Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja az embereknek a...

Mi a baja az embereknek a pitbullokkal? Nekem is az van és előítéletekben nincs hiány.

Figyelt kérdés
Szóval mért van az hogy hiába kölyök a kutyusom már most mikor sétáltatom elkerülnek azok akiknek gyerekük van és átmennek az út másik oldalára. A kutyások a kis pincsiket meg felveszik ha meglátják pedig Ő maximum játszani akar és mindenkivel barátságos van mellette 1 kistermetű kutyám is. A kis tacsimhoz meg szeretik kérdés nélkül odaengedni a gyerekeket csakhogy a tacsi utálja a gyerekeket és nem szereti ha cseszegetik és hamarabb megharapná őket mint a pitem. Csütörtökön lesznek mindketten ivartalanítva. Szóval mért baj ha pitem van?
2011. febr. 28. 14:45
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
Most egy barátságos kölyökre aki inkább a repkedő madarakat nézi és labdázik az emberekkel nem is foglalkozik csak ha valaki odahívja megsimogatja még puszit is ad nekik. Milyen feszültséget? Én nem csináltam semmilyen feszültséget azzal hogy megkérdeztem mi bajuk ezzel a kutyával az embereknek. Ne nekem szólj be hanem a kopasz kigyúrt idiótáknak akik tényleg szabadon engedik a kutyáikat akik tényleg agresszívak...
2011. febr. 28. 16:31
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg ha tennél rá szájkosarat akkor még agresszívabbnak hinnék szerencsétlen kutyát. Mert hogy biztos azért van rajta a kutyán mert harap meg vadállat... Ha meg nincs rajta akkor meg azért sírnak, hogy miért nincs rajta szájkosár. Sehogy se jó az embereknek :D
2011. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 hónapos bernim van,és egy ősöreg pincsim. Engem kiutáltak az utcából,amiért szájkosár nélkül sétáltatom azt a "2 vérengző vadállatot".....
2011. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:27


javaslom, ismerkedj meg a fajtával

2011. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 hell-ikon ***** válasza:
100%

Addig, míg az újságokban több ilyen jellegű hír lesz ( [link] )*, mint olyan, hogy a pitbull milyen ügyes, okos, érzékeny, lojális, stb. fajta, addig ne is nagyon számíts másra.

Az emberek általánosítanak és nemigen fogják nézni azt, hogy te milyen jól neveled a kutyádat.


* - bár a fent linkelt hír nem túl szerencsés mert szó nincs a támadó kutya v. kutyák fajtájáról, de épp elég ilyen jelent meg a fajtával kapcsolatban itthon is, hogy kialakuljon egy negatív vélemény a fajtáról.


Amit te tehetsz, hogy bizonyítasz nap, mint nap (ha másért nem a fajta jóhírét keltendő), hogy nem eszik olyan forrón azért azt a levest.

2011. febr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mielőtt kutyám lett volna, semmit nem tudtam a témáról.

Régen volt valami nagy cirkusz a tévében, hogy egyedül hagytak egy csecsemőt otthon és széttépte a pitbull. Nekem úgy rémlik itt kezdődött a lejáratás.

De a mai napig folyik a retek a tévéből, múltkor is arról volt szó, hogy egy pitbull széttépett egy bichont, mert az ott ugrált előtte, az meg ideges lett és nem élte túl a bichon.

szerintem csak az tudja, hogy milyen egy pit, aki került már közel hozzá, aki egy legalább valamennyire belefolyt a kutyavilágba.

2011. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 xnorkax ***** válasza:
75%
Az a baj az emberekkel, hogy elhisznek mindent, amit más embertársaiktól, vagy a tévében, újságban látnak. Ha már az egykilós kutyáknál tartunk egyik nap sétáltattam a 15 kg-os keverékemet. Jött velem szembe egy fiatal pár két nagyon aprócska kutyával, alig látszottak ki a fűből. Pórázra tettem a kutyámat, gondoltam talán barátkozunk, erre a pár hátra arc, viszlát! :D Kicsit sem éreztem magam furán ettől. xD
2011. febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,én maximálisan átérzem a problémádat!26 éves lány vagyok,2 rendose pit bull terrier gazdája.Imádom őket.Ne mondják már az emberek a baromságaikat,hogy sok embert megtámadtak a pittek.A támadások élén a németjuhász áll.Egy felmérés szerint pedig a legagresszívebb kutya a spániel:)Ebben lehet is valami,mert menhelyen dolgozom,és már 3 spániel harapott meg..szóval bennük eredendően van egy harapási hajlam..minden kutya olyan lesz,amilyennek nevelik,de a spániel az egy szeszélyes fajta,akárki akármit mondd. Több mint 15 éves kutyás tapasztalatom mondatja ezt velem,és a 4 éve tartó menhelyi munkám.
2011. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
82%

Itt a cikkből egy részlet,ha valaki nem hiszi,akár be is linkelhetem.És mint mondta,nekem is rossz tapasztalatom van a spánielekkel.



A kutatók összesen 1040 kutyatámadási esetet elemeztek. Ezek nagy részében a támadásokat cocker spánieleknek, rottweilereknek, boxereknek, yorkshire terriereknek és német juhászoknak tulajdonították. Még mélyebbre ásva az adatokban felfedezték, hogy az angol cocker spánielek nem csak az idegenekkel, de saját gazdáikkal szemben is hajlamosabbak az agresszív fellépésre, mint más kutyák.


Igen, vegyünk egy nagy levegőt, igyunk egy pohár vizet, vagy nyugodtan nevessünk egy jóízűt: a derék spanyol kutatók úgy vélik, az eredmények szerint a cocker spániel a legveszélyesebb kutyafajtánk.



Most akkor a pitbulltól kell félni?:D

2011. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Nekem bullterierem van ,de szerencsére nincs olyan gond rendes jó nevelt nem félnek tőle de volt egy afférunkpittbullal mert nekm akart jönnia kutya mert agazdája nem birta megnevelni de azota ha bullim meg látt egy pittet ugat morog rájuk ..más kutyákkal nincs baja akkár h probálom leszoktatni rola a pitteket nem keveli :S
2011. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!