Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok egy lustább embernek?

Figyelt kérdés
nem szeretnék menhelyit, egyszer már megpróbáltam, kezdő kutyásként nem egy pszichésen labilis kutyára vágyom, emiatt elnézést mindenkitől.
2011. febr. 25. 14:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is lusta vagyok, ezért választottam a bulldogot. Hát az enyém nm olvasta azt a könyvet, ami szerint lustának kellene lennie.


Persze az is relatív, hogy kinek mi a lusta. Mostmár elmúlt három éves, kezd bulldogosodni. Belefér neki, ha egy-két napon kimarad a nagyobb séta, csak néhány egészségügyi van. Nem rombol ilyenkor itthon, ugyanúgy lustálkodik. De ha kint vagyunk, akkor robban! Fut rohan, imád labdázni, de még a feladatokat is imádja, kutyákkal is inkább a rohangálós, mint a közelharcos birkózos játékot játsza.


Az első három évben jobban pörgött, akkor tényleg megvolt a böjtje ha kihagytam egy rohangálós napot, legalábbis látszott, hogy rosszul érzi magát.


Viszont időközben hozzászoktam, és már nekem hiányzik ha nem vagyok kint esténként egy-másfél órát.


Szerintem a bulldognál is az van, hogy tartás kérdése. Ha elhízlalod és nem mozgatod, akkor persze, hogy lusta puding lesz.

Én végül rászoktam, hogy mozgatom, és izomgolyó, simán bír nagy túrákat is, mentünk már együtt 1 kilómétert.


Igazán lusta kutya nincs, illetve van, és az az idős kutya. Annál pedig nem sok nemesebb dolog van, hogy egy idős, esélytelen állatnak adsz lehetődéget a gazdis életre. Sok fajtatiszta is van, illetve azért a fajtamentő szervezetek ismert jellemű kutyát adnak, mindeféle dolgokra tesztelve (macska, néni, gyerek, más kutyák) és biztosan vannak kiegyensúlyozott jól szocializált idős fajtatiszta kutyák is.


Nem feltétlenül pszihésen labilis, de ha mégis, semmivel sem drágább egy kutyasuli, mint egy minőségi fajtatiszta kölyök, aki garantáltan pörgős lesz.

2011. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Csakkitti!


Ne legyél lusta! Harcra fel!:):):)

2011. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Már nem vagyok :) Ma is körbegyalogoltuk a fél világot, gyakoroltunk csomó előreküldést, labdával jutalmazva, és utána a jól végzett munka gyümölcseként kergetőztünk is :) Már nekem is szar, ha ezek nincsenek meg, nem is esnek jól a gyakorlás nélküli uncsi séták.


Ja és az 1 km 11 akart lenni :)

2011. febr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
OK! így már mindjárt jobban hangzik.
2011. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én a mopszot ajánlanám, vagy pedig angol/francia bulldog. Velük is kell ám mozogni, de pl. a mopsz (vele van tapasztalatom)elég könnyen elfárad, így egy nem túl aktív gazdi is ki tudja elégíteni a napi mozgásigényét.
2011. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Viszont a mopsz is horkol állítólag.
2011. febr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

őt néztem ki:

[link]

Idősebb kutya tényleg jó ötlet, köszi a tanácsokat.

2011. febr. 27. 10:49
 18/19 anonim ***** válasza:
Jó választásnak tűnik, majd írd meg sikerült-e befogadni! :)
2011. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Édespofa! Majd ő beleszoktat a napi sétába, de nem kell vele megszakadnod az biztos :)
2011. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!