Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feladtam a keresgélést a...

Feladtam a keresgélést a neten, már nem tudom milyen kutyust is válasszak. Kérem segítsen aki tud és ért hozzá, milyen kutyát vegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Röviden leírva valami kis termetű kutyus kellene ami elég együttműködő, nem igényel sok tanítást, játékos természetű és szereti a gyerekeket. Kertes házban élünk, így a kutyusnak sok helye lesz szaladgálni. Van egy 3 éves kisfiam így csak kisméretű gyerekbarát kutyust választhatunk. Már sokat olvasgattam de tényleg nem tudom mi lenne a legjobb választás. Először foxterriert szerettem volna, de nem értek a kutyaneveléshez, és azt olvastam róla vele sokat kell törődni, nevelni kell.

Szerintetek milyen kutyafajtát válasszunk (vagy keveréket mert nem fontos hogy fajtiszta legyen)?

Köszönöm :)


2011. márc. 4. 23:06
1 2 3
 11/23 Tyler913 ***** válasza:
84%

Az,hogy egy kutyaval mennyi gond van,sok tenyezotol fugg.

Idegrendszer,allatorvosi koltsegek,fajtara jellemzo problemak,stb.

Egyaltalan nem biztos,hogy egy kis termetu joszaggal kevesebb lenne a problema,gondolok itt elsosorban az allatorvosi koltsegekre is.

Raadasul sajnos sok olyan "szobakutya" van,amit a nagy kereslet miatt agyonszaporitottak,igy sok bizonytalan vervonalu,ideggyenge,betegsegekre hajlamos peldany van.


Persze nem allitom,hogy egy kis termetu fajta ne lehetne idealis tars,de ugyanez igaz a nagyobbakra is.Nagyobb kutya eseten csak a plusz etetesi koltseg jelentene tobb gondot,ugyhogy szerintem elbol ne zard ki a nagyokat:)

2011. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
88%

Én is azt mondom, hogy nem méretfüggő, milyen kutya lenne jó gyerek mellé. Tisztelet a kivételnek, de ritkán találkozik az ember nagyon fegyelmezett kistestű ebbel, mert a gazdik gyakran azt hiszik, a kis kutyát nem kell nevelni, és lesz belőle egy kis ideggörcs.

A közepes-nagytestű kutyák meg nagy, szőrös, megbízható macik lesznek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kaukázusi kell egy pöttöm gyerek mellé, de pl. egy labrador vagy egy golden kifejezetten gyerekbarát kutya, ugyanígy a vizsla is.

Ha látnád, hogy szinte levegőt is alig mert venni a labradorom, olyan óvatos volt, amikor egy 4 éves kisfiú átfogta a nyakát...Egyébként tényleg nem szabad a gyereket a kutyával magára hagyni.


Ami a menhelyi kutyák mellett szól, az az, hogy nagyon-nagyon teljesíteni, megfelelni akarnak, és többet is eltűrnek, mint egy túltenyésztett fajkutya. Hálásak, és ragaszkodóak.


Szerintem a lényeg, hogy ha menhelyről hozol kutyát, értekezz a menhelyi dolgozókkal, ők biztos információt tudnak adni, melyik kutya gyerekbarát.

A Noésoknál oda van írva a kutya képe mellé, kihez ajánlják, mit bír a kutya.(www.noeallatotthon.hu) Egy retriver keverékekkel jól járnátok, mert a labi tulajdonságai és esze egy kisebb testben előnyös a gyerek mellé.

Ha pedig mindenáron fajkutyát szeretnél, inkább ne terriert és ne kopót, mert bár lehetnek jól szocializáltak, de többnyire ideges fajták, makacsok, és sok gond van a nevelésükkel.


Sok sikert a választáshoz, majd írd meg, végül mi lett!

2011. márc. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Tyler913 ***** válasza:
100%

Nekem nincs tapasztalatom menhelyi kutyakkal,de nagyszeru otlet lenne orokbefogadni egyet,es megmenteni az eletet!


Azert nem javasoltam eloszor ezt,mert azert rizikokkal is jar,hisz TK nelkul nem tudhatod,nem hajlamos-e a kutyus valamilyen betegsegre,nincs-e valamilyen rejtett problemaja.Tehat egy picit zsakbamacskanak latom,de nem akarok az orokbefogadasnak keresztbe tenni,igy inkabb azokra hallgass,akiknek vannak tapasztalataik menhelyrol befogadott kutyaval.

2011. márc. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem meg fogok látogatni egy menhelyet, ott biztosan tudnak segíteni eldönteni milyen kutyus lenne a legjobb. Köszönöm a válaszokat :)
2011. márc. 5. 00:16
 15/23 Tyler913 ***** válasza:

Nagyon-nagyon orulok neki,hogy igy gondolkozol.Az elso jo dontest meghoztad.A masodikat meg majd ott,a menhelyen.De szakertok segitsegevel biztos konnyu lesz jol valasztani:)

Sok szerencset az uj jovevenyhez!

2011. márc. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisebb méretű kutyusok idegrendszere sokkal gyengébb, mint nagytestű társaié. Tapasztalom a környezetemben is. Bár biztosan nevelés kérdése is, de nem ettől függ, hogy bántja e a gyerekeket vagy sem. Nekünk volt mindenféle kutyánk, kicsi is nagy is. Most Bernink van, állítom, ha előbb megismerem a fajtáját már előbb is lett volna. Nagy kutya, de szinte vigyáz a gyerekekre, eltűr mindent a gyerekektől, ezt szó szerint értsd. És nem állítom, hogy sok a probléma vele, mert nagytestű. És ő is egy befogadott kutyus, aki a családunk kedvence lett. :)
2011. márc. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 rucijja ***** válasza:

Terriert semmi képpen ne válassz!Makacsak , nevelést igényelnek és hozzáértést!Én a golden retrievert ajánlanám!Méghozzá azért, mert lehet kinnt tartani, egy kisebb kutyus főleg ,ha rövid a szőre nemigen való udvarra.A retrieverk ,barátságosak, úgytudom gyerekbarátok is, könnyebb őket kezelni . Mondjuk ez a fajta is igényel mozgást és tanítást, de nincs olyan fajta ami nem.Keveréknél annyi a gond ,hogy nemismered a szülőket,és nemtudod mit hozhat a kutya.Nem mondom ,hogy egy keverék kutyus nem lehet tökéletes társ, csak akiknél ,család van és megszokott életritmus,azoknak olyan kutyust kell választani ami illik az életükbe.

Ha goldent veszel, mindenképp jó tenyésztőtől válassz kutyust, mert akkor kisebb a valószínűsége az idegrendszeri és egészségügyi problémáknak, plussz egy jó tenyésztővel kapcsolatban maradhatsz és a későbbiekben ,ha bármi kérdés merülne fel segíteni fog.Ne sajnáld rá a pénzt, sok évre választasz magatoknak társat!Sok sikert!

2011. márc. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam az előttem választ adókat, úgyhogy nem tudom, hogy írták-e már.

Menj el egy menhelyre és ott is mondd el az igényeidet. Így majd tudnak segíteni, melyik kutyá(k)ra illik/illenek az elmondottak. Ajánlom, hogy felnőtt kutyát vegyél, mert azok egyrészt valamivel ragaszkodóbbak, másrészt már rögtön tudod mekkora méretű. Ha kölyköt szeretnél, akkor választhatsz azt is, mert akkor a kutya teljes mértékben olyan lesz amilyennek neveled, de sajnos csak hozzávetőlegesen tudják megmondani a méretét, nincs rá garancia, hogy nagyobb lesz amilyennek mondták.

De én mindenképp ajánlom a menhelyt, mert megmenthetsz egy életet!

2011. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A menhely nagyon jó ötlet.

Egyébként személyes tapasztalatom,hogy a kistestű kutyák hamarabb odakapna,mintha éreznék,hogy kicsik, sebezhetők. A nagyok olyanok,mintha éreznék,hogy nem igazán kell tartaniuk,tisztában vannak magukkal. Mondjuk ez csak az én tapasztalatom,nem biztos,hogy igaz mindegyikre. Egyébként,ha a menhely vmiért mégsem jön be,én ajánlom még a berni pásztort. Kifejezetten bébiszitter kutya,szerintem. AZ én fiam másfél éves,és együtt alszanak sokszor, a kutya bármit eltűr. De persze a gyerek is tudja,mit nem szabad csinálni.

2011. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Jó ötlet a menhely, ott elmondod a feltételeket, és segítenek, ajánlanak kutyust.

Fajtatisztából a Basset Houndot ajánlottam volna.

2011. márc. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!