Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő miért jár...

Egy tenyésztő miért jár folyton kiállításra?

Figyelt kérdés
A kutya korától függően,mondjuk hogy szokja a kiskutya,elviszi 2-3 kiállításra 1 éves kora elött,baby-kölyök osztályba.Utána még megbizonyosodik arról hogy tényleg szuper a kutya kb évente 3-4 szer.CAC-CACIB vegyesen.Ha győzni tud a kutya 4-3kiállításon akkor akár abba is lehet hagyni a kiállításra járkálást.Innentől kezdve már csak a tenyésztő hobbyjának tűnik,mert a kutya kész van.Miért kellene a jó tenyésztőnek minden hétvégén kiállításon lennie.Még a champion címekhez is átl 3-4 CAC-CACIB kell.Esetleg külföldön még meg lehet méretni,de a CACIB is van olyan komoly,külfüldi bírók és ellenfelek.Ha meg nem győz a kutya,2-3 kudarc után fel kéne adni,nem addig menni,míg nincs olyan ellenfél,vagy a bírónak épp jó kedve..
2011. márc. 19. 00:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ismertem olyan kutyát,akit 1-1.5 éven keresztül hordtak kiállításról kiállításra,mert nem tudott győzni.A 2 év alatt szedte össze nagy nehezen a megadott 3 HPJ-t a junior championátushoz.Ellenfél híján volt bíró aki megadta a HPJ-t.DE volt olyan hogy ellenfél nélkül sem kapta meg.Most meg villognak a champion kutyájukkal.Szerintem ez sem fer az igazán szuper kutyákkal szemben.
2011. márc. 19. 12:27
 12/19 A kérdező kommentje:
Palántás válaszolónak:minden nagy tenyésztő ilyen palántaként kezdte,ha hiszed ha nem.Az emberek különböznek egymástól,ki ilyen ki olyan.A többség még 13-15 éves gyerek,akik itt kérdezgetnek,akik majd szeretnék ezt meg azt a fajtát tenyészteni...
2011. márc. 19. 12:33
 13/19 anonim ***** válasza:
Neked van kutyád?
2011. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy a kiállitásokra nemcsak tenyésztők járnak, hanem látogatók is, azok a jövendő gazdik, akik tudatosan és körültekintően próbálnak a jövőben kiskutyát választani. Nem mindenkinek az a kutya tetszik, amelyik nyer. Van ahol mondjuk a 3. helyezett nekem jobban bejön tipusban, vagy az a vonala, amit én keresek. Ha fedező kanom van, akkor minél többet viszem , annál többet prezentálom. Igy találnak meg a szukatulajdonosok is. Ezért is járnak, és nemcsak a plecsnigyűjtögetésért.
2011. márc. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Utolsóval teljesen egyetértek.Erre nem gondoltam.De én pl családi kirándulásnak is szoktam felfogni egy-egy kiállítást.Azért is kérdeztem,hogy a tenyésztők is egyszer csak átmennek ilyesmibe.Mert ez amúgy olyan mint a szerencsejáték,rá lehet szokni.
2011. márc. 19. 12:55
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem járnak a tenyésztők rendszeresen kiállításra, akkor nem igazán találják meg őket a komoly vevők, akiknek esetleg kiállításra, sportra, munkára kellene a kutya. Meg ott van a fedeztetés. Mindenki a lehető legszebb kannal szeretné fedeztetni a kutyáját, de hiába van neked egy jó kanod, ha nem ismeri senki,2-3 kiállításból az sem derül ki, hogy milyen, ki tudja, lehet akkor éppen szerencséd volt.

Így van, ahogy mondod, a legtöbb tenyésztőnek ez a hobbijává válik idővel. Itt tudok találkozni a többi tenyésztővel, kutyatartóval, rengeteget tudunk beszélgetni, tapasztalatot cserélni, megismerni egymás kutyáit. Az már csak hab a tortán, hogy megmérettethetjük egymással a kutyáinkat. Ki ne akarná megmutatni a jó kondícióban(szőr, izomzat) levő kutyáját a nyilvánosságnak? És esetleg nyerni vele. Elképesztően jó érzés.

Az igaz, hogy bármelyik kutyából lehet champion, sőt még akár interchampion is, ezt senki sem vitatja. De a tenyésztők értenek már annyit a kutyákhoz, hogy ne csak az eredményeit nézzék meg. A klubunkban idén a legtöbb pontszámot elért kutya egy teljesen átlagos küllemű kutya lett, mert Romániába, Szerbiába vitték CACIB-okra kiállítani, ahol legtöbbször egyedül volt a fajtájában, holott egy magyar CAC-on sem tudna győzni. Ettől még senki sem ugrik fedeztetni vele, mert tudják, hogy hogy lett első.

2011. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én amikor kennelek honlapjait nézegettem, hogy milyen párosításból szeretnék kutyát, akkor azokat találtam a legjobbnak, amikhez nagyon sok jó kiállítási eredmény volt írva.

Egyébként van, akinek ez a hobbija. Mindenki csinál fura dolgokat, amik mást nem szórakoztatnának, de őt igen.

Ja és az is igaz, hogy aki jó helyről akar kutyát venni, az elmegy egy kiállításra vagy versenyre. És ha ott látja, hogy jól teljesít egy kutya, akkor nagyobb eséllyel veszi meg a kölykét.

2011. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát,nem tudom.Engem meggyőz 1-2 Cacib vagy fajtagyőztes cím is.De valaki írta előrébb,hogy másra is jó egy kiállításon körülnézni.Mert nekem pl megvan az elképzelésem melyik típus tetszik a fajtámban,és egyáltalán nem biztos,hogy a bíró is azt favorizálja.
2011. márc. 19. 17:51
 19/19 anonim ***** válasza:
az én szukámnak nincs egy darab kiállitási eredménye, csak tenyésszemléje, és szűrései. De olyan vonala van, amit keresnek, és szeretnek. Igy a kölykei mind eredményesek lettek. De mostmár nyugdijas:)
2011. márc. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!