Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a fogásra a 7...

Hogy szoktassam a fogásra a 7 hónapos németjuhászomat?

Figyelt kérdés

Most 7 hónapos a kutyum, imád velem otthon rongyozni (bár sima rongyért nem rajong, kell, hogy szőrös legyen, vagy az én karomat szereti csócsálni és azon húzni a pulcsit), kutyasuliba járunk már egy hónapja, őrző-védőzni is szoktunk, persze most még csak játékosan, rongyoznának vele, ha akarna....

Mondták már, hogy lehet kifárad a csoportos képzés alatt és azért nincs kedve, majd legközelebb kipróbálom, hogy azt kihagyom.

A lényeg, hogy ő szalad a rongy után (de inkább lefekszik aludni), és meg is fogja, de nem húzza (nem úgy mint nekem itthon), szóval mintha nem érdekelné az egész. Múltkor kicsit pofán csípték, akkor mondjuk nekiszaladt a csibésznek, de akkor sem a rongy érdekli, hanem a keze, vagy a lába, amibe bele lehet harapni.

Páromat megkértem, hogy rongyozzon vele a suliba (a saját szőrös rongyunkkal) és neki húzta rendesen, megkértem egy másik oktatót, neki is húzta rendsen, de akkor körhergelésnél miért nem? Állítólag puha a harapása, vagyis nem fog rá rendesen.

Komolyan kezdek kétségbe seni, hogy alkalmatlan rá...


Valakivel volt már ilyen? ha igen, hogy oldotta meg?


2011. febr. 23. 10:06
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Még nem voltunk előröntgenen, majd egy éves korában szeretném megcsináltatni, mert akkor a biztos.

Szerinted DP gyanús? Oo Remélem nem!


Zsuzsabazsa:

Mostanában nem sűrűn rongyozunk a kutyuval, csak néha mikor ráérek délutánonként, a hétvége az, amikor egész nap kint vagyunk.

Igazából mentálisan fárasszák le a csoportos képzésben...

2011. febr. 24. 14:29
 22/28 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ok!
2011. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Nem gyanús Dp-re. Sőt, ebben a korban nagyon lazák még a kutyák, hiszen nő mindene.

Az elő röntgen a gazda megnyugtatására jó. Ha véletlenül lenne gond, akkor pedig még lehet odafigyeléssel, étrend kiegészítőkkel javítani. Járjatok szorgalmasan a suliba és a kutyád egyre jobb lesz , meglátod.

2011. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a megnyugtató választ! :)


Azért kérdeztem, hogy DP gyanúra gondolsz-e, mert lefekszik rongyozásnál... :) De akkor ok, ha nem.. :)

Minőségi tápot kap, kifejezetten nagytestű, "sport" kutyáknak, de mindenképp megröntgeneztetem, mert az a biztos. :)


Viszont tegnap láttam egy videót, ahol egy kölyök kutya úgy fogta a rongyot, hogy az kész csoda... ilyenkor tudok elkeseredni... :(


De kitartó vagyok/leszek! :D

2011. febr. 25. 13:02
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem kell elkeseredni! Nyílván mindenki úgy veszi meg a kutyáját, hogy most enyém lesz a világ legtökéletesebb példánya. Csak, ilyen nincs:))

Még a célzottan sportra, munkára vett kölykök sem mind válnak be. Ha képes vagy önkritikusan nézni a kutyádat, ha a kiképzők valóban megmondják, mi a gyengéje a kutyának, mivel tudják javítani, akkor élvezni fogod a kutyáddal való együtt élést, iskolázást.

2011. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Hát nem is az együtt éléssel van a gond.. :D Ha nem lesz sport kutya, akkor is az enyém és imádom.. :) Csak hát, tudod, elhatározol valamit, ami esetleg nem jön be, és akkor kicsit elkenődik az ember szája... :)
2011. febr. 25. 17:23
 27/28 anonim ***** válasza:

Kenődött már nekem is párszor:))

Pedig célirányosan, megfontoltan választottam almot.

Nagyon fiatal a kutyád még. Magad is csodálkozni fogsz, hogy mennyit fog változni.Ne másokat vegyél mintának, hanem csak magatokra figyelj. És valóban örülj minden minimális változásnak. Hidd el, a kutya megérzi.

2011. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) El sem hiszitek mennyi pluszt tudnak adni a kommentek. :)
2011. febr. 25. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!