Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Sajnos engem és...

Mit tegyek? Sajnos engem és anyukámat elég rendesen átvertek. Vettünk egy kiskutyát 30e forintért azt álítota az ilető hogy yorkshire terier közben köze nincs ehhez a fajtához. Hozzá tenném elég régóta gyüjtögetük a pénzt hogy ilyen kutyink lehesen.

Figyelt kérdés
És ráadásul a srác azt hazudta hogy 10hetes elmúlt a kutyus. Miután elhoztuk másnap hányt és nem akart enni azonnal vittük az állatorvoshoz és kiderült hogy még csak 5hetes és palota pincsi keverék és nem 2kiló lesz amit a srác állított hanem 8 kiló körüli. Már nem zavar minket hogy nem yorki a kutyusunk mert nagyon szeretjük de szeretnénk a srácot feljelenteni. Szerintetek foglalkozik ilyennel a rendőrség? Mert még is csak 30ezer forintról van szó. Az a baj a srácról nem tudunk semmit csak a telefonszámát de azt is lecserélte tehát telefonon se tudjuk elérni :S Mit tegyünk?? Vagy esetleg forduljunk az állatvédőkhöz? Nem akarom semmiképp veszni hagyni az ügyet mert oltásokat sem kapot a kutyus ráadásul azt állította féreghajtva van és párnapja férges volt az ürülékje meg is hallhatott volna a kutyus nagyon fiatalon került hozzánk de szerencsére neki állt rendesen enni.Aki tud valami jó tanácsot adni az írjon mindenképp nagyon hálásak lennénk. Előre is köszönöm
2011. márc. 21. 15:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó ellen már nem tehesz semmit, de tehetsz érte, hogy mások ne járjanak így! Híreszteld te is az esetedet és saját példáddal tanítsd az embereket, hogy ne vegyenek olcsó, bizonytalan származású kutyát! Ha kutyát akarnak, akkor törzskönyvvel, szerződéssel, tenyésztőtől, ha nincs rá pénzük, akkor pedig menhelyről!
2011. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%
de ezt fel nem tudom fogni. Hogy is gondolhattátok, hihettétek el, hogy 30ezerért teljesen tökéletes fajtatiszta kutyát kaptok....:S
2011. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
az expresszen találtuk a hírdetést amúgy hasónlít a kutyus a yorkira a színe teljesen olyan csak a szőre nem annyira hosszú sajnos nem volt még ilyen kutyánk ezért nem tudtuk pontosan hogy nézki ilyen kicsi korba egy ilyen kutyus :S
2011. márc. 21. 16:12
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__578274-karacs..


Itt azt írja, ha az interneten van fent hirdetése, akkor a rendőrség IP cím alapján lenyomozhatja. DE nincsen bizonyítékotok, hogy tőle vettétek a kutyát, vagyis a szerződés.

2011. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Titeket elég rendesen átvágtak!:S

Tanulság: Ne vegyetek mindenféle embertől kutyát.Erre valók a tenyésztők!

Mit tudtok tenni?:Semmit!Szeretetben felnevelni a kiskutyát,ugyan is ő nem tehet róla!

Ja és elég naivak voltatok már ne is haragudj!:S

2011. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 xnorkax ***** válasza:
100%

Hát ha nincs szerződés akkor itt vége is van az ügynek... Itt az élő példa, miért ne vegyünk szaporítótól. Tanulság: legközelebb körültekintően vegyetek, tenyésztőtől.

Remélem ennek ellenére szeretitek a kiskutyát, ő nem tehet semmiről.

2011. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
hát nézegettem nagyon sokat neten ilyen kutyákat és vannak akik ennyiért adják(bár ritka) egyik barátnőm is 35ezer forintért vette a yorkiját mondjuk nem mini yorki de az övé tutira fajtiszta. Igen mindenképp hírdetni fogom ezt hogy mások ne hibázzanak ekkorát. Az a baj már régóta akartam kutyust és most hogy végre anyu is beleegyezett egyből behülyültem és azonnal akartam kiskutyát és nagyon elkapkodtam a dolgot. :S
2011. márc. 21. 16:17
 18/27 A kérdező kommentje:
persze a kutyust nagyon szeretjük :) és nagyon fogunk rá vigyázni imádni való kiskutya:)
2011. márc. 21. 16:20
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Akik ennyiért adják SZAPORÍTÓK!!

Barátnődé se fajtatiszta csak arra hasonlító keverék. A fajtatiszta kutya Törzskönyves és pont. Aminek nincs törzskönyve az fajtajellegű keverék és még egy gondolat NEM létezik mini yorki. Ez a szaporítók kedvenc dumája, ilyen fajta nincs!!! A barátnőd pedig örülhet ha idősebb korára se jön ki a kutyán semmilyen örökletes betegség...

2011. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya garantáltan FAJtiszta,még a keverékek is.

Nem tudtok semmit tenni sajnos,kifizettétek a tanulópénzt.

2011. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!