Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
77%
84 % 12.30. Vidéki városban lakom a Mátra lábánál.Kis vadas területen ha pl ott futtatnám a kutyám és szagot kapna és messze elmenne tőlem a mezőőr, vadőr vagy vadász minden zokszó nélkül lelőhetné, mert gazdit nem lát a kutya kóbór állat minősítésű és a vadat veszélyezteti . Nem egyszer előfordult nem egyedi eset.
2011. febr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
89%

Elvileg nálunk is van ilyen rendelet , de érdekes módon engem sose ba$zogatott se a közterületes , se a rendőr , pedig szinte minden nap találkozom velük és mindig póráz nélkül sétáltatom a leonbergim .

Tény , hogy ha bárki jön szembe , akkor odahívom magamhoz és nem hagyom hogy bárkit megfélemlítsen .

3 éve sétáltatom és 1 kezemen meg tudom számolni , hogy hányan néztek rám akár rossz szemmel és még kevesebben vannak akik meg is említették .


És ugyanakkor van 1-2 "gazdi" aki ugyanúgy póráz nélkül tartja a kutyáját , de az mindennek neki megy , össze-vissza rohangál , ugat . Hát mily' meglepő őt már nem 1* elkapták , hogy azonnal rakja pórázra a kutyáját .


Szóval a rendőrök nem fognak azonnal neked ugrani , ha látják hogy felelősségteljesen sétáltatod a kutyád .

Én mindig is póráz nélkül sétáltattam és mindig is póráz nélkül fogom sétáltatni a kutyámat , főleg mert az a 100 m2 -es futtató semmire nem jó egy nagyobb testű kutyának . Kettőt szökell és már kenődik is fel a túlsó felén lévő kerítésre , az max a westie méretű kis szobacirkálóknak jó .


A flexi meg nálunk biztos hogy teljesen legális , de az az 5m -es póráz is eléggé kordában tartja a kutyát , sokkal jobb neki szabadon .

2011. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
85%

Ja és egyébként elég nagy kertes házban tartom , de az messze nem elég a kutyának , legyen bármekkora is a kert .

A kutyának kell a többi kutya és kell , hogy minden nap értelmesen foglalkozzál vele .

Az én kutyám kiegyensúlyozott , nem ugat egész este mint a többi szomszéd kutyája aki csak ki van dobva a kertbe és sose látott még életében semmi mást a kertjén kívül .

2011. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 IGCM ***** válasza:
100%

Tilos,de érthető...tele van minden paraszt kutyásokkal akik a neveletlen agresszív embeiket nagy vagányan vistzik az utcán az meg embert ugat esetleg gyereket neki megy más kutyának stb.

Szóval szerintem rájuk kéne haragudni!Már a csapból is az folyik hogyan neveljünk,tartsunk kutyát mégis egyre több kutyás van és egyretöbb a h*lye közöttük.....arról már nem is beszélve,hogy egyre több a kutya és ez álltal a sok észlénynek köszönhetően nemhogy csökken a kutya állomány hazánkban hanem növekszik..csoró menhelyek eddig is csurig voltak hát még most...

2011. febr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 IGCM ***** válasza:
56%

Ja egyébként a bicikli tiltás teljesen érthető szintén...

A terepbringásokból nekem is elegem van pedig én si bicajozok!!LEgalábbis azokból akik árkon bokron mennek ár!!Had ne mondjam mennyi fokozottan védett növényt pusztítanak.....a fák tördeléséről nem is beszélve....meg az erdei állatok megzavarásáról.Ha rendesen bicajoztak volna akkor nem lenne most tilos mindenkinek :S

2011. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
76%
Ezt talán ne keverjük bele, mivel a hozzászólásodból látszik, h nem igen szoktál terepen bringázni, nem igazán tudod mi is az a mountain bike, nem forogsz ilyen körökben, nem ismersz olyanokat akiknek ez az életük, akik jobban tisztelik az erdőt, mint a legtöbb túrázó vagy inkább csak ember aki beteszi a lábát az erdőbe.... általánosítasz, ahogy azok teszik, akik az idióta, nem törődöm kutyások miatt hoznak ilyen szabályokat, amik a normális kutyásokat is sújtják.
2011. febr. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
78%

Az idióta kutyákat én is utálom , főleg ha épp ráront az enyémre és ha az megvédi magát , akkor megint én vagyok a hibás , mert eltaposta a kis görcsöt amit póráz nélkül odaengedtek hozzánk .

De akkor kéne lehetőséget adni , hogy a jólnevelt kutyák kapjanak valami papírt (bár inkább a jólnevelt gazdit kéne nézni) amivel el lehet engedni és akkor egyből mindenkinek jó lenne , mind a járókelőnek , mind a normális kutyatartóknak .

2011. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem tudod, hogy tilos póráz nélkül sétáltatni, akkor ugyan tisztában vagy-e a kutyatartás szabályival?
2011. febr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
16%
póráz+szájkosárral viheted ki a magán területedről.
2011. febr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan, évszázadokon keresztül a kutya az ember legjobb barátja volt, segítette mindenben, állítom, hogy nélkülük nem itt tartana az emberiség ahol most.

Ma mi van? A kutya egy megtűrt lény az ember környezetében. Nagy hála, mondhatom, az évszázados munkákért, elejtett, felkutatott vadért, az egyben tartott és megvédett nyájakért, a patkányírtásért, a bomba, drog keresésért, a vakvezetésért, a mozgássérült segítésért. Az emberiség megint kitett magáért és hátbaszúrta a leghűségesebb barátját.

Érdekes arra van állatvédelmi törvény h ne tartsa az ember láncon a kutyáját, de hivatalosan egy városban (akármilyen nagy vagy kicsi) lakó kutya egy 1,5 méteres pórázon kéne h leélje az életét. Normális dolog ez? Soha az életében nem futhatná ki magát, mert a kijelölt kutyafuttatók 10*10 méteresek, egy labdát nem lehet bennük normálisan eldobni anélkül h ne repüljön ki vagy ne szálljon bele a kutya a kerítésbe amikor fut utána.


Legyenek keretek, nem azt mondom. De ne ész nélkül. Utcán póráz. Parkban, erdős részen szabadon - saját felelősségre, bármi történik a gazdát megbüntetni. De az h mindenért piszkálni... A 11. kerületben olyan az ebtartási törvény, h MINDEN 40 centi fölötti kutyára szájkosár és póráz kell, fajtától függetlenül. A barátnőm uszkárja 43 centi. Abszurd. ...és ahogy már írtam, az ész nélküli tiltás, szabályszegést szül csak, mivel az emberek nem látják értelmét betartani. (ugyanez a helyzet, az idiótán, csak a büntetés miatt kihelyezett sebességkorlátozó táblákkal - ez ugyanez, hoztak egy hozzáértés nélküli, értelmetlen törvényt, amelyre hivatkozva büntethetnek, de célt nem érnek vele...)

2011. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!