Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökős pit bullt, ha NEM...

Szökős pit bullt, ha NEM ismer, szabadon korrigálhatok?

Figyelt kérdés

Folyton elszökik egy srác hatalmas pitje (tippre nem amstaff, mert abból nem láttam ekkorát, és ilyen atletikus alkatút, a feje is b.zi nagy, nagyobb, mint amit amstaffoknál láttam :S), és mostanában rászokott, hogy a mi utcánkban lézengjen.

Két (ivartalanított!) szuka kutyám van, és már többször próbált bemászni hozzánk a kerítésen (a macskákat meghajtja, szóval szerintem megölné a macskáinkat), mert az egyik kutyámba belebotlott az utcán, és azóta követi.


Az emberek félnek tőle, a kan kutyákkal hajlamos összemenni, és a többi állat sincs biztonságban.


Ha gondot okoz, akkor kimehetek elkapni és megbüntetni? Egyszer már beleböktem egy nagyot az oldalába, amikor nekiment két másik kutyának kerítésen keresztül, és akkor lelapult a földre... De lehet, hogy csak nagyon meglepődött.


A másik, hogy ha összeverekedik valamelyik kutyámmal, akkor haraphatja őket úgy, hogy begörcsöl az állkapcsa...? Úgy tudok elképzelni konfliktust, hogy zaklatja őket, kanoskodik, rájuk ugrik, az enyémek pedig nem engedik. Elég nagy eséllyel nemsokára újra összefutunk vele... Féltem őket :S


2011. márc. 14. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor keresd meg a gazdáját és beszélj vele, hogy ne jusson a kutyája a német juhász sorsára.Előbb-utóbb emberrel is konfliktusa lehet a kutyának és akkor nem fognak hezitálni rajta, hanem elvitetik.
2011. márc. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Remek :) Pont a szájzártól tartok :( Akkor szerintem az első mindig az lesz, hogy teszek rá nyakörvet-pórázt, és addig azon is lesz, amíg vagy mi nem intéztük el a dolgaink, vagy nem kapok hírt arról, hogy keresi a gazdája. Nincs szükségem kutya-botrányra pont előttünk, mert így is gyűlölik itt a kutyákat, pont az ilyenek miatt dobálják és zaklatják a sajátjaim is séta közben.
2011. márc. 14. 20:38
 13/18 anonim ***** válasza:

" Egyszer már beleböktem egy nagyot az oldalába"


És a tiedbe mikor fog a gazda???


Nem kell azt az állatot tettleg bántalmazni. A pitbull-sztereotípia sem igaz, semmivel sem veszélyesebb, mint bármi más kutya.

Viszont! Az ebtartási rendeletek, törvények meghatározzák, hogy a kutya az ingatlant nem hagyhatja el a gazda nélkül. Ezt a gazdának megfelelő módon meg kell akadályoznia. Ha ez nem történik meg, akkor a jegyzőhöz kell fordulni és a rendeletet betarttatni a gazdával.

2011. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem volt jobb ötletem - megütni vagy megrúgni nem fogok kutyát. Ha rákiabálok, gondolod, hallotta volna, amikor két másik kutyával marakodott drótkerítésen keresztül...?

És nem egy vödör vízzel járkálok a faluban :D De ha van jobb ötleted, akkor mondd, hogy legközelebb hogy csináljam!


Szerintem egy-két hónapon belül nem is lesz meg a kutyája, ha nem tesz semmit szökés ellen (bár a németjuhászt egy éven át tolerálták, és csak akkor vitették el, amikor egy lóra támadt, miközben rajta volt a lovas :S).


Ha megtudom, hogy ki a gazdája, úgyis szólni fogok (mondjuk az biztos, hogy volt már, aki beszélt vele).

De az engem nem vigasztal, hogy elmesélem, mi vár rájuk (öhm, ha egyáltalán meghallgat :/).

2011. márc. 14. 20:55
 15/18 anonim ***** válasza:
20:41 vagyok. Én egy kisméretű személyi riasztó szirénát hordok magammal, amikor kutyát sétáltatok. No nem olyan gyerekeknek való játék, hanem elég brutál hang. Ettől általában az idegen kutyák úgy meglepődnek, mivel nem számítanak rá. Ezzel eddig minden kutyát el tudtam űzni.
2011. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az ilyen kutyáknak szerintem viszont nagyobb a veszélye, pont a szájzár miatt. Szoktam szétválasztani verekedő kutyákat, de ha begörcsöl, akkor nem tudok mit csinálni. Emiatt én sokkal veszélyesebbnek tartom őket. NEM a viselkedésük miatt.
2011. márc. 14. 21:01
 17/18 A kérdező kommentje:
Mennyiért vetted? Biztos, hogy harc közben is érdekelni fogja? :S
2011. márc. 14. 21:02
 18/18 anonim ***** válasza:

tegyel egy cetlit a nyakorvebe ( ha nincs akkor vegyel neki egy olcsot amit bealdozhatsz), hogy ha meg egyszer meglatod a kutyat az utcan rendort es sintert hivsz.

Az ilyen tipusu kutyakra kivannak elezve a rendorok, komoly buntetesre szamithat, foleg ha kicsit rajatszol hogy milyen veszelyes es agressziv...

Jo eselyel ettol megijed es elzarja.

2011. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!