Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a pitbullokkal? Nekem is az van és előítéletekben nincs hiány.

Figyelt kérdés
Szóval mért van az hogy hiába kölyök a kutyusom már most mikor sétáltatom elkerülnek azok akiknek gyerekük van és átmennek az út másik oldalára. A kutyások a kis pincsiket meg felveszik ha meglátják pedig Ő maximum játszani akar és mindenkivel barátságos van mellette 1 kistermetű kutyám is. A kis tacsimhoz meg szeretik kérdés nélkül odaengedni a gyerekeket csakhogy a tacsi utálja a gyerekeket és nem szereti ha cseszegetik és hamarabb megharapná őket mint a pitem. Csütörtökön lesznek mindketten ivartalanítva. Szóval mért baj ha pitem van?
2011. febr. 28. 14:45
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Nekem a tacsi keverékem a mopszkat nem szereti meg a bulldogokat mert kisebb korában egy bulldog megtámadta. A mopszokra nem tudom mért haragszik.:)
2011. márc. 2. 15:50
 42/54 anonim ***** válasza:
Én vagyok abullterieres én meg nagyon le akaromszoktatni h a pitteket ne akarja bántani =( ..Max akkor ahgya abba az ugatást meg ilyeneket amikor meg fogom a hátsó lábát ésfelmelem akkor abbahagya és csak figyeli a kutyát ...:) És akkor a gazdival tudok beszélni mert akkor tudja h nem fog bántani engem a kutya .:) de egyet nem tudok h birja meg állapitani h az pitt bull nem más fajta kutya :/
2011. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy tudja megállapítani:/ de az enyém is tudja messziről h bulldog.. a pitem az nem eszik meg senkit meg semmit szerencsére:D remélem nem is fog mert nem úgy van nevelve:)
2011. márc. 2. 15:59
 44/54 anonim ***** válasza:
Hát én se de szerencsére mindig időbe le tudom állitani mert szerintem nem lenne szerencsés ha pl két harcikutya egymásnak menné..főleg h az enyém a fajátához képest nagyon széles izmos pedig nem mindegyik bulli olyan ,..:) nagyon szép kutyusom és jó nevelt de a pittekkel nem szivesen találkozok és olyankor én is inkább erösebben fogom a pórázátvagy lemgeyek az ut szélére de nem azért mert féltem a kutyám meg irtozom apittektől ...:D Mert szerintem gyönyörü kutyák ..de attol félek h hirtelen neki rontana egynek és baja esne valameiknek :) és sokszor meg kérdezik mért megyek ki az utra és elmondom általába megértik de volt olyan h beszólt a pittes gazda h jah féltem az elkényeztet dögömet a harctól pedig az is harcikutya :S
2011. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
Hát nekem 5 hónapos a kutyóm de olyan húzóerő van benne néha hogy ha nem figyelek elránt:DD de nem agresszív szerencsére:))
2011. márc. 2. 16:23
 46/54 anonim ***** válasza:
Én meg csaj vagyok és azért benem van egy kis para h ha nagyon megrántana nem birnám azért olyan könnyen leálitanide nem szokása szerencsére
2011. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az összes hozzászólást, hisz mindig oda vissza megy a fenevadozás és a cukorborsó kicsi pitbullkázás.


Én is ismerek piteket, de közvetlen kapcsolatom nincsen velük. Úgy gondolom a legtöbb csak valami stafi keverék..., ha már nincs törzskönyve és keverék, akkor legyen pitbull.

Abban sem vagyok biztos, hogy neked pited van, persze, nem tudom, honnan szerezted a kutyát.


Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy ezt a fajtát évszázadokon át verekedtették, és ahogy az agárból sem lehet eltüntetni a vadászösztönt, a labradorból sem a víz szeretetét, úgy a pitbull harci kedvével és alacsony ingerküszöbével is számolni kell.


Tényleg nem való mindenkinek!


Egy elgondolkodtató példa:


Találkoztam a kutyaiskolánkban anno egy pasival, aki német juhászokat tenyésztett.

Egyik gyereke hazavitt egy kis pitet.

A kan pit 3 éven keresztül, kölyök korától együtt élt egy pár évvel idősebb német juhász szukával, aki kölykeként nevelte fel őt.

Egyik nap vérbe fagyva találták meg a szukát, a pit pedig boldogan csóvált mellette.

Mi történhetett?

A 2 kutya sosem verekedett össze az évek alatt, együtt aludtak stb...

Azért ezen érdemes elgondolkodni!

2011. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Ez 1 szuka kutya és ivartalanítva lesz holnap. Az hogy vannak ilyen storyk max azért van mert a gazdái nem voltak elég körültekintőek. Én is ismerek olyan pitet aki agresszív de meg is értem hogy miért az. Lehet hogy keverék pit engem az sem zavar mert szeretem a kutyáimat. Maximum az az 1 bajom van vele hogy kajafüggő pedig nem keveset kap enni viszont elhízva sincs egyáltalán.
2011. márc. 2. 17:00
 49/54 anonim ***** válasza:
44%

én még mindig azt mondom, aki nem tartott ilyen kutyát, az ne szóljon egy negatív kritikát se, mert azzal a fajta hírét teszi még szarabbá...

amúgy a legagresszívabb kutyák, és egyben legtöbb kutyatámadásos sztori a spánieles egyedek...a fajta rossz híre azért van szintem, mert mindig eltúlozzák a történet rossz irányba, a kezdetekkor is meg most is...

ugyh inkább az embereknek kéne magukba nézni, és nem azt hogy "egyik ismerősömnek az ismerősének az ismerőse kutyája..."

pfff

hozzánk német j. után került egy pit meg kicsi voltam vele nőttem fel anyámék jóformán azt se tudták, hogy kell kezelni. ők is ezt a baromságokat hallották,aztán szeretetben felnevelték, jól bántak vele...következménye, mint egy kis cica... idegennel is!!! viszont a házat őrizte rendesen...most staffi van...ő ugyanez .... kenyérre lehetne kenni!

A fajta rossz híre mind a tudatlan, pletykákra alapozó, nem gondolkodó emberek miatt van!!!

2011. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 Tyler913 ***** válasza:
100%

Nekem staffordshire-em lesz nyartol.Regi almom a fajta,6-7 eve tervezem,hogy egyszer ilyen kutyat fogok tartani.Mar elore varom a beszolasokat:)

Valahogy nekem tetszik az a kihivas,hogy egy ilyen sok sztereotipiatol ovezett fajtat tartsak,es annal inkabb jol neveltte tegyem.Hatha sikerul egy par embert meggyozni arrol,hogy nem is "gyilkos kutyak" ezek:)

2011. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!