Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy feljebb álló kutya,...

Egy feljebb álló kutya, dönthet a falkavezér "mellett? "

Figyelt kérdés

Van, hogy valami rosszat csinál a kutyám, kimegy engedély nélkül bezavarom a helyére, és a másik kutyám, aki felette van a rangsorban figyeli, hogy mit csinálok, és Ő is elkezd ugatni neki, hogy mit tett, szinte "leszidja" úgy ugat rá.

Szóval, ha valami olyat tesz a kutyám, amit nem kellene, és rászólok, akkor a másik figyeli, hogy most akkor szidás van, és utána ugat rá Ő is.

Van ilyen? Egy feljebb álló kioktat egy alatta lévőt a vezérrel együtt?

Vagy, nem én lennék a vezér?


2011. febr. 25. 16:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Azért mondjuk, hogy nem vagy normális, mert egy alap intelligenciával nem jelentheti ki senki, hogy a kis testű kutya nem jó semmire, mert ez nyilvánvalóan nem igaz.

A kutyákat manapság társnak választja az ember, és erre a kistestű kutya ugyanannyira, ha nem jobban megfelel, mint a nagy, arról nem is beszélve, hogy amiért ki lettek tenyésztve, az eredeti funkciójuknak a kis testű kutyák nem véletlenül lettek kicsik, arra pl. egy nagytestű kutya nem alkalmas..

Aztán, te mire használod a kutyádat, mire kell neked? Házőrzésre? Vagy, hogy őrzővédőként megvédjen az utcán? Arra persze, hogy nem egy kistestű kutya való. Viszont, aki ezen felül, mint egy másik lénnyel kapcsolatot tart fenn a kutyájával, és nem csak használja azt, annak nagyon jó egy kistestű kutya is. Miért?

- tovább élnek

-kevesebbet esznek

-kevesebbet ürítenek

-kevesebbet hullatják a szőrüket( nem csak méretükből adódóan, a kis és közepes fajták között több olyan van, amelyik egyáltalán nem hullatja a szőrét, vagy nincs aljszőrzete)

-gondozásuk, tisztán tartásuk egyszerűbb

-könnyebb velük utazni, egy autóban akár két gyerek mellé két kutyát is vihetsz, nagytestűből ehhez új kocsi is kellene

-egy kis lakásban nem is igen lehet nagy kutyát tartani, mégis van, aki nem teheti meg, hogy nagyobba költözzön, mégsem tud kutya nélkül élni

-van, akinek nem lehet gyereke, és bár hiba a kutyát annak kezelni, de egy kicsi kutyát jobban lehet "szeretgetni", ölbe venni, mint egy nagyot

-van akinek tényleg, mint jelzőkutyára van szüksége, és erre is tökéletes

-van, aki a mai napig eredeti funkciójában használja a kutyát, kotorékebnek, vagy patkányt fogat vele otthon



És, ha ez nem elég, elárulom, hogy egy kistestű kutyából, ha valaki 3-at tart, akkor azok is igazán el tudnak kapni egy felkészületlen betolakodót, egy felkészültet pedig egy nagytestű kutya sem állít meg!

A kicsi kutya, bár nem tudja, hogy mit miért tesz, de ugyanúgy, ha nem jobban ragaszkodik a gazdájához, és cseppnyi kis életét is feláldozza érte, ha olyan helyzetbe kerül.


A teljesség igénye nélkül....biztos sok minden eszembe se, jut, csak így a hasamra csapva ennyi....

2011. febr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Ja és ha kicsi gyerek mellé akarsz kutyát, az kevésbé dönti fel, ha játszanak, amikor köszönti, nem egyből fejmagasságban van.
2011. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Ja. azér gondolkodtál rajta egy órát. na jó. csak annyi, hogy egy kutya nem bentre való!!! se kicsi, se nagy! és igen, én házőrzésre alkalmazom a kutyámat, mert alkalmas rá, nem úgy mint egy ****
2011. febr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

nos elmondom neked egy roti is bújt már el amikor bement egy idegen az udvarra! Nem enyém, nekem pitem meg staffim, volt/van ők igaz ugatnak de nem valószínű, hogy neki mentek vna....és csak szólok ha nincs kitéve, hogy kutya harap téged büntetnek meg ha bemegy vki és megharapja! Ezt jobb ha tudod, neh elaltassák a kutyát azért szólok! Ugyh nincs ilyen minél hamarabb szerezz be egyet!

De egy kicsi ugyanolyan jó mint egy nagy, javaslom, ha nem lehet rád hatni, ismerkedj meg velük...még ha nincs is sok kedved hozzá!

2011. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
8%

Van a kapun figyelmeztetés.

De az én véleményemmel foglalkozik mindenki, amit a kistermetű kutyákról írtam, ami kapcsolódott/választ adott erre a kérdésre, viszont aki ezzel a véleménnyel foglalkozik, azt nem érdekli a fenti kérdés, hanem csak nekem akarják megmondani, hogy mi jó egy kistermetű kutyában. Itt újra ismételném a véleményem, ami tiszta igazság!

2011. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
1: én elnézést kértem a kérdezőtől 2: itt is leírtam mia jobb, más is, meg a yorkis kérdésnél...de ezen kívül még több is van! ellenben veled te csak az örzős/védős dumádat hajtogatod mást nem tudsz írni miért jobb egy nagyobb kutya...innen látszik 0 értésed van a kutyákhoz, attól, hogy sétáltatod játszol vele nem mondhatod el magadról, hogy értesz hozzájuk, ehhez több kutyával kell foglalkoznod! Válaszaid alapján 14-18 évesnél nem lehetsz idősebb, ha mégis tényleg degerenált vagy kisebbségi komplexussal! Írtad h akár 10 oldalt írsz arról, miért rossz a kis testű kutya..tessék láss hozzá! Ne csak a szád járjon!
2011. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
9%

Majd pont ezzel fogok foglalkozni szerinted? És nem csak az őrző védő dumával jövök. Na akkor figyelj. Szerinted miért kerül jóval többe egy Roti, Dobi, középázsiai, kaukázusi fedeztetése, mint egy kis sz*r yorki, vagy ilyen kisebb testűk???? Na?

Azért öcsém, mert ilyen kis szar hobbikutyák, ölebek, nem csinálnak szart se, csak összeszarják a házat! Ezért is nem való a kutya bentre. Az mindegy mennyit zabál. Meg lehet fizetni. Ezt is csak azok írták, aki nem akar költeni a kutyája kajájára sokat. A nagyobb testűk fedeztetése azért kerül jóval többe, mert használják az emberek házőrzésre, terelésre, ilyenekre, és mert nagyon megéri mind a fedezőnek, mind a szuka tulajdonosnak. Egy ázsia kölyök tk-val 80.000-nél kezdődik, egy yorki meg... nem nagyon lehet több 10.000-nél, AZÉRT MERT NEM JÓ SEMMIRE. Hogy ismételjem magam, csak arra, hogy összeszarja a házat. Talán nem igaz? Az oké, hogy tud ilyen alapokat, hogy ül, fekszik, marad. De azt melyik kutya nem tudja, és ki mit ér vele?

Ilyen yorki, vagy kistestű kutya fanok írják, hogy "jaaajj ilyet nem lehet írni, mer szegény kutya, minden kutyát meg kell becsülni" meg a f***om tudja mit. Én csak a véleményemet mondtam el arról, hogy miért is jobb egy nagytestű kutya, és mire nem jó egy kistermetű.

2011. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Szobatisztaságról még nem hallottál? Vagy te sem vagy az?

Vki agilityzik yorkival, kiállításra jár stb! De itt nem a yorkin van a hangsúly! Hanem a kistestűn! Sok van. Nem tudtad? Most már tudod!

És nem tudom milyen 80ról beszélsz?

Nem tagok részére 11 tagok részére 5 magyar fajta esetében

tagnak 1500, a legdrágább a sürgősségi az is 32 nem tagoknak! tagoknak 16!!! Itt nem tesznek különbséget fajták között! Csak akinek magyar van az kap kedvezményt!

Szal ennyi! 0 hozzáértés!

2011. febr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
ja és azt nem írtam h ez csak a tk...egy tk yorki is képzel el 80nál kezdődik, de ha jót akarsz venni akkor 150-200ért még többért is a zsebedbe nyúlhatsz...Mo-on 80-140 között már kapsz jót!
2011. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
69%

és egy szaporított ázsiait is megvehetsz 30ért épp úgy mint egy yorkit! No comment! Itt bizonyítottad, hogy csak a levegőbe beszélsz! És komolyan ez az érved, amit leírtál? Azt javaslom járd újra az iskolát! Mert ezek nem érvek!!!

Ha még érvelni se tudsz, tényleg buta ember lehetsz!

2011. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!