Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már undorodom a kutyámtól!...

Már undorodom a kutyámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szófogadó, kedves 1,5 éves kutyáról van szó.

Egyetlen bajom vele, hogy séta alkalmával, ha messzebb van és nem látom, hogy rászóljak, előszeretettel fal fel mindenféle szart (emberi, állati egyaránt).

Az imént is egy hatalmas bűzölgő csomót hányt a konyha közepére, szag alapján ez is ürülék lehetett (pont ebédelni készültem...)


Happy Dog-ot kap, ami nem gagyi táp + kétnaponta Immunovetet szórok a tápjához, így fogalmam sincs miért csinálja, de legfőként, hogy miként szoktathatnám le róla???


Szegény, már undorodok mikor jön oda és a pofijával hozzám ér, mert tudom mit evett előtte.


2011. márc. 30. 13:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"viszel magaddal valami jó mentolos fogkrémet"-ez a legnagyobb baromság-bár tudom, hogy nem saját kútfőből jött mert az egyik sztártenyésztőnk terjeszti eszt a hülyeséget- de az emberi fogkrém oldja a kutya fogzománcát és mérgező is számukra!-ezzel a módszerrel egy életre tönkrevághatod a kutyádat, komolyan leronthatod az egészségi állapotát!
2011. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
"viszel magaddal valami jó mentolos fogkrémet"-ez a legnagyobb baromság-bár tudom, hogy nem saját kútfőből jött mert az egyik sztárkiképzőnk terjeszti eszt a hülyeséget- de az emberi fogkrém oldja a kutya fogzománcát és mérgező is számukra!-ezzel a módszerrel egy életre tönkrevághatod a kutyádat, komolyan leronthatod az egészségi állapotát!
2011. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy kétszeri fogkrémezés tönkrevágna bármit is.
2011. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

mivel nem használsz pórázt a kutyának fogalma sincs róla, hogy kint mit lehet és mit nem-láb melletti séták rövid, laza pórázon a gazdi irányításával(a kintlét 70%-ában) és megoldódik minden probléma, nem vadászik nem gyűjtöget önállóan és figyelni fog a gazdira póráz nélkül is

a ember kutya viszony rendezése elengedhetettlen a sikerhez-te azt mondod kedves szófogadó kiskutya de mit gondolhat rólad a kutya?

-ez a kétlábú ugyan ad enni meg inni, meg is simogat ha kérem, és oda megyünk ahova csak én akarom stb. ...hmmm tehát én vagyok akkor a falkavezér-én döntöm el mikor vadászom és mikor eszem kakit!

2011. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: tévedsz!

Nem a kutya dönti el mikor simogassa a gazda, hanem én.

És a sétánál sincs joga dönteni az irányról.

Legalábbis nekem ezek a nevelési nézeteim.

Eddig beváltak, muszáj is mivel terrier, így elég makacs, keményen kell fogni.

Ez a szarevés viszont egyenlőre kifogott rajtam.

2011. márc. 30. 19:22
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem továbbra is fontos kérdés, hogy ha otthon leejtesz egy csirkecombot, mi történik. Vagy ha otthon leejtesz egy csirkecombot és nem veszed fel, hanem elmész zuhanyozni, akkor mi történik?


Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani, ha összeraksz egy iszonyúan stabil kaja megtagadást először otthon, aztán pórázon, végül szabadon. Nem utolsó sorban ez noveli a pozíció beli távolságot is, tehát jót tesz a kapcsolatnak.


Nem az a cél, hogyha rászólsz hagyja abba, hanem hogy ne is kezdje el. Ha mellette vagy, de nem szólsz, akkor felenné?

2011. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hol sétáltok Ti, ahol minden tele van szarral, minden nap?
2011. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Itthon semmihez sem nyúl, pedig ahogy én főzök, peregnek jócskán az ételdarabkák... :)

Csak az utcán van vele baj és az ételdarab helyett, inkább az ürüléket részesíti előnyben sajnos.


Amúgy ahol mi lakunk egyrészt nem divat felszedni a kutyaszart, sok kutya van a városban, eddig 1 embertől láttam ezt, de ez annyira nem zavar inkább az, hogy a kutyafuttatós részeken van pont pár dúsabb bokor és ahogy megjött a tavasz, ismét beköltöztek a bokrokba a hajléktalanok és ugye üríteni nekik is kell valahol...

2011. márc. 31. 07:58
 19/20 anonim ***** válasza:
Az kemény lehet:(((
2011. márc. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én csinálnék vele japánvacsorát otthon, plusz kint először pórázon gyakorolnék vele élelem (és szar) megtagadást. Az is jó, ha leszórod a kupacokat chilivel.
2011. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!