Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a pitbullokkal? Nekem is az van és előítéletekben nincs hiány.

Figyelt kérdés
Szóval mért van az hogy hiába kölyök a kutyusom már most mikor sétáltatom elkerülnek azok akiknek gyerekük van és átmennek az út másik oldalára. A kutyások a kis pincsiket meg felveszik ha meglátják pedig Ő maximum játszani akar és mindenkivel barátságos van mellette 1 kistermetű kutyám is. A kis tacsimhoz meg szeretik kérdés nélkül odaengedni a gyerekeket csakhogy a tacsi utálja a gyerekeket és nem szereti ha cseszegetik és hamarabb megharapná őket mint a pitem. Csütörtökön lesznek mindketten ivartalanítva. Szóval mért baj ha pitem van?
2011. febr. 28. 14:45
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
75%
Én viszont azokat bírom a legjobban akik "harci kutyáznak", hogy meg így, meg úgy...nevelés kérdése...és szintem rosszat ne nyilvánítson, ha még életében nem ápolt közelebbi kapcsolatot egy ilyen fajtával, vagy egy amstaffal, mert ha vki azzal megbarátkozik, ezzel is meg fog...
2011. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Hát látom azért itt egy kommentelő aki nem szeeti a piteket:D nem a kutyával van a baj maximum azokkal az emberekkel akik menőznek hogy nekik pitbulljuk van és a nevelésével nem is foglalkoznak... az vicces ha a pincsi elől felkapják a yorkikat:D múltkor nagy csodálkozásomra egy yorkis gazdi akinek kettő is volt beengedte a pitemet a futtatóra hogy játszon velük a kutyám nyugodtan:D néha még van remény hogy léteznek normálisak előítéletek nélkül:)))
2011. febr. 28. 15:47
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
enyémmel is játszhatna :D nálunk Ronival (amstaff), nyomja Carlos (yorki)... elég viccesek együtt :DDDDD
2011. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Hát az is elég vicces mikor a tacskóm erőlködik hogy húzza a játékot a pitemtől az meg felemeli a tacsit játékkal együtt pedig még kölyök:D De tudom hogy nem bántják egymást szerensére:))
2011. febr. 28. 15:52
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

A staffi keverékes vagyok.

Múltkor én is séta közben láttam, hogy a szokásos mezőnkön labdázik pár gyerek és egy yorkie.

Direkt másik irányba indultunk el, nem akartam riadalmat kelteni, erre a gyerekek jöttek oda a kutyával együtt, aztán a vége az lett, hogy a pórázról elengedtem a kutyám, és úgy kergetőzött, játszott a gyerekekkel, a kis yorkit csak megszagolta, aztán ment tovább játszani.


Úgy látszik, ezekbe a gyerekekbe még nem nevelték bele a félelmet.

Csodálkoztam és örültem is egyben a dolognak.


Kicsit OFF: Kissé szánakozva néztem szegény yorkit, ott állt a ruhácskájában reszketve, nagyon aranyos volt, de én azért örülök neki, hogy "rendes" méretű kutyám van, szegényt tényleg csak simogatni lehetett, fel is vette a lány a végén, mert a 25 kilós kutyám néha közel járt ahhoz, hogy a játék hevében elsodorja a pár kilóját.

2011. febr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
84%

Amit tudnak az emberek:

- A pit. harap

- A border collie mindent tud

- A golden retriever barátságos

- A beagle hülye

- A dobermann megöl

- A dalmata szökős

És még sorolhatnám.. Szóval ilyen előítéletes világban élünk

2011. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Na most azt képzeljétek el, hogy ezeket én is megkapom, hogy miért nincs szájkosár a pitbullomon, meg azonnal vigyem onnan a harcikutyámat, pedig az enyém eny angol bulldog :)


Az előző jól összefoglalta amúgy, minden fajtára van tévhit.

2011. febr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
Hát én nem értem ezeket az előítéleteket. Pedig sok kutya az ember miatt lesz agresszív vagy mert senki nem foglalkozott vele mert szegény kóbor vagy pedig hülyea gazdája...
2011. febr. 28. 16:09
 29/54 A kérdező kommentje:
Az angol bulldog is szép:) ISmerősöm argentin dogját is lepitbullozták pedig egy négyéves gyerek sétáltatja a mamája mellett és nem húzza el a gyereket a kutya és hallgat rá:))
2011. febr. 28. 16:10
 30/54 tetris ***** válasza:
6%

Akárhogy is dicsérgetitek, a bitbull az emberek többségében félelemérzetet kelt. Ha felelősségteljes gazdi lennél, akkor igenis feltennéd a szájkosarat a kutyádra még akkor is, ha "csak" 5 hónapos. Egy ilyen korú kutya azért már jó nagyot bele tudna harapni az ember lábába.

Nem is értem, miért kell itt gerjeszteni a feszültséget. Tegyél rá egy szájkosarat, és senki nem fog szólni egy rossz szót sem a kutyádra.

2011. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!