Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok, ti vennétek...

Mit gondoltok, ti vennétek innen kutyát? Szerintetek jó tenyésztő? Többi lent

Figyelt kérdés

[link]


Már érdeklődtem e-mailben, cavalier king charles spániel kiskutyát szeretnék venni. Törzskönyvvel szeretném, meg is kérdezték, hogy kérek-e törzskönyvet. Még azt is mondták, hogy ha 2kiskutyát viszek akkor olcsóbban odaadja :/

Ti vennétek innen kutyát? Egészséges kölyköket fogok kapni így?


2011. márc. 19. 15:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

ez az a kennel amit 100% os jó szívvel ajánlok... személyesen ismerem a tulajdonost és az egyik leg lelkiismeretesebb ember a tenyésztők között

[link]

2011. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
A 2 ugyan az. nagymama,és unokája.Szerintem meg szép kutyái vannak.A cavik legalábbis,a többihez nem értek.
2011. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, főleg a kedves 83%-os válaszolónak :)
2011. márc. 19. 16:03
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Cavalierben a NAGYOK:Slippy star,Revans,Premier,Rakelton's.A többi amit emleget a kérdező és a többiek,többségben ezektől származó kutyákkal tenyésztenek.
2011. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék egyiktől sem kutyát. Nem tetszenek a cavalierjeik, ennél százszor jobbak vannak az országban. Folyamatosan van eladó kiskutyájuk mindegyik fajtából, ez is szaporítógyanús. A törzskönyv meg no comment, az nem tenyésztő, aki hajlandó tk nélküli kiskutyát kiadni a kezéből. Még nem is ismer, de hajlandó lenne rádsózni két kiskutyát is? Itt egy lelkiismeretes tenyésztő kérem szépen. Egyáltalán nem tartja fontosnak, hogy milyen helyre kerül a kölyök, csak el legyen passzolva.

A kutyáiknak jó ha van egy tenyészszemléje, de se szűrési eredmény, se kiállítás.

Nekem ezek a kennelek tűnnek szimpatikusnak:

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mindegyik kutyánál látok 3-4 győztes címet,feltételezve,hogy nem minden kiállításon győztek,elég sokat járhattak kiállításra.A Susa Kitti meg ha jól tudom fiatal felvezetők versenyeken is indult saját és mások kutyáival.A szűréseket én is hiányolom,de kérdezz rá.
2011. márc. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocsi,a Susa Kitty a Határvölgyi ezüstcsillag kennel tulajdonosa.Minimum junior champion minden kutyája.
2011. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én már vettem innen kutyát. Több helyen voltam mielőtt választottam. A szakmám is állattenyésztő, tehát kritikusan szemléltem mindent. Az elmúlt 8 évben 6 kutya került hozzám ebből a tenyészetből. Mind gyönyörű, kedves, egészséges állat. Számomra mérvadó volt, hogy olyan helyről válasszak, ahol felelősségteljes tenyésztés folyik. Mind a tartás, mind a takarmányozás, mind a pároztatás terén a maximumot kaptam. Úgy gondolom, hogy a legjobbak között van ez a tenyészet. Az, hogy valaki ennyi kutyát tudjon minőségileg ellátni, tartani és felelősségteljesen tenyészteni szerintem magát a tenyésztőt minősíti. Az eredmények bizonyítják sikeres munkájukat. A törzskönyv részéről pedig annyit, hogy nem mindenki szeretné kutyusát tenyészteni, csupán kedvencet akar. Nem érzem létszükségletnek, hogy ehhez a tenyésztő ragaszkodjon. Ráadásul én is vettem egyszerre két kutyust és nem ajánlottak engedményt. Bár alkudni a vevő lehetősége! Én nem tettem, mert a minőség megéri az árat. Én bármikor vennék még innen kutyust. Javaslom, hogy nézd meg a saját szemeddel őket és ne mások véleményére alapozz! Meg fogsz lepődni. Sok sikert a választáshoz!
2011. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Én vagyok az első válaszoló, a hölgy írt nekem privátban:


"Add a neved is kérlek a véleményedhez. Miért kutagyárazol le engem ?

29 kutyával még lehet normális tenyésztő az ember. Én legalább ügyelek a vérvonalra és nem pároztatom a lányát az apjával, mondván, hogy vonaltenyészet és abból jönnek ki a beteges egyedek, mert rokon pároztatás sorozatát követik el. Bocsi, de soha nem akarok rábeszélni senkire két kutyust, viszont, ha megkérdezte valaki, hogy ha egy fiút és egy lányt elvisz különböző vérvonalbol engedek-e az árból, biztos, hogy azt fleltem akkor kutusonként 5 ezer forintot elengedek. Ezzel mi bajt követtem el? Talán Te nagy fizetéssel rendelkezel, de lehet, lhgy vannnak hozzám hasonló kis pénzből élő rokkant nyuggíjasok, vagy beteg gyerekeket nevlő szülők akik szintén minőségi kutust szeretnének, de normási áron. Ha segíteni tudok még ajándékba is adok jó cél érdekében kiskutyát, nemcsak a pénz a lényeg. Kevés kutyával is lehet annyit keresni mint én , de az nem a kisfizetésű emberek partnere. Én nem bántalak Téged Te se bánts engem. Legyen ez a mottód.

Mindenki cipelje a saját keresztjét. Remélem a sorsodat Te sem kerülöd el."


Szeretném neki válaszolni:

Az én sorsom 200 kutya jólétének segítése a menhelyünkön, nem a szaporítók lelkének ápolgatása. Ha valamit szeretne közölni, itt tegye ... ne e-maileket küldözgessen-

2011. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Susa Kitty válasza:
100%

Helló Mindenkinek, aki beszállt ebbe az értelmetlen pro és kontra vitába!

A Határvölgyi Ezüstcsillag kennel tulajdonosának az anyukája, vagyis szponzora vagyok. Én úgy gondolom mindenkinek szíve-joga honnan vesz, vagyis szeretne inkább vásárolni kiskutyát. Nem hiszem, hogy bárkinek is joga lenne bármelyik tenyészetről is rosszat mondani, főleg anélkül, hogy tisztában lenne a hátterekről, a kutyák tartási körülményeiről, és főleg arról, hogy mennyiben van egy, hangsúlyozom egy tenyész szuka vagy kan felnevelése. Ajánlom mindenkinek az alábbi linket, hogy olvassa el: [link]

Úgy gondolom, nem kis dolog menhelyet sem üzemeltetni, de kérem, amíg nem ismeri közelebbről a lányom kenneljét, ne mondjon véleményt róla. Nálunk négy tenyész szuka kutyus található, szerintem ez egy ideális tenyészeti létszám, mert mindegyik egyformán kap szeretetet és figyelmet. Az egyik legjobb táppal, Eukanubával etetünk (ami nem olcsó "mulatság"), tehát messze vagyunk az úgynevezett szaporítóktól. Az aussiet és a rottweilert kedvtelésből tartjuk, kiállításra járunk velük és házőrzés a feladatuk még. A következő még fel nem tett kérdésre a válasz: igen a cavaliereket a Bitangűző kennelből kaptuk, mivel az édesanyám így tudott hozzájárulni a tenyészetünk megalapításához (sajnos nekünk nem volt 150.000 - 200.000 Ft-unk, hogy a mo-i sztárkennelekből tudjunk kölyökkutyust vásárolni), ezért hála neki.

A lányom rengeteget dolgozik a kutyáinkkal, profi szinten vezeti fel a kiállításokon őket, pedig még csak 17 éves. Sőt a honlapunkat is saját maga szerkeszti, ami szintén nem kevés időt és tudást igényel, ráadásul a Bitangűző kennel honlapja is az ő munkája.

Egyszóval, kérek mindenkit soha semmilyen körülmények között ne bíráljon senkit, akit nem ismer és tud róla mindent, én sem teszem. Mindig hallgassák meg mind a két felet és úgy alkossanak véleményt bármilyen probléma adódik és bírálatot kell mondaniuk!

Utószóként, pedig köszönöm mindenkinek aki kiállt a kenneljeinkért, ami egyből indult, de két különböző.


Susáné Anita

2011. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!