Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a fogásra a 7...

Hogy szoktassam a fogásra a 7 hónapos németjuhászomat?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kutyum, imád velem otthon rongyozni (bár sima rongyért nem rajong, kell, hogy szőrös legyen, vagy az én karomat szereti csócsálni és azon húzni a pulcsit), kutyasuliba járunk már egy hónapja, őrző-védőzni is szoktunk, persze most még csak játékosan, rongyoznának vele, ha akarna....

Mondták már, hogy lehet kifárad a csoportos képzés alatt és azért nincs kedve, majd legközelebb kipróbálom, hogy azt kihagyom.

A lényeg, hogy ő szalad a rongy után (de inkább lefekszik aludni), és meg is fogja, de nem húzza (nem úgy mint nekem itthon), szóval mintha nem érdekelné az egész. Múltkor kicsit pofán csípték, akkor mondjuk nekiszaladt a csibésznek, de akkor sem a rongy érdekli, hanem a keze, vagy a lába, amibe bele lehet harapni.

Páromat megkértem, hogy rongyozzon vele a suliba (a saját szőrös rongyunkkal) és neki húzta rendesen, megkértem egy másik oktatót, neki is húzta rendsen, de akkor körhergelésnél miért nem? Állítólag puha a harapása, vagyis nem fog rá rendesen.

Komolyan kezdek kétségbe seni, hogy alkalmatlan rá...


Valakivel volt már ilyen? ha igen, hogy oldotta meg?


2011. febr. 23. 10:06
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)


A segédek szerint még kajla kölyök, azért ilyen. Hát remélem igazuk lesz... :S

Azért nem értem az egészet, mert mint írtam, otthon tök jól fog, húzza, vonja, tépi, mostmár morgás félét is produkált (bár nem nagyon eresztette ki a hangját), viszont a suliba meg baxik rá... :S

De most érted, nem akarom állítani ott, hogy otthon meg nagyon jól csinálja...

Arra is gondoltam, hogy esetleg a hám zavarhatja, mert soha nem volt rajta, úgyhogy most elkezdtem ahhoz hozzászoktatni..

Max azt tudom, hogy otthon gyakorlok vele délutánonként, mindenféle rongyal, de a legjobb lenne, ha neki idegen emberek játszanának vele, hogy szokja, nem sak velem kell...

Vagy rosszul gondolom?

2011. febr. 23. 13:38
 12/28 A kérdező kommentje:

13:33

Köszönöm neked is a választ, de néha már komolyan nem tudom mi lenne a lejobb, hogy lenne a legjobb a kutyának... :S

Körhergelésnél is a szomszéd kutyát ugatja, nem a segédet... Ha ostorral csapnak, akkor látszik a kutyán, hoy megindulna, de mivel kölyök még, nem úgy jönnek oda hozzá, hogy csapkodnak körülötte.

Hát.. mostmár nem tudom...

2011. febr. 23. 13:41
 13/28 anonim ***** válasza:

Járjál csak kitartóan. Ha jó segédek vannak, türelemmel kivárják, hogy a kutyád megszokja azt, hogy idegennel kell játszania, ott vannak a többi kutyák.

Másokkal csak akkor engedd rongyozni a kutyát, ha azok valóban játékként teszik vele. Semmi csipkedés, támadó jelzés. Első a zsákmányösztön.

2011. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. febr. 23. 15:36
 15/28 zsuzsabazsa ***** válasza:

A leírtakkal semmi baj. A kutyád még csak most van az ivarérettség küszöbén. Ő még egy kamasz. Így is bánj vele.

A kutyasuliban álljatok egy olyan kutya mellé körhergelésnél amelyik már egy fogós kutya és ugat. A tied látni fogja, hogy a másik mit csinál és ebből is tanul.

A segédnek meg még csak hurkára kéne fogatnia a kutyádat és az még egyáltalán nem baj, hogy akár fogheggyel is harap, meg puhán.

A segédnek meg minden ráharapás után ott kell hagynia a hurkát a kutyának és látszólag el kell menekülnie.

De neked sem kell némán ott állni. A kutyát ilyenkor uszítani kell a segédre. Mondod neki: fogd csibész, ha felugat akkor meg : okos kutya fogd. Érezze a kutya, hogy élsz mellette. Egyszóval biztatni kell.

Ne aggódj a kutyád be fog érni. Ősszel, már lehet, hogy már menekülőzni is fogtok.

2011. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszi zsuzsabazsa a választ! :)


Hurkával szívesen játszik, mert azt én is vettem itthonra, viszont múltkor az egyik segédet megkértem, vegyen fel egy kölyök kart (vagy minek hívják azt), hogy megnézzem arra hogy reagál. Sokkal jobban érdekelte, mint a rongy, ugyanis az a karján volt. De azt sem fogta rendesen, de megnyugodtam, hogy ez még nem gáz.. :)

Legutoljára egy ugatós kutya mellé álltunk, akkor kezdett el ő is ugatni, igaz a másik kutyára, nem a segédre, de dicsértem is érte, hogy legalább a hangját hallatja. :)

Uszítással nincs gond, az nekem nagyon megy... :D Csak sajnos pont azzal terelem el a figyelmét. :S

remélem igazad lesz, és ősszel már a segéd fog előlünk futni... :D:D:D

2011. febr. 23. 22:53
 17/28 zsuzsabazsa ***** válasza:

A fogászkészségével nem lesz gond, mert ahogy belejön úgy lesz egyre harciasabb és a végére már tele pofára fog fogni.

Arra azért figyelj, hogy a segéd mindig játsza el a kutya számára a félőst és amikor a kutya kitámad vagy ugat, a segéd mindig futamodjon meg, hogy a kutyában önbizalom alakuljon ki.

2011. febr. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gáz, mindig elszalad a segéd, ha esetleg morgás, vagy apró ugatás elhagyja a száját, de nem nagyon szokta még, egyenlőre inkább játékra hívja... :)

A másik amit nem értek, hogyha ráfok a rongyra, és a segéd húzza, akkor ő lefekszik, de fogja rendesen. Most ez egy olyan pillanat, mikor a kutyaiskola felnevet, hogy az én kutyám fekve hatástalanítja a csibészt.. :)

De viszont tegnap játszottam vele másik rongyal (egy sima póló) és mostmár arra is ráfog, nem csak a szőrösre. Lehet, hogy valóban csak elfárad "nap" végére, és azért nem csinálja a suliba.. Na majd megnézem

2011. febr. 24. 08:35
 19/28 zsuzsabazsa ***** válasza:

A fekve fogás nála nem a fáradság jele, hanem inkább a játékosságé. A kutyák nem szoktak elfáradni a fegyelmező munkától. Inkább az őrző védő veszi ki az energiájukat.

Ha rám hallgatsz akkor az otthoni rongyhuzakodást függeszt fel egy darabig. Elég neki most az iskolai őrzővédő.

2011. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Volt-e már előröntgen a kutyádnál?
2011. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!