Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jó megoldás?

Szerintetek ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

A kutyámat régebben minden nap vittem a kutyajátszótérre, ahol mindig volt minimum 4-5 kutya, este 7 felé pedig valamikor még tíznél is több.

Jó sokat jártunk oda, minden kutyát ismert ott, mindegyikkel haverkodott.

Azután megbetegedett, és nem tudtunk menni több, mint egy hónapig sem oda, sem pedig kutyaoviba. Mikor meggyógyult, elvittem a játszótérre, ott voltak a "régi" barátai, és néhány idegen kutya is. Játszottak, velük is barátkozott, de az egyik amstaff nekiment a kutyám játszópajtásának, erre az enyém bedühödött, és ráfogott a kutyára (szájzárat kapott, az én kutyám is amstaff). Az amstaff visított, én pedig leszedtem róla a kutyámat. Nem lett semmi baja, mert a kutyám ilyenkor még csak 5 hónapos volt, viszonylag kicsit tudott harapni, és ráadásul csak a pofáján kapta el a bőrt.


Ezen kívül még egyszer kapott szájzárat, mikor egy roti megtámadta őt. Akkor már torokra ment, de nagy nehezen leszedtem róla (felemeltem a hátsó lábait, és elengedte). A rotinak sem lett semmi baja.


Még volt pár kisebb verekedése, szájzár nélkül, de egyiket sem ő kezdeményezte. Ilyenkor csak morgolódás volt, lenyomta a másik kutyát a földre, de az enyém még csak a száját sem nyitotta ki.

Az a két alkalom volt, mikor harapott.


Nagyon félek őt már ezek után elengedni más kutyák társaságában, pedig mikor sétáltatom sok kutya odafut hozzánk, mert szabadon vannak, és csak játszanak.


Tudom, hogy el lehetne őt engedni, csak én félek, mert nem tudhatom, hogy melyik kutya fogja őt olyan durván bántani, mint a roti.

A tenyésztője is mondta nekem, hogy nem szabad félnem, vele is előfordult már ilyen.

A kutyaiskolában pedig azt mondták, hogy adjak rá szájkosarat és úgy engedjem el.

De gondolom csak olyan kutyával, amelyik barátságos, kis termetű, és nem tud nagyot harapni.

És ha látom, hogy semmi probléma nincs, egy idő után le lehet venni a szájkosarat.


Szerintetek ez a szájkosaras dolog jó ötlet?

Mert az a baj, hogy az enyém úgy szokott játszani, hogy birkózik, és harapdálja a játszópajtását. Ettől nem fog begerjedni, hogy játszana, de szájkosár van rajta?


Két kutyával szoktam összeengedni. Egy pit bullal és egy tacskóval. Mindkettővel így szokott játszani, csak az a baj, hogy a pit bull gazdájával kb kéthetente szoktunk találkozni, mert sokat dolgozik, a tacsit meg egy kisfiú szokta sétáltatni, aki fél az amstaffomtól, csak nagyon ritkán viszi le az apja, ezért a tacsival is ritkán játszik.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 23. 16:05
 1/4 IGCM ***** válasza:
Rossz ötlet.A te kutyádnak semmi baja,mível ő ne mkötekszik...engedd csa kel.MAximum kérdezd meg mielőtt elengedet,hogy a többi kutya nem-e harap.Vagy mutazsd be őt előbb pórázon.A szájkosártól csak agresszív lesz mert nem tudja magát megvédeni!!!
2011. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sem javasolnám a dolgot , elég ha egyszer támadja meg valamelyik kutya mikor szájkosár van rajta , azután lehet hogy nem lesz olyan barátságos mint most.

A másik dolog hogy tanítsd meg neki az eresztést hogy több "szájzár" ne forduljon elő.

2011. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szájkosár csak azért kellett volna, hogy ne legyen bennem félelem, miközben a kutyám játszik a többivel. Szájkosár nélkül nem hiszem, hogy nyugodt tudnék maradni.


Tanítgattam neki még a szájzárak előtt is az ereszd parancsot, de annyira beindult ilyenkor, hogy nem eresztette el a kutyákat.

2011. febr. 23. 16:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ez is közrejátszik , hogy nyugtalan vagy.Megérzi a kutyád és átveszi tőled és ez is közrejátszik a viselkedésében.
2011. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!