Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS...

Mit szóltok ahhoz, hogy TILOS póráz nélkül sétáltatni?

Figyelt kérdés

Eddig is szabály, volt, eddig is betartottam, de az már túlzás, hogy sem a környező erdőkben, sem egyéb parkokban nincs arra lehetőség, hogy az ember elengedje a képzett vizsgás kutyáját?


Ha már figyelemmel kell lenni a szimpla mezei járókelőkre, akkor miért nincs senki figyelemmel a kutyásokra? Akik elvileg az "ember legjobb barátját" választották társul?


Semmi bajom, hogy utcán nem engedhetem el a kutyámat, de igenis lesznek olyan kedvesek és biztosítsanak elég futtatót, ami nem zsebkendőnyi méretű, hogy a kutyák kellő képpen lemozoghassáh magukat.


Vagy esetleg sétáltassak MINDIG fix 1 méteres pórázon egy agarat, németjucit, szettert? Félreértés ne essék, nekem ezek közül egyik sincs, de az már tényleg nonszensz, hogy a flexi póráz is TILOS.


Várom a véleményeteket!


2011. febr. 22. 11:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

Belvárosban tilos a flexi.

1 vagy másfél méteres fix pórázon szabad csak sltáltatni hivatalosan.


Sajnos munkahelyről nincs időm megkeresni melyik kerület határozott így saját hatáskörben, de én is meglepődtem rajta!

2011. febr. 22. 13:44
 32/69 anonim ***** válasza:
85%
A "Budai hegyek" nem egyenlő úgy általában "az erdők"-kel. Attól, hogy ott konkrétan megtiltották, még az ország egyéb erdeiben általában nem tiltják. Csak ugye az a kitétel, hogy nem hajthatja a vadat és nem mehet a gazditól 200 méternél távolabb. Az elkerített 200 négyzetmétereket én sem nevezném kutyafuttatónak. Iyen szempontból sajnálom a fővárosiakat, mert sokkal nehezebb dolguk van, mint vidéken, ahol az ember negyed óra pórázas sétával kimegy a település szélére és ott senkit sem zavarnak az elengedett, futkározó kutyák.
2011. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:

13:47


Budapesti vagyok.


Mindennapos életemet a budapestet övező erdők "használhatósága" határozza meg, nem pedig pl az általam nagyon kedvelt Bakony.


Megkülönböztető jelzéssel, 50 méteren belül sétáltatott kutyát is lőttek már ki sétaúton. De ez más téma, nem feltétlen tartozik ide.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. febr. 22. 13:54
 34/69 anonim ***** válasza:
50%
Mint vidéki és fővárosi is egyben, tapasztalom mindkettő jó és rossz oldalát. Valóban, Budapesten a sétahelyek száma elég kritikus. Bár a város környékén remek kirándulóhelyek vannak, beleértve azokat a helyeket is, amiket állítólag betiltottak. Viszont van egy óriási előny is a vidékkel szemben: itt aztán nagyon jól lehet a kutyákat szocializálni mind más kutyákhoz, mind városi ingerekhez, mind a legkülönfélébb emberekhez (pl. négerekhez!, az első kutyám régen nagyon félt a négerektől, mert azelőtt sosem látott néger embert), mind a közlekedés különböző formáihoz stb. Vidéken bár sokkal több és jobb sétalehetőség van, de sok embernek gondot okoz, hogy más kutyákkal találkozhasson a kutyája és hozzászoktassa egyéb ingerekhez. Bár a sétahely sem feltétlen igaz. Ahol mamám lakik, ott semmi normális hely nincs, mert az egész falut szántók veszik körül, maximum a parcellák között a földúton lehet sétálni, semmi mező vagy rét nincsen. :( Egy barátnőm pedig olyan helyen lakik, ahol természetvédelmi terület van az egész falu körül és ott a vadőrök nagyon szigorúan veszik, ha kutyát látnak. 30 km-t kell ahhoz autóznia, hogy sétálni tudjanak a szabadban, mert a falujukban sincsen semmi olyan hely, ahová vihetné a kutyát. :(
2011. febr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
77%
Ez a büntetést maga után vonó póráz nélküli sétáltatás az egész ország területén érvényes? Mikor lépett ez életbe?
2011. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
54%
Mondom, hogy nem az egész ország területén!!!
2011. febr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:

Én inkább pórázon tartom a kutyámat, mert mentett és rosszul reagál a különböző dolgokra. Ugyanakkor jó játszópajtásunk egy kan vizsla, aki a szó szoros értelmében függ a gazdájától. Minden szavát lesi, a legapróbb mozdulatokra is tudja, hogyan reagáljon. Tehát ez sok dologtól függ. Szóval érthető, hogy ő is fel van háborodva, mert az egyetlen jó mozgáslehetőséget is elvették tőlük.

Egyébként én sima pórázon sétáltatom a kutyát, mert könnyebben tudok reagálni, ha például csontot vagy valami olyan dolgot látok, amitől óvni akarom.

Persze van ( jelen esetben lenne ) mindenkinek jó megoldás. A kerítéssel körbevett kutyafuttató. Ahol a kutya szabadon tudna futkározni, ismerkedni fajtársaival.

Dehát ilyenekre nincs pénz. Mert inkább létesítenek fontosabb dolgokat, pedig így jobb lenne az "átlag" és a kutyás embereknek is.

A remény sosem vész el! Hátha jön majd egy pár ember, akik úgy döntenek, hogy minden városba jó lenne egy ilyen futtató. Hátha!

2011. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
78%

Igazatok van! Nálunk szuper sétálóhelyek vannak, mi meg kutyabarát hiányától szenvedünk. Nehéz így szocializálni. Mindig beviszem a 8 km-re lévő kisvárosba, tesómékhoz, ott vannak kutyaspanok, de sajnos ezt nem tehetem meg naponta. Pedig asnnyira vágyna más kutyák társaságára! Itt csak egy westi él, de ő meg 3-szor kisebb a kutyámnál, és az enyém elég durván játszik a kutyákkal, a kicsi meg fél is tőle.


Lehet nem ide tartozik, de engem érdekelne ez a téma is, amit írtál, hogy ha van a kutyámon megkülönböztető jelzés, akkor is kilőheti-e vadász? És ha az nem is vadászterület? Akkor engem is veszélyeztet, nem? Ez elég kényes, és amellett veszélyes dolog is!

2011. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is van kutyám imádom a kutyákat... Sajnos ez Magyarország.. Ki írnak egy törvényt azt ennyi.. Legyen tilos elengedni rendben nem is baj mert itt is vannak olyan emberek akik le se sr...k hol merre jár a kutyája és igen több futató kéne.. Engem csak a zavar, hogy itthon így semmibe nézik a normális kutyatartókat külföldön nem h kávézóba de bevásárolni is mehetsz vele... Össze kéne fogni ,hogy ha van vizsgád akkor lehessen. Sőt én ivartalanítás kötelezettséggel adnám tovább főleg a divatos fajtákat!!!
2011. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
2011. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!