Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemzi a landsert?...

Mi jellemzi a landsert? Tapasztalatok is jöhetnek

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom a Landseer-re gondoltál.


A landseer barátságos, kedves természetű, egyenes, békés, öntudatos és kiegyensúlyozott kutya. Noha az agresszivitásnak semmi jelét nem adja, szükség esetén hatékonyan védelmezi családját és otthonát. Nem ugat sokat. Általában nagyon szeret úszni. Kitűnő családi kutya, amely harmonikusan él más kutyákkal és egyéb háziállatokkal. A gyerekekre különösen nagy figyelmet fordít-a szó jó értelmében. A látogatókat jelzi ugyan, de ha nincs ártó szándékuk,barátságosan fogadja őket.

fajta nevelése általában nem nehéz feladat. Már egészen fiatalon meg kell tanítani a „lábhoz”!parancsra, és arra, hogy ne rángassa a pórázt, mert ha felnő, már túl nagy és erős lesz egy embernek. Igen jól érzékeli a hanghordozás árnyalatnyi különbségeit, nagyszerű eredmények érhetők el nyugodt és kiegyensúlyozott, sem túl megterhelő, sem túl szigorú nevelésével. Általában családi kutyaként tartják. Jó teljesítményt nyújt az engedelmességi próbákon, és ha ezt élvezi, akár magasabb szintű foglalkozásokra is beíratható.

2011. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi de elég lett volna egy linkis ahonnan bemásoltad :D:D
2011. febr. 26. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondoltam jellemzőt azért kértél itt mert te nem tudtad megkeresni.
2011. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én előtte már ezt olvastam csak a véleményetekre voltam kiváncsii.amúgy meg nem vagyok olyan bolond hogy bemásolnám.a wikipédián már láttam

Továbbra is kérem a tapasztalataitokat

2011. febr. 26. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon tapasztalatokat nem fogsz kapni, merthogy nagyon ritka és drága fajta itthon. Én spec. 1 db-ot ismerek, őt is vagy 400 km-ről hozták.

Nekem bejön, aranyos nagy maci. Sok más, kisebb fajtájú kutyával van egy tenyésztőnél és nagyon jól viselkedik velük. Túrázni is jár velünk és az idegen kutyákkal is teljesen nyugis.

2011. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem már volt szerencsém találkozni eggyel, nagyon kedves és édes kutyák, végtelenül szelídek az idegenekkel is. Ha beszerzel egy ilyen kutyát, ami nem kevés utazás és pénz, nem fogod megbánni!
2011. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én is kiállításokon szoktam fényképezni Landseer- t.

Amúgy még nem találkoztam vele.

2011. febr. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!