Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős pit bullt, ha NEM...

Szökős pit bullt, ha NEM ismer, szabadon korrigálhatok?

Figyelt kérdés

Folyton elszökik egy srác hatalmas pitje (tippre nem amstaff, mert abból nem láttam ekkorát, és ilyen atletikus alkatút, a feje is b.zi nagy, nagyobb, mint amit amstaffoknál láttam :S), és mostanában rászokott, hogy a mi utcánkban lézengjen.

Két (ivartalanított!) szuka kutyám van, és már többször próbált bemászni hozzánk a kerítésen (a macskákat meghajtja, szóval szerintem megölné a macskáinkat), mert az egyik kutyámba belebotlott az utcán, és azóta követi.


Az emberek félnek tőle, a kan kutyákkal hajlamos összemenni, és a többi állat sincs biztonságban.


Ha gondot okoz, akkor kimehetek elkapni és megbüntetni? Egyszer már beleböktem egy nagyot az oldalába, amikor nekiment két másik kutyának kerítésen keresztül, és akkor lelapult a földre... De lehet, hogy csak nagyon meglepődött.


A másik, hogy ha összeverekedik valamelyik kutyámmal, akkor haraphatja őket úgy, hogy begörcsöl az állkapcsa...? Úgy tudok elképzelni konfliktust, hogy zaklatja őket, kanoskodik, rájuk ugrik, az enyémek pedig nem engedik. Elég nagy eséllyel nemsokára újra összefutunk vele... Féltem őket :S


2011. márc. 14. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
NE a kutyát büntesd,a gazdáját!
2011. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Inkább a gazdájának kéne szólnod!!! Ha ez sem segít, akkor mondd meg neki, hogy vagy rögtön hazaviszi a kutyáját, vagy hívod az állatmenhelyeseket és ott majd megtalálja...
2011. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nekünk nem harapott senkit az amsteff, ha nem bántod nem törődsz vele nem bánt. Lehet olyan, mint a ganxta zolinak, aszem amerikai dog a neve, az elég nagy.

Mondd meg a srácnak, h kötözze meg, vagy avlahogy zárja be, mert ha valakit bántana feljelenthetet, és akkor nagy esély van, hogy elaltatják.

2011. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a gazdáját, egyszer láttam csak a kutyával. De azzal mire megyek? Ha rátámad valamire, akkor kutassam fel a srácot, és adjak neki egy sallert? :S

Az én utcámban randalírozik, és azokat a kutyákat bánthatja, amelyek az én kutyáimnak is barátai. De azt sem nézem el neki, ha más állatra támad. A kutya érdekében is, mert ha macskát vagy háztáji állatot öl, akkor elveszik a gazdájától, vagy bántják! Ezt értsd már meg...

Csak nem tudom, én iszom-e meg a levét annak, ha kimegyek beleavatkozni :/

2011. márc. 14. 20:24
 5/18 anonim ***** válasza:
Tudod, a pitt nemhogy nagyobb, hanem kecsesebb, vékonyabb a stafinál. De teljesen mindegy, milyen kutya, nem lófrálhat az utcán.Vagy a gazdájával beszélj, vagy hívd rá a kutyára a gyepmestert. Végül is, nem fog ottmaradni a telepen, a gazdája kiválthatja. Talán rájön, hogy nem kifizetődő kutyát utcán tartani. Érdeklődhetsz nála oltás után is pl.
2011. márc. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
NEM akkor amikor rátámad! Egyszer láttad akkor tudod még hogy ki a gazdája? Nem kell ahhoz ismerni, hogy odamenj és mondd neki, hogy ebben és ebben az utcában szokott mászkálni a kutya és legyen oly kedves ne engedje szabadon, vagy ha szökik csináljon valamit. Legyél talpraesett és ne a kutyán próbálkozz!
2011. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Le vagyok maradva, ez még elsőre komment...

Tehát: nem tudom, ki a gazdája. De valahol a falu másik részén élhet, és elég necces, ha a kutya ekkora utat jár be, és itt köt ki, addig bármi történhet vele, vagy bármit csinálhat. Nem tudok neki szólni. De valahogy mindig visszakerül.

Nem argentin dog, azokat ismerem :) Ez a kutya vörösbarna és fehér mintázatú. És "tömöttebb", masszívabb a feje a dogóknál...

2011. márc. 14. 20:28
 8/18 anonim ***** válasza:
Hááát akkor vagy kérdezősködsz a szomszédoktól vagy tényleg szólj, hogy vigyék menhelyre, mert nem állapot az, hogy ott kóborol. A gazdája meg megtalálja ha hiányolja.
2011. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a gazdája.. Nem ismered a kutyát, nem tudhatod a reakcióit. Én a helyedben nem kockáztatnám meg hogy próbálkozzak vaktában a nevelésével.. Főleg mivel erős, domináns kutya kicsi az esélye annak hogy egy olyan ingerült állapotban mint amiben fegyelmezni akarod engedelmeskedjen. Jobb esetben kihátrál a helyzetből, rosszabb esetben megtámadhat és egy ilyen kaliberű kutya nem kis sérüléseket okozhat.


És amúgy igen "begörcsölhet" az állkapcsa (szájzár) Ez az ilyen típusú kutyáknál gyakori.

2011. márc. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

:D Meg nem ismerném már, ha csak nem a kutyával van. Annyit jegyeztem meg, hogy egy fiú tartotta a pórázt, nem ismerem őt :D Már arra is gondoltam, hogy ha meglátom, akkor teszek rá nyakörvet, pórázt, és behozom magamhoz, amíg el nem kezdi keresni a srác a kutyát.


Addig rendben van, hogy amíg nem bántják, addig ő sem bánt, ezt tudom róla is :) De az a minimum, hogy belebökök, vagy megfogom a nyakán a bőrt, ha támad. Na ezt nem tudom, hogy mi követné, de azért azt sem kellene hagyni, hogy a maga ura legyen.

Egy németjuhászt már vittek el, mert mindenki félt tőle, és a végén emberekre is támadt, nemcsak állatokra. Nem szeretném, ha ez megismétlődne.

2011. márc. 14. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!