Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Sajnos engem és...

Mit tegyek? Sajnos engem és anyukámat elég rendesen átvertek. Vettünk egy kiskutyát 30e forintért azt álítota az ilető hogy yorkshire terier közben köze nincs ehhez a fajtához. Hozzá tenném elég régóta gyüjtögetük a pénzt hogy ilyen kutyink lehesen.

Figyelt kérdés
És ráadásul a srác azt hazudta hogy 10hetes elmúlt a kutyus. Miután elhoztuk másnap hányt és nem akart enni azonnal vittük az állatorvoshoz és kiderült hogy még csak 5hetes és palota pincsi keverék és nem 2kiló lesz amit a srác állított hanem 8 kiló körüli. Már nem zavar minket hogy nem yorki a kutyusunk mert nagyon szeretjük de szeretnénk a srácot feljelenteni. Szerintetek foglalkozik ilyennel a rendőrség? Mert még is csak 30ezer forintról van szó. Az a baj a srácról nem tudunk semmit csak a telefonszámát de azt is lecserélte tehát telefonon se tudjuk elérni :S Mit tegyünk?? Vagy esetleg forduljunk az állatvédőkhöz? Nem akarom semmiképp veszni hagyni az ügyet mert oltásokat sem kapot a kutyus ráadásul azt állította féreghajtva van és párnapja férges volt az ürülékje meg is hallhatott volna a kutyus nagyon fiatalon került hozzánk de szerencsére neki állt rendesen enni.Aki tud valami jó tanácsot adni az írjon mindenképp nagyon hálásak lennénk. Előre is köszönöm
2011. márc. 21. 15:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak titeket. Én is vehettem volna szaporítótól 15-20 ezer Ft-ért olyan fajtát amit szerettem volna, de inkább gyűjtöttem még fél évig, hogy meg tudjam venni rendes tenyésztőtől 100 ezerért. Remélem mégegyszer nem fogtok szaporítótól kutyát venni!
2011. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem a vétel előtt tévedtél erre az oldalra. Biztosan megpróbáltunk volna lebeszélni róla. Neveljétek és szeressétek nagyon sokáig.
2011. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj de hogy-hogy nem ismertétek fel hogy nem fajtatiszta mikor már rég ilyet akartatok!
2011. márc. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%

Fel nem foghatom, hogy hogyan lehet összekeverni egy yorkshire terriert egy keverékkel. Talán utána kellett volna nézni, hogy milyen is egy fajtatiszta és akkor talán nem vernek át titeket. Meg hogy lehet egy 5 hetes kutyáról elhinni, hogy a duplája, nem azért de ezt látnotok kellett volna. Amíg azt vártad, hogy megengedjék a kutyát, látom arra már nem volt idő, hogy egy kicsit utánaolvass, mit készülsz venni. Ne haragudj, de azt kell mondjam megérdemeltétek.

Nem szabad szaporítótól venni kutyát, főleg úgy nem, hogy nem láttátok se az anyját, se az alomtársait, se a tartási körülményeket. Nagy valószínűséggel apró nyúlketrecekben, ürülékben, vizeletben tartják és elletik az éppen divatos kutyákat, hogy az ilyen naiv vásárlókat jól le tudják húzni. Ezeket sikerült támogatni, akik a kutyák kizsigerelésével szeretnének meggazdagodni. Tényleg azt gondoltátok, hogy puszta kedvességből vitték ki a kutyát a Népligetbe? Hát nem, csak nem akarták, hogy kiszédüljetek az ajtón a tartási körülmények láttán vagy esetleg az alomtársak, anya nagyon látványosan nem hordozza a fajtajegyeket. Olyat sem szabad elhinni, hogy a szülők törzskönyvesek, hiszen ilyet bárki bármelyik kutyára mondhat és a szaporítók kedvenc dumája.

Tenni semmit nem tudtok, csak imádkozni, hogy a kutyus nem fog ebből kifolyólag sérülni, nem jönnek elő a szaporítás következményei, a számtalan lehetséges örökletes betegség aminek a gyógyíttatása bőven meg fogja haladni a 30 ezer forintot.

Még egyszer kihangsúlyoznám, hogy törzskönyv nélkül senki ne vegyen fajtatiszta kutyát úgy, hogy nem nézte meg a tartási körülményeket és a szülők egészségügyi szűréseinek negatív eredményeit.

2011. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
sajnos ez az alak nem csak minket vert át elég rendesen de lopott is egy családtól akit érdekel olvassa el [link] kérlek vigyázatok az ilyen alakokkal ha kutyát vesztek legyetek figyelmesebbek és ne kapkodjatok el semmit úgy mint én :(
2011. márc. 22. 14:59
 26/27 anonim ***** válasza:
61%

Köszönöm a figyelmeztetést,de általában legtöbbünknek több eszünk van annál,hogy ilyentől vegyünk.

Nekem pl.megfelel a mentett kutya,van bőven ingyen is a kedvenc fajtánkból,mondjuk nem kölykök,de ez nem gond.

2011. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Tyler913 ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Sajnalom,hogy igy jartatok.Csokorba kene gyujteni az ilyen torteneteket,es megmutatni azoknak,akik szerint a TK luxus,es jo a szaporito is.

En nem akarok karorvendeni,tenyleg sajnalom az eseteteket.Azert sok oromet kivanok nektek a kutyusotokkal!

2011. márc. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!