Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kellenek tenyésztők?

Tényleg kellenek tenyésztők?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a ne szaporítsunk című viták,amivel egyetértek,teljes mértékben. Azzal azonban már nem,hogy sk esetben azzal érvelünk az ivartalanítás mellett,hogy a kutyáknak kifejezetten fáj a szex, sőt, az elletés már-már állatkínzás. Kérdem én,ez a tenyésztőkre nem igaz? Az ő kutyáiknak is pont úgy fáj,tehát emiatt nekik sem kéne.

A másik,hogy a mai magyar körülmények között valóban szükséges tenyészteni?

Menhelyen voltam 3 évig önkéntes,tovább nem bírtam. Nem egy esetben hoztak be törzskönyves kutyát. A három év alatt legalább 5 tk-s németjuhász, jópár palotapincsi,sőt,egy kiállításgyőztes, vadászvizsgás( nem tudom a pontos kifejezést :S ) magyar vizslánk is volt, aki ha jól emlékszem azért került be,mert a gazdái válás után nem tudtak megegyezni kihez kerüljön. Volt tk-s kaukázusink, és soksok minikutya. Ha már ott tartunk,hogy 100ezres,törzskönyves kutyák kerülnek menhelyre,kérdem én,tényleg kellenek tenyésztők?


2011. márc. 19. 20:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
vannak agility és más kutyás nagy versenyek ahova szintén csak TK-s kutyát lehet nevezni...nemcsak a kiállítások...
2011. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedni akarok de azért odaírhattál volna egy olyat h tisztelet a kivételnek.Nálunk a kutya társ, családtag, barát. Menhelyről hoztam ki a kutyámat de mellé szeretnék egy fajtatiszta kutyust mert van egy álom fajtám persze ezt nem azt jelenti h a menhelyesekkel bajom van sőt soha nem bántam meg hogy kihoztam onnan a kutyusomat.

szaporítókra nincs szükség, ha valaki szerelmes egy fajtába akkor igenis fizesse meg a 100.000Ft feletti árat és a magas ár is megállítja az embert h biztos akarja ezt?

tk nélküli kutyákat ivartalanítani kéne vagy vigyázni rájuk h ne szaporodjanak tovább a tenyésztők meg végezzék a munkájukat :D

2011. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
kellenek , én is onnan szereztem.
2011. márc. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Ez a "kutyáknak fáj a szex"akkora h'ly'ség.A rókákkal,farkasokkal,macskákkal és még sorolhatnám az egyebeket,velük mi a helyzet.Sajnáljuk már őket is.Ha így közelítünk a kérdéshez,az ember a kutya ösztöneit még mindig inkább korlátozza,mint a vadon élő,évi 2-szer párzó és ellő róka,farkas stb
2011. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is kellenek, különben tele lenne az ország idegbeteg, egészségtelen kutyákkal.

Sok tenyésztő a pénzért csinálja, de mások a fajtát nemesítik.

És ha nem lennének szaporítók, és csak néhány leadott törzskönyves kutya lenne a menhelyen, akkor őket vinnék haza. Gondolom lennének páran, akik menhelyről vinnének úgy is. Így a szaporított papír nélküli kutyák, vagy a fajtatisztának beállított keverékek sem lennének ott minden menhelyen, így a leadott törzskönyveseket fogadnák örökbe.

Bár ez sosem fog megvalósulni.

2011. márc. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%

Ja és az, hogy fáj a kutyáknak a szex, az teljesen igaz lehet. A tenyésztők kutyáinak is fáj, de ők ezzel a fajtát mentik meg, tökéletesítik, így ennyit talán megér.

De annyit nem, hogy a szaporított kutyáknak fájjon a párzás és az ellés, aztán a kölykeik meg mehessenek a menhelyre vagy az utcára.

2011. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod a sportkutyázáshoz elég sok dolog kell, látszik hogy nem vagy benne... Most érezzem magam rossznak mert őrző-védőre vagy terelésre nem szeretnék egy menhelyi kutyával totózni és mert igenis egy bizonys fajtát tartok az igazinak? Hát nem fogom. Mert a külföldiek... miért kéne nekem azt csinálni amit nekik? Különben meg őszintén szólva nem nagyon láttam még a nagy versenyek győztesei között menhelyi kutyákat... Ne vesszünk ezen össze, igenis a tk-s kutyák semmivel sem rosszabbak mint a menhelyek és nem kéne senkire ráerőltetni. Ha nem lennének tk-s kutyák akkor is bántanák és kidobnák őket. Az egész ilyen egyszerü: nem a tenyésztőt kell lenézni hanem a kutyatartókat kell megváltoztatni. Mert itt csakis az ember a hibás és nem az hogy van-e tk vagy nincs.
2011. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Igen,elnézést, kifelejtettem,csak annyira felháborítanak ezek a dolgok. Persze,mindenkinek van álomfajtája,és sokaknak céljai. Csak hát én ma itthon nem mernék kutyát (ha tenyésztenék ) eladni,mert sokaknak az a100ezer csak aprópénz,másoknak meg rengeteg. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy az első kategóriának nem számítana,nem becsülné az ára miatt-se-a kutyát, a másikak meg inkább megveszik a szaporítótól,mert nem telik a törzskönyvesre. Ez egy ördögi kör. Ha olcsón adja,könnyebben kerül rossz helyre,ha drágán,akkor ( nagyon átvitt értelemben ) a szaporítókhoz hajtja a gazdijelölteket. És persze egyértelmű,hogy minden tiszteletem a kivételeknek. Csak a szívem megszakad a sok nyomorult kutya láttán :(


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=WwJXYLpWTAc


Ez valami borzalom :(

2011. márc. 19. 20:55
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Különben meg miért ne mondhatnánk az ellenkezőjét?

Komolyan szükég van menhelyi és keverék kutyákra? Ha nem lennének akkor nem szenvednének a menhelyen és nem lenne annyi beteg, szaporitott kutya és sokkal kevesebb embernek lenne kutyája de akinek igen az jobban megbecsülné mert drágán vette. Na igy érezni iyen rosszul esik a másik félnek?

2011. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Az lemaradt,tudom hogy fáj nekik,de ők így lettek teremtve,mint sok más faj is.Így a róka,farkas,macska stb...Ezen kár lelkizni.Ha hagynánk,maguktól minden tüzelésnél megoldanák a dolgot.Akkor mennyi kutya lenne a menhelyeken.Nem a "fáj"-on van a hangsúly hanem a szaporítók butaságán.
2011. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!