Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
93%

OFF:

Biciklitiltó tábla is van???

Na ez is gáz.

Akkor ezt a törvényt is azok a gazdag fejesek hozták, akik két lépést nem tesznek autó nélkül és fogalmuk sincs a természetről, meg annak védelméről, és biztos az autók meg nem is szennyezik a környezetet. Na jó befejeztem, úgysem tudom megváltani a világot.

2011. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 A kérdező kommentje:
Míg írtam a kommentet, több válasz is jött köszönöm, így picit suta a reakcióm :)
2011. febr. 22. 12:16
 23/69 anonim ***** válasza:
88%

Megmondom őszintén, engem nem érdekel. A kutyáim maximálisan behívhatók, engedelmesek. Rám aztán szólhatnak, hogy nem engedhetem el. Inkább kedves vagyok ilyenkor, udvariasan elnézést kérek, a kutyáimat behívom, lefektetem, helyben maradásra kérem, pórázra teszem. Ezt látva egy közterületes nem büntet meg. Látja, hogy a kutyáim jól neveltek, én kedves és udvarias vagyok, innentől kezdve csak ennye-bennye szokott lenni, meg hogy legközelebb ne engedjem el, de olyan is volt már, hogy a közterületes el is felejtette a végén, hogy miért szólított meg és ott simogatta a kutyákat 10 percig. :D Ha a gazdi normális, a kutya jól nevelt, az esetek nagy részében nem büntetnek meg. Nem szabad felháborodva és bunkón beszélni velük, ennyi a titka. Ők is emberek, a munkájukat végzik, de ha az ember normális velük, akkor ők is azok és nagyon sok köztük igenis szereti annyira az állatokat, hogy tudják, túl szigorúak a szabályok.

Nekem már olyan is volt, hogy a metró bejáratnál maga az ellenőr mondta, hogy hagyjam a fenébe azt a szájkosarat, ő sajnálja a kutyát, hogy rátegyem. :) Kérdeztem, mi lesz, ha kifelé menet rám szólnak? Erre azt mondta, nyugodtan hivatkozzak rá, hogy ő leengedett! :O

Egy szó mint száz, ha a gazdi normálisan áll hozzá, akkor nagyon valószínűséggel őhozzá és normálisan fognak hozzáállni, persze ehhez kell a jól nevelt, engedelmes kutya is. Nekem ez a tapasztalatom.

2011. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:03


A kérdésem csupán az, hogy mondjuk a Normafánál, vagy a budai hegyekben, a HHH környékén pl. milyen vadakat hajthat meg az a kutya amiért nem lehet szabadon engedni? Azért nem lehet őket szabadon engedni, mert a kutyát (soha nem látott és) gyűlölő családanyák, öregasszonyok körében ismét divat lett bejelentgetni, feljelentgetni.


"Amellett össze-vissza piszkít." Pórázon nem? Ha póráz nélkül sétáltatom, akkor is összeszedem utána a szart.


Nyugat-Európa egyes országaiban megfelelő vizsgával rendelkező kutyákat szabadon is lehet sétáltatni. Arról nem is beszélve, hogy szinte mindenhová be lehet velük menni (bevásárlóközpontok, éttermek stb.). Nálunk pedig még azoknál is ellehetetlenítik a felelős kutyatartást, akik ténylegesen felelős kutyatartók.

2011. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:17


Az én kevés tapasztalatom is ezt mutatja. Hétvégén voltunk a Hajógyári szigeten. Járőröztek a rendőrök , szerintem ők is póráz nélkül sétáltatókra "vadásztak" (a múltkori, erre vonatkozó kérdés miatt gondolom). Akárhányszor eljöttek mellettünk, behívtuk a kutyákat, leültettük őket magunk mellé és egy szót sem szóltak.

2011. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
27%

leszarom mit mondanak a törvények!

én a 4kg-os kutyámat akkor is elengedem!

2011. febr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
75%

Aki azt mondja h legyen még több kutyafuttató, az tartott már kutyát?? Tudja mit jelent h a kutya fut? És láttak már kutya"futtatót"? Senki ne röhögtesse ki magát, h azt mondja nekem h vigyem le a egy kutyafuttatóba a kutyámat "futni".... pláne ha még másik 2 kutya is beteszi oda a lábát.

Én mostmár 5 és fél éve tartok kutyát. Nem is egyet. Póráz nélkül sétálunk általában. És érdekes, egy kezemen meg tudom számolni h hányan szóltak be. Mivel ha azt látom h a szembejövő gyerekkel van, szatyor van nála, többen vannak, egyszerűen csak úgy mozog h látszik rajta h bizonytalan a kutyák miatt, behívom őket lábhoz. Nem értem...elég nagy az életterünk ahhoz h meglehessen egymás mellett kutyás és nem kutyás. Az ész nélküli tiltás meg sehova nem vezet, csak szabályszegéshez.

2011. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén hiszem, mert hinni akarom, hogy tényleg Korom Gábornak lesz igaza, és 100 év múlva barbár népekként fognak gondolni azokra, akik zsinórral kötötték magukhoz a kutyájukat.

Itt a teljes riport amúgy: [link]


Én továbbra is magam döntök arról, hogy hol engedem el a kutyát, és hol nem. Nyilván a moszkvatéren ráteszem a pórázt, nekem is kényelmesebb fogni, mint annyira figyelni rá. Nyilván behívom ha jön szembe valaki. Ha véletlenül botokkal játszó gyerekek jönnek szembe, akkor behívom, és rá is teszem a pórázt. Hadd legyek már felelős saját magamért, és a saját kutyámért. Tudom mi az az ingerkörnyezet, amiben nem engedem el, ha épp nem vagyok a toppon, ismerem a kutyámat, és magamat is. Hadd döntsek már.


A hatóságokról pedig én is azt gondolom, hogy kedvességgel lekenyerezhetők. Anyámtól tanultam annó, hogyha megállította a rendőr, akkor tágra nyílt szemekkel pislogott, és naívan kérdezte, hogy "Komolyan nem szabad itt befordulni? A fenébe, ezt nem tudtam, elnézést kérek, legközelebb figyelni fogok." Ennyi.


Abszurd és nevetséges, hogy lehet neked terápiás kutyád, IPO3-as kutyád, vadászvizsgás vadászkutyád, nincs olyan lehetőség, amivel legálisan elengedhetnéd, hadd szaladjon.


Fotózzon a közteres nyugodtan, örömmel pereskedek velük akár éveket is.

2011. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
92%
Nos igen, van nekünk már egy állatvédelmi törvényünk is, ami elő is írja, hogy a fajtának szükséges mozgást biztosítani kell. És így a két törvény meglehetősen ellent mond egymásnak, mert egy agarat, de sok más fajtát nem lehet így lemozgatni, de még egy kutyafuttatón sem igazán...
2011. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
100%

Utána olvastam a Felxi nem tilos!!

[link]

2011. febr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!