Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kellenek tenyésztők?

Tényleg kellenek tenyésztők?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a ne szaporítsunk című viták,amivel egyetértek,teljes mértékben. Azzal azonban már nem,hogy sk esetben azzal érvelünk az ivartalanítás mellett,hogy a kutyáknak kifejezetten fáj a szex, sőt, az elletés már-már állatkínzás. Kérdem én,ez a tenyésztőkre nem igaz? Az ő kutyáiknak is pont úgy fáj,tehát emiatt nekik sem kéne.

A másik,hogy a mai magyar körülmények között valóban szükséges tenyészteni?

Menhelyen voltam 3 évig önkéntes,tovább nem bírtam. Nem egy esetben hoztak be törzskönyves kutyát. A három év alatt legalább 5 tk-s németjuhász, jópár palotapincsi,sőt,egy kiállításgyőztes, vadászvizsgás( nem tudom a pontos kifejezést :S ) magyar vizslánk is volt, aki ha jól emlékszem azért került be,mert a gazdái válás után nem tudtak megegyezni kihez kerüljön. Volt tk-s kaukázusink, és soksok minikutya. Ha már ott tartunk,hogy 100ezres,törzskönyves kutyák kerülnek menhelyre,kérdem én,tényleg kellenek tenyésztők?


2011. márc. 19. 20:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy a kutyáknak fáj a párzás nem azért írjuk, mert szeretnénk, ha nem szaporodnának tovább is kihalna a faj, hanem azért, mert sok gazdi emberi tulajdonságokkal ruházza fel a kutyáját, és azért erőlteti a pároztatást, hogy a kutyáknak is "jó legyen", vagy mert "anya szeretne lenni". Erre egy helyes és logikus ellenválasz az, hogy "nem jó" nekik. Ettől még a fajfenntartáshoz szükséges.


A fajták sokszínűsége kulturális és természeti ÉRTÉK. Ennek az értéknek a megőrzéséhez szükség van a tenyésztőkre. Aki a kiskedvencét szaporítja, vagy üzletszerűen szaporít, esetleg keverékeket gyárt, az ezt az értéket rombolja.


A menhelyre került törzskönyves kutyákról meg csak annyit, hogy igazi tenyésztő farka felvágva rohan a kutyájáért, ha megtudja, hogy menhelyre került, szóval nektek a menhelyen valószínűleg elég lett volna csak felhívni a kutya tenyésztőjét, hogy jöhet a kutyájáért. Mellesleg az a néhányszor tíz törzskönyves kutya amely menhelyre kerül, arányaiban nézve elenyésző a többszázezer gazdátlan és kóbor ebhez képest. A menhelyek örülnének, ha csak erről a pár törzskönyves kutyáról kellene gondoskodniuk, mert a keverékeket úgy megbecsülnék a gazdik, hogy semmilyen körülmények közt sem adnák menhelyre őket!!!

2011. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Én csatlakoznék a munkakutyázós válaszolóhoz. Aki munkára akar kutyát venni az nem hinném, hogy a menhelyi kutyák között találja meg álmai kutyáját. Vannak kivételek, amik erősítik a szabályt. Én lennék a legboldogabb, ha a menhelyi kutyák között találnék terelésre alkalmas kutyát.

Nem egyszerű feladat, de nem is lehetetlen, ha a menhelyre leadott kutyák mennyiségét tekintjük. Viszont állatok közé nem merném vinni egyiket sem, mert nem tudom hogyan reagálnának. Sokan pont ugyanígy gondolkodnak! Nem mernek menhelyről választani egy szerencsétlent sem, mert tartanak az előélete okozta traumáktól és azok következményétől. Megharapja a gyereket,megtizedeli a csirkeállományt, neki megy a nagymamának mikor senki nincs otthon, és lehetne tovább folytatni a sort.

2011. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

Előélet? Sokszor látni 3-4 hetes kölyköket? Nekik nincs előéletük.Sajnos mondjuk megértem azt is,aki nem mert menhelyről vinni.Ha egy nyugati menhelyre mész,ott általában ismerik a kutyát, a személyiségét, a rosszaságait,s nem is adják akárkinek. Itthon ( legalábbis az "én" menhelyemen, még azt se tudták,melyik kutya az,volt,hogy fél órát kellet keresni a rendszerben. Ilyen nem nagyon van máshol,hogy bemész, közlöd,hogy az kell,és már viszed is. Kis szerencsétlenséggel épp egy szaporítónál köt ki,és kezdődik elölről.

Igen,belátom,igazatok van,kellenek tenyésztők,csak lehet,hogy még körültekintőbben kéne adniuk a kutyákat.

2011. márc. 20. 00:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!