Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pit szukám nagyon húz séta...

A pit szukám nagyon húz séta közben mit vegyek neki?

Figyelt kérdés
Amikor rászólok akkor nem húz már de aztán megint elkezd húzni. Teljesen mindegy milyen nyakörv van rajta, ha fojtót raktam rá neki az sem számított... valamilyen hám vagy nyakörv? Próbáltam hogyha elkezd húzni elindulok a másik irányba de nem jött be:D Értem én hogy kölyök de mi lesz ha megnő?:D Kutyasuliba majd csak később tudom vinni mert most arra nem telik, mivel holnap lesz mindkét kutyim ivartalanítva.
2011. márc. 2. 20:25
1 2
 11/18 Orfeus ***** válasza:

Sok kutyás ismerősöm van, közülük az egyik kinevelt K3-ig egy pit-et, azt hiszem hogy ért hozzá, és személyes tapasztalatait osztotta meg velem :)


A szöges nyakörvet szinte észre sem veszi egy pit, csak ha nagyon megindul, teljesen humánus az egész, nem elektromos nyakörvről beszéltem, szerintetek hogy képzik ki a nagyobb rendőr/katona kutyákat?


Suttognak a kutyákkal? Közel sem látsz annyit, amennyi a kamera mögött folyik :) Sokkal több szakember segít az eredmény elérésében mint az te hinnéd :)


A pit mint ahogy az előttem kommentelő tapasztalt (vagy tájékozódott:) ) személy említette, CSAK tapasztalt embereknek ajánlják ezt a fajtát, mivel hogy harcra lettek tenyésztve, elég önfejű, harcias, és ha egy bizonyos kort betölt, és rosszul lett nevelve, átveszi a falkavezérséget, és hiába húzza vissza bárki sima kis kutyosos nyakörvvel, egy pit az ha megy, akkor megy....


Személy szerint nekem volt egy hasonló kutyám, sztafi-németjuhász keverék :) Imádtam, csak az volt a gázos, hogy több sztafi volt benne, ezért nagyon szép izomzattal rendelkezett, főleg hogy futottam vele rendszeresen.

De mire megtanulta hogy velem jöjjön, oda kellet rá figyelnem, a sima fojtó semmit nem ér egy ilyen izomkutyánál, ezért kell szöges, semmi embertelen nincs benne, csak annyi, hogy észhez tér. Nálam ez fél évbe került, hogy rendesen jöjjön, mert még a szögekkel is elhúzott.... Pedig nem vagyok egy könnyű gyerek :)


A hám ilyen esetben pont hogy nem kell, mert akkor aztán lesz húzás... Arra megy amerre lát.


Azt tudom ajánlani, amit eddig is említettem, ilyen nyakörvet szerezz be, amellett hogy hasznos, igen esztétikus is egy ilyen "kigyúrt" kutyán :) Tovább kicsit többet foglalkozz vele, és tanítsd meg, hogy melletted mennyen az általam már említett módszerrel.


Továbbá fontos, hogy ki a főnök. És ezt többször is meg kell erősítened, ha gyorsan meg, akkor mondasz egy vezényszót, és rácsapsz egy kicsit a farka fölé a pórázzal, akkor megszokja, hogy ha azt mondod, akkor kicsit oda fogsz csapni (téll nem kell nagy, csak hogy észrevegye..) és akkor rájön hogy ki a főnök, könnyebben fog engedelmeskedni stb.


Úgy lehet egyszerűen a piteknél megnézni ki a főnök, hogy megfogod a fejét, és belenézel a szemébe. Ha látod rajta, hogy elnéz, szinte azonnal, akkor te vagy. De hogy ha "farkasszemezik", vagy kicsit elfordítja a fejét de még néz, akkor viszont ő az.


Ha bármi kérdésed lenne írj az e-mail címemre, vagy akár itt is feltehetsz bármilyen kérdést :)

2011. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 zeusz4 ***** válasza:
írtak itt szöges nyakörvet,szembenézni a kutyával stb....én a Halti-t javaslom ez egy orrszíj ami segít neked kutyád sétáltatásában persze vezényszavakat így is használhatsz de hid el beválik próbáld ki nekem is ilyen kutyáim vannak.
2011. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Orfeus ***** válasza:
Nem tudom, én azt is próbáltam, de az enyémnél nem jött be. A szöges az bevált, semmi baja nem lett tőle, és nem is nézett ki úgy vele mint egy ló :)
2011. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

a halti nem nevelő eszköz, csak egyszerűen kényszerítő!

remek dolog, használtam is ,de a kutyák útálják, egy pit 1 perc alatt szétrágja ,ha hozzáfér !

arra remek,hogy rásegítsen a sétáknál ( halti + szöges, persze 2 pórázzal beválhat !!!!!)

de nem végleges !

mivel, ha elengeded a kutya símán leszedi magáról, ha te szeded le, és engeded el ...

na az a lényeg ,hogy akkor hogyan viselkedik !!!

falkavezér , !!!

tanulj róla, mert egy csőre töltött fegyver is lehet a kezedben, ha rosszul neveled !!

2011. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nos lehet hogy tapasztalatlan vagyok de menhelyi kutyus volt és úgy gondolom jobb hogy hozzám került mintha viadorkutyának ment volna. A menhely nem is érdeklődik felőle, ivartalanítási kötelezettséggel hoztam el tegnap volt ivartalanítva de higyjétek el senkit nem érdekelt volna a menhelyről h ki van-e ivartalanítva. Mivel a chipje is az én nevemen van nem köti oda semmi a menhelyhez. tehát mehetett volna szaporítóhoz is. De nálam jó helye van és lesz is mert mindent megkap. Aki normálisan válaszolt annak köszönöm. A szöges nyakörv sem izgatja kipróbáltam 2x de nem érdekli. Megpróbálom akkor majd a szájszíjat de most hagyom hadd gyógyuljon be a sebe:) Nem aludtam sokat éjszaka miatta mert zavarta a gallér de muszáj volt ráraknom különben nyalogatta magát. Szóval majd veszek 1 olyan HAltit:) Amúgy tudom hogy a póráz sem ér sokat mert tegnap épp ivartalanítás előtt elrágta félig a másik kutyómét, pedig csak fél percre nem figyeltem:D
2011. márc. 4. 14:50
 16/18 Orfeus ***** válasza:

Ezért lenne rossz a szájszíj, mert azt is szétkapná, pillanatok alatt :S Nem tudom hogy helyesen használtad e a szöges nyakörvet, mert olyan kutyát nem láttam akinél ne vált volna be, és 1-2 hónapon belül ne lett volna belőle úriember :)


Én amondó vagyok, hogy te legyél a vezér, és hiába lány kutya, esetleg te is nő vagy :) Kicsit komolyabban fogd, legyenek szabályok, foglalkozz vele egy kicsit, és ha nem is szögessel, de az általam említett módszerrel megtaníthatod melletted menni :)


És ahogy már említették, kicsit olvass utána, és akkor már te is elbírsz vele :)


Továbbá tényleg olyan mint egy fegyver, ezt vedd figyelembe, lehet hogy a te kis aranyos kiskutyád, de pit :S:S A legveszélyesebb fajta. Ebből a fajtából, idősebb korba (főleg akit nem tanítottak) a 80%-a nekimegy a gazdijának!!!

Ezt jegyezd meg.

2011. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
vidd inkább futni bicikivel!!! ottt az a jó ha húz!
2011. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

orfeus-nak igaza van.

kérdés ,hogy a kérdező megfogadja -e !?

a szöges nyakörvet tudni kell használni, és szerintem te nem jól használtad, azonkívül tényleg érdemes lehet tanulnod a kutyákról ( nem a fajtákról !)

a haltival képtelen leszel engedelmességre tanítani!!

talán csak sétál melletted, de persze percenként rázni fogja a fejét, kaparja a körmével a szájszíjjat ( halti )

és a séta rémálommá válik.

tapasztalatból írunk , ( úgy vélem orpheus is )

tehát a segítő szándék megvan ,

nagytestű erős ,kutyám az első fél évben a rossz nevelés miatt ( az én hibámból )húzta a pórázt,stb,basszus másfél év kellet ,és sok tanulás hogy a rossz beidegződést kineveljem belőle. sikerült, de kellett hozzá,az állhatatosságom ,és hogy érdekelt a dolog!!

talán a tanácsainkat megfogadva neked kedves kérdező, könnyebb lesz !!!!!!!!!!

:):):):):)

mert mi kutyások legalább tartsunk össze ??

szedjük össze a pottyot,stb.

vagy ???

szidjuk a másikat mert a kicsi bébinket megugatja az a nagy dög pitbull harci kutya ?????????

tanulj koma,és lesz egy jó kutyád !!!

2011. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!