Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kellenek tenyésztők?

Tényleg kellenek tenyésztők?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a ne szaporítsunk című viták,amivel egyetértek,teljes mértékben. Azzal azonban már nem,hogy sk esetben azzal érvelünk az ivartalanítás mellett,hogy a kutyáknak kifejezetten fáj a szex, sőt, az elletés már-már állatkínzás. Kérdem én,ez a tenyésztőkre nem igaz? Az ő kutyáiknak is pont úgy fáj,tehát emiatt nekik sem kéne.

A másik,hogy a mai magyar körülmények között valóban szükséges tenyészteni?

Menhelyen voltam 3 évig önkéntes,tovább nem bírtam. Nem egy esetben hoztak be törzskönyves kutyát. A három év alatt legalább 5 tk-s németjuhász, jópár palotapincsi,sőt,egy kiállításgyőztes, vadászvizsgás( nem tudom a pontos kifejezést :S ) magyar vizslánk is volt, aki ha jól emlékszem azért került be,mert a gazdái válás után nem tudtak megegyezni kihez kerüljön. Volt tk-s kaukázusink, és soksok minikutya. Ha már ott tartunk,hogy 100ezres,törzskönyves kutyák kerülnek menhelyre,kérdem én,tényleg kellenek tenyésztők?


2011. márc. 19. 20:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Kellenek a normális tenyésztők, akik megnézik kinek adnak el kutyát, elővigyázatosak, évente nem hoznak le sok almot.

Nekem már vagy 10 éve álmom egy német dog. A másik nagy szerelem az angol masztiff. Úgy tudom, a német dog fajtamentőknél (jelenleg) nincs sok kutya, akik meg ott van azoknak van gazdijelöltje. Ha mégis fajtamentőktől választanánk, mindenképp kölyköt kéne hoznunk ( ami szinte esélytelen), mert itthon többféle állatunk van, nyuszi, tengerimalac, höri stb. stb. és mindenképp a legkorábbi életkorban szeretnénk összeszoktatni a kutyust velük.

Szóval úgy döntöttünk, amint lehetőség lesz rá, veszünk egy dogot jó tenyésztőtől.

Egy menhelyi kölyköt, fiatal kutyust is hozunk később, szeretnénk egy olyan kutyin is segíteni akinek nehéz sorsa volt vagy az vár(na)rá.

Imádjuk az állatainkat, a kutyákkal is ez a helyzet, nem adnánk le őket semmi pénzért, mindenki prémium kaját kap és maximális törődést.

2011. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Én nem ítélek el senkit,és nem tukmálom rá senkire azt,ami nekem tetszik. Szerintem nem véletlen,hogy sok olyan tenyésztőről hallani,aki 2005 tájékán hozott le utoljára almot. Igen,igaz,nem értek a munkakutyákhoz,engem mindig is a terápiás kutyázás vonzott,és ott valóban nem a fajta a lényeg. Elfogadom,hogy van,akinek konkrét célokra konkrét fajta kell. De a többség véleményem szerint azért veszi meg a fajtatiszta, jó esetben törzskönyves kutyát,mert menő,s igazából konkrét célja nincs,sőt,nem is ért a fajtához. Hányszor olvasni,hogy hozzá nem értő gazdik akarnak ilyen-olyan nem kezdőknek való kutyát venni. Ha megveszik,ki tudja mi lesz a vége...
2011. márc. 19. 21:01
 23/33 A kérdező kommentje:

Istenem,én nem akartam megbántani senkit. Én lennék az egyik legboldogabb,ha holnapután pikk-pakk ivartalanítva lenne az összes nem tenyésztésre szánt kutya,és 10 év múlva kiürülnének a menhelyek. Nekem is van álomfajtám, de nincs szívem megvenni,amíg látom,hogy van kiken segíteni,hiszem az én álomfajtám ( nápolyi masztiff )úgyis jó helyre kerül,de az altatásra szánt,3 hónapos kutyus nem. Én így gondolom,de természetesen elfogadom a többiek véleményét.


Azt,hogy fáj,nem azért mondtam,hogy ezért ne tenyésszünk,hanem mert azt mondjuk,azért ne szaporítsunk,mert fáj nekik. Szerintem nem ez a megfelelő indok.

2011. márc. 19. 21:06
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak játszunk el a gondolattal, hogy innentől kezdve nincsenek tenyésztők.

Oké, és akkor?

Leírtad, hogy 3 év alatt hány törzskönyves kutya került menhelyre. Azt is leírod, hogy hány szaporított és keverék?

Mert sajnos még mindig ők vannak többségben.

Ha nem lennének tenyésztők, nem lenne minőség, egy idő után nem lennének fajták, de ettől függetlenül a menhelyek dugig lennének.

2011. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
És akkor mi lenne a fajtákal? Eltünnének? Erre nem gondoltál?
2011. márc. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Sajnos valószínű igazad van. Csak arra gondolok,hogy talán páran, ( mondjuk akik a gyereküknek vesznek kutyát,vagy mondjuk csak úgy, hogy legyen ) ha nem tudnának tenyésztőtől venni,és ha van bennük annyi,hogy ne menjenek szaporítóhoz,akkor talán a rászoruló kutyákon segítenének.

De most,hogy jobban belegondolok,valószínű igazatok van. Nyilván nem a tenyésztők hibája a sok menhelyi kutya. Csak mondjuk olyannak adjon kutyát,akinek tényleg konkrét célja van,vagy ilyesmi. SZóval ne adjon X.Y-nak csak mert a gyerek ilyet akar. Értetek?

2011. márc. 19. 21:20
 27/33 anonim ***** válasza:

Igaz, a szaporítást be kellene fejezniük a szaporítóknak.

Nem lennének ideggyenge, beteg kutyusok.A szaporítók miatt (részben) van annyi kutyus a menhelyen meg a felelőtlen gazdák miatt. Milyen gazda az olyan akit a szukája nem érdekli ha meg vannak a kölykök akkor meg kiteszi rosszabb esetben a földhöz vágdossa :(

Az én kutyusomat 5 hetesen tették ki 8 testvérével együtt egy leragasztott papírdobozban étlen-szomjan nagy szerencsére épp a kukorica földnek a gazdája épp azon a napon ment ki (nem biztos h azon a napon mikor ki tették) pedig havonta egyszer kétszer jár ki ... undorítóaz azok az emberek akik ilyet tesznek az állattal akik ilyet tesznek állattal azt már nem sok választ el attól h emberrel is megtegye :S nem néztem meg a videót és nem is fogom mert utána csak bőgnék inkább próbálok arra koncentrálni hogy hány boldog kutyus él a földön :D Milyen boldog lenne az élet ha keverékek és tk-s kutyusok lennének :D

2011. márc. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Értjük, de én is a fajták mellett vagyok. Az kiszámítható. Hazaviszek egy vizslát, akkor az biztos kijön a gyerekekkel, eleven lesz, stb. De ha viszel egy kutyust a menhelyről, akkor az kevésbé tuti, már csak egészségi szempontból sem. Eddig igazából csak 1 keverék kutyám volt, de legalább tudtam, hogy mi van benne (husky + malamut) nagyon szerettem, de a szüleim miatt vissza kellett költöznünk pestre és ezért meg kellett válnom tőle... Szóval a mert "ilyet akar a gyerek"-ben nem csak a gyerek lehet felelőtlen. Hozzátenném, hogy nem is ilyen kutyát kértem, mert kislányként jobban tudtam anyáméknál, hogy valami könnyen nevelhető kutyával kéne kezdeni. Végül megneveltem (kutyaiskolában), de nem volt egy könnyű menet 11 évesen.

Ha újra kutyázásra adnám a fejem, akkor biztos megnéznék pár menhelyet, hátha találnék ott kutyát, de túl sok elvárásom van. Másodszorra már csak az álomkutyámmal érném be.

2011. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én is tenysztő szeretnék lenni és már most tudom, hogy x év alatti gyereknek vagy mellé nem fogok kutyát adni. Biztos utálni fognak ezért de nem érdekel.
2011. márc. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen! egyszerű példát mondok. Nekem patkányom van. Állatkereskedésből. isten se tudja honnan szedték, az egyik most halt meg a másik daganatos. A tenyésztőnél is előfordul a daganatosodás, de lényegesen lelkiismeretesebben tartják őket. Például 4-5 hetesen kézhezszoktatják őket, így elkerülhettem volna azt hogy még fél évesen is antiszocok. A daganatos patkányt kiveszik a tenyésztésből. Ja és nincs beltenyészet.

Szóval, arra gondolok itt hogy macskánál kutyánál is hasonló a helyzet és ha tényleg a tenyésztő is jól csinálja, akkor szükségünk van rájuk.

2011. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!