Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

A kutyám Labrador és Golden keverék fiú és angyon nagy a mozgásigénye nagy az udvar ahol tud mozogni és áprilisba lesz 1 éves! A közelbe tüzel egy kutya szerintem és a kutyám elszökött 2 órát rohangált kint mikor be tudtam vinni adtam neki vizet de mindent kihányt másnap már evett is nem hányt ki semmit szerintem csak a rohangálás miatt volt mert azóta se hány viszont muszály láncon lennie még nem tudjuk meg hol szökött ki mit csináljak, hogy ne bolonduljon meg a láncon? Nagyon jól viseli most jó idő van süt a nap és napozik de nem akar elmenni de mit játszak vele vagy mit csináljak?? Még nem csináljuk meg a kerítést nem tudom és nem is merem elengedni mert a szomszédok se örülnének neki, hogy mindig kint van! Nem fog megbolondulni a láncon?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 13. 12:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
De nem fogom láncon tartani nehogy azt higgyétek, hogy ilyen vagyok ez csak pár hétig lesz így!
2011. márc. 13. 12:26
 2/16 anonim ***** válasza:

El kéne vinni sétálni. Méghozzá annyit, amennyit csak tudod. Tanítsd meg apportítozni, azzal ő nagyságrendekkel jobban elfárad, mint te. Mondjuk ezt akkor is kéne csinálni, ha már jó lesz a kerítés, a kutya számára egy kert nem kihívás.

Le kell fárasztani, hogy ne akarjon kiszökni. (bár egy tüzelő szuka miatt egy beton bunkerből is elszökne...)

2011. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az az óriási baj, hogy 12 éves vagyok és egy felnőtt se tudja elvinni sétálni bőrpóráza van hordtam is sétálni egy ideig de, hogy ilyen erős lett szerintem a bőrpórázt is elszakítja főleg ha tüzelő szuka kutya van a közelbe! Azt mondják, hogy még kölyök és ez a legroszabb kora 1 éves kor után már komolyodni fog de kis korába is hilyába neveltem azt tudja, hogy ül, fekszik, marad, gyere ide de csak az udvaron ha kint van az utcán nem érdekli és ugrál nagyon és ezt már nem bírom hilyába próbáltam meg minden módszer nem bírja megtanulni, hogy ne ugráljon! Nem tudom vinni sétálni utójára ősszel volt sétálni télen a jeges út miatt nem tudtam vinni mert az út csúszik ő meg húz és olyan erő lett benne, hogy nem tudom vinni!
2011. márc. 13. 13:04
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha a lánccal vinném ki azt nem szakítaná el de nem bírnám és a felőnőttek se bírják!
2011. márc. 13. 13:05
 5/16 anonim ***** válasza:

Első körben javasolnám az ivartalanítást. A tüzelő szukák teljesen kikészítik a kanokat, nagyon nehéz nekik ez a pár hét.

Egy barátnőmnek is goldija van, amíg ivarérett volt, addig iszonyatosan nehéz volt vele. Sokszor meglógott séták alatt, még akkor is, ha a szuka kutya nem is tüzelt.

A műtét óta teljesen elmúlt ez a szokása.

2011. márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hogy Te nem bírsz vele, az egy dolog. De ennyi idős korára a szüleidnek már meg kellett volna tanítani sétánál a helyes viselkedésre. Valami gyenge felszerelése lehetett, ha eltépte. Próbáljatok egy iskolában legalább az alap dolgokban tanácsot, gyakorlatot szerezni és utána együtt, a szüleiddel kezdjétek a sétákat.
2011. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
vigyétek el kutyasuliba, egyenlőre ez a lényeg.amúgy ne várd hogy mostanában meg fog komolyodni, a goldi meg a labi is tudtommal későn érő fajta, 2-3éves korában komolyodik meg.de az hogy megkomolyodik önmagában nem ér semmit, mert nevelni kéne...
2011. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Meg kellett volna nevelni csak nem lehet apukámra hallgat de sétánál még rá se! Azt mondta az egyik csaj aki kutyasuliba dolgozik, hogy le kell fárasztani mert nagyon nagy a mozgásigénye és utána lehet vele bármit is kezdeni!
2011. márc. 13. 20:22
 9/16 A kérdező kommentje:
És nem tépett el semmit csak mondom, hogy szerintem most már a bőrpórázt is eltépné
2011. márc. 13. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:

ivartalanítás!


hidd el, mindent meg fog oldani. ilyenkor kezelhetetlenek.

amúgy nem fog megbolondulni a láncon. de inkább csináljátok meg a kerítést, sztem.

2011. márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!