a cél érdekében talán tenni is kéne valamit.

Engem is bánt, hogy sok nemtörődöm ember miatt a normálisakkal szemben is előítéletek vannak. De hát az emberek már csak ilyenek. Magam részéről továbbra is igyekszem példát mutatni, aki nyitott rá, azt "nevelni", a többiekkel nem foglalkozom, élem a magam életét. Mert a legtöbb ember azért észreveszi, hogy lehet másképp is, jobban, mint a nagy átlag és eszerint is kezelnek.

Sajnos egy olyan rendszerben élünk, ami ellen túl sokat tenni a fentieken kívül nem tudunk, alkalmazkodni kell, példát mutatni és akkor minden happy.

Ez az egész rendeletsi kérdés szerintem egy kicsit túl is van spirázva. Érdekes, én is járok a budai hegyekbe, a városban is nagyon sok helyre, de soha nem tapasztaltam olyanokat, amin mások háborognak. Írtam is, engem is állított már meg közteres, de mivel megnevelt kutyákkal voltam és udvariasan viselkedtem, nem büntettek meg, sőt! Szóval szerintem ennyi a történet, nekem kicsit gyanús, ha valaki ennyire megleckéztettek, ott vagy a gazdi nem volt udvarias vagy a kutyák voltak neveletlenek, másképp nem büntették volna meg az illetőt. Szerintem.

2011. febr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként ilyesmi civil szervezeteket kellene csinálni:

[link]


Szervezetként már lehet már lobbizni, lehet megjelenéseket, meghívásokat szerezni. De az alap náluk is az, hogy a maguk környezetében rendet csinálnak. Sok kicsi, vagy akár e

2011. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
2011. febr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
Össze kellene fogni, aláírást gyűjteni, kérvényt beadni, és jöhet a mehet!
2011. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
Hát rajta, kezdd el! :D
2011. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:

17:06 mit nevetsz ezen? Nem csak panaszkodni kell lépni is, anélkül csak üres szájtépés az egész!


Előző

2011. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:

Nem kinevettelek, félreértetted.

Leginkább azért írtam, mert én vagyok, akit pöppet sem a zavar a rendszer, én írtam az udvariasságot és a megnevelt kutyát.

De szívesen részt veszek az akcióban, kezdeményezni viszont nem fogom, mert igazából én így is elvagyok.

2011. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyébként tök igaz, hogyha udvarias vagy és kedves, akkor veled is normálisan viselkednek. Alapvetően az emberek bírják a kutyákat, ha nem okoznak gondot.


Engem pl. mindig megcsodálnak mikor előreküldést gyakorolok, valamiért az nagyon tetszik az embereknek, annál mindig megállnak kérdezősködni (és persze kizökkentik szerencsétlen kutyát a feladatból).


Pont a napokban két tök pozitív élményem is volt. Egyszer egy piacra slattyogtam be kutyával, hogy kicsit belül ültessem le, és kössem ki. Persze jött az őr, rám szólt, hogy nem szabad. Elnézést kértem, és megkérdeztem hova ültethetem le. Leültettem oda ahova mondta, de azért úgy mászkáltam a piacon, hogy ki-ki nézegettem mert nem tűnt biztonságos helynek. Viszont az őr végig ott állt a kutya mellett és őrizte. Utána ő esküdött meg, hogy nagyon jól viselkedett a kutya és tényleg megérdemli a jutalamfalatot :)


Utána egy bevásárlóközpont előtt ültettem le hasonló szituban, csak befutottam egy doboz cigiért. Kifelé jövet elkapott az őr, hogy "ez a maga kutyája?" Mondtam, hogy igen. Elkezdett papolni, hogy ez már a központ területe, és ide tilos kutyát hozni, blablabla. Sűrű elnézést kértem, udvarias voltam, megígértem, hogy többet nem fordul elő. Akkor hangnemet váltott, úgyhogy megkérdeztem tőle is, hogy máskor ha előfordul hova köthetem. Mire tök normálisan elmondta, hogy őt amúgy nem zavarja, csak látszik a kamerán és neki is szólnak érte a főnökei, de ezen és ezen a részen már nem látja a kamera, úgyhogy oda nyugodtan.


Ha normális vagy, az esetek többségében veled is normálisak lesznek. Nekem még sosem volt gondom a póráz nélküli sétából, de én kínosan ügyelek is rá, hogyha jön valaki magam mellé rendelem, ha látom, hogy fél az illető, akkor leültetem, pórázra teszem. Ha szemben pórázos kutya jön, akkor is mindig pórázra veszem. Ha a parkban jön valaki, akkor is magam mellé rendelem, mert mittudomén, pl. meg lehet benne botlani, pont elég kellemetlen az is. Őszintén szólva engem is irritál, ha a gazditól 20-30 méterre rohangál a kutya, és le se szarja a kedves gazdi, hogy jön valaki.


Ja és de, azt is komolyan gondoltam, hogy nem pisili le az oszlopokat. A pályán sem pisilhet, mert ugye vizsgán az kizárást von maga után. Tudja jól, hogyha közös akció van, akkor rám figyelés van, nem hugyozás. Márpedig ha haladunk A-ból B-be, akkor az közös akció, és elvárom, hogy figyeljen rám. Zöld területeken mindig pisilhet, ha parkban vagyunk, kedvére szaglászhat és jelölhet, de ha együtt haladunk, sietünk, akkor nincs jelölés. Láthatólag nem okoz neki különösebb törést, ellenben az anyukákkal akiknek a gyerekük épp ott kapaszkodik meg oszlopokba, ahová a kutyák pisilne. ha lesz gyerekem, én se fogok örülni, hogy kutyahugyos a keze, utána meg a szájába veszi, meg a cumiját fogdossa.


Élni és élni hagyni, ennyi lenne a lényeg.

2011. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:

Engem eddig sose büntettek meg a kutyák miatt. Mindkettó jól képzett, munkakutya, akikkel eddig gyakorolni jártunk az erdőbe-Hajógyárira, illetve egyéb zöld területekre.


Van nálunk egy kutyafuttató, egyedül ott szoktak saját kedvükre rohangálni illetve többi négylábúval játszani...

Minket is meg szoktak csodálni mikor gyakorlunk, hisz nem kis látványosság tud lenni ha egy képzett kutya edz (ahogy már az előttem szólók is írták.


Ami engem megdöbbentett, hogy a körülöttem élők között több is panaszkodott, ami eddig nem volt napirenden, illetve, hogy erdőbe menet szembetaláltam magam azzal a bizonyos táblával.


Azzal, hogy nem gyakorolhatok szabadon a kutyákkal, nálunk a verenyzést kérdőjelezi meg. Szükségünk van nagy szabad térre, és változatos helyszínekre (ideértve a domborzatot és fizikailag a helyszínt is).

Mostmár késő este van, holnap új nap jön, új gondolatokkal...! Mindenkinek jó éjt!

2011. febr. 28. 23:15
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!