Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd itthagyta a kutyájá...

A szomszéd itthagyta a kutyáját. Hogyan szabadulhatnék meg tőle?

Figyelt kérdés

A kutya nem a mienk, egy közös udvarban van két ház, a szomszéd elköltözött, a kutyáját meg itthagyta. Hogyan lehetne elvitetni valahova vagy ilyesmi? Kinyírni nem akarom, meg egyébként is, lehet, hogy más még befogadná. Debreceni vagyok. Sintértelep? Mit ajánlotok?


(u.i.: Néhány fontos dolog, még mielőtt bárki rákérdezne:

1. Nem, nem akarom befogadni a kutyát.

2. Nem akarok fizetni az elszállításáért. Csak meg akarok szabadulni tőle.

3. A volt szomszédot nem tudom elérni, így nem tudok vele beszélni sem, hogy vigye el.)


2011. márc. 3. 13:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
szegény kutyus.. :(( menhely, ismerősök akik befogadnák, bármi! mióta van ott? legalább enni meg inni adtál neki? -_-
2011. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
79%

Úgy látom, itt néhány embernek az agyára ment az állattartás.

Persze, fejbe kéne lőni a kérdezőt, mert gondoskodni akar egy otthagyott állat elhelyezéséről.

Gondolkodjatok már el rajta, hogy miket írtok!


Egyébként az önkormányzatnál vagy a sintértelepen érdeklődj szerintem.

2011. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Én se igazán értem mi bajotok a kérdezővel, szerintem semmi rosszat nem mondott, az meg szuverén joga, ha nem akarja megtartani a kutyát, és nem akar költeni rá. Ilyen erővel mi is szemetek vagyunk, mert nem fogadunk be minden kóborkutyát az utcáról. Igaz a kinyirni kifejezés elég csúnya volt, és remélem igazából meg se fordult a fejében ez az ötlet, mert ha igen, akkor visszavonom a védő szavakat.
2011. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a stílussal volt baja a legtöbb válaszolónak.


"nem akarom kinyírni"


"csak meg akarok szabadulni tőle"


Lerí a kérdezőről, hogy hidegen hagyja a kutya sorsa. Nem azért akarja elvinni a kutyát valahova, hogy jobb legyen neki, hanem azért, hogy végre ne kelljen az udvaron látnia. És azért valljuk be, egy kutyabarát embernek ez kicsit sem szimpatikus, ahogy nekem sem.


Ettől függetlenül azt megértem, hogy nem akarja befogadni vagy költeni rá, de lehetne egy kicsit együttérzőbb is.

2011. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Utolsónál a pont. illetve a "nem akarok fizetni" részt kihagytad ;D

Azért kíváncsi lennék, hogy ha beírnám a gyereknevelés kategóriába (mert hát kinek a pap, kinek a papné), hogy valaki letett az ajtóm elé egy csecsemőt, mit csináljak vele? Kidobni nem akarom, de rákölteni sem, akkor hányan esnének nekem.. Szerintem vagy félszázan, jogosan!

Mert meg lehetett volna a kérdést fogalmazni ám úgyis, hogy valóban a segítő szándék érződjön. Jóérzésű emberben a "kinyírás", mint opció, fel sem merül.

2011. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyus? A fajtamentőket is fel lehetne keresni.
2011. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
tudom, hogy ez már régi kérdés, de azért még ideírok, ha még valaki a jövőben olvassa. Én nagy állatbarát vagyok, van kutyám, és tengerimalacom is :D mégsem éreztem úgy, hogy bunkó lett volna a kérdés. Nyilván, ha valóban bunkó lett volna, akkor csak egyszerűen kiteszi a kutyát valahol, és meg sem kérdezi, hogyan lehetne őt elvinni máshova.Nem értem, miért kell mindig mindenkit támadni. Megértem, ha nem kell neki a kutya, hiszen nem ő döntött a kutyatartás mellett, miért neki kellene gondját viselnie? Mindenki más, és nem mindenki szereti a kutyusokat. Ha még nem ijesztette el a kérdezőt ez a sok negatív komment, én nagyon kíváncsi lennék, mi lett végül a sorsa
2012. márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!