Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NEM KERÜLHET HOZZÁ MÉG EGYSZER...

NEM KERÜLHET HOZZÁ MÉG EGYSZER KUTYA! MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy ismerősöm, aki még csak 18 éves, eléggé gáz az anyagi helyzete, az apjával él, apja munka nélküli, a személy akiről beszélünk nem dolgozik, nem tanul, eléggé igénytelen a környezetére, felelőtlen...

Na most, volt neki régen egy kutyája, vékony volt a kutya, volt minden baja, sose tanulta meg a szobatisztaságot, semmit se tanult meg, mert a személy vele kapcsolatban sem volt körültekintőbb...

Sikerült a kutyát jó körülmények közé juttatni, de ez a személy megint kutyát akar magának, ráadásul nem is akármilyet...(pit bull)

Azt mondja, hogy meg tudna neki adni mindent, ami csak kell neki.

Nem tudom, hogy tudnám jobb belátásra bírni, hogy neki inkább egy plüss kutya lenne jobb, amit nem kell etetni, nem kell tanítani, nem kell sétáltatni, nem kell költeni az állatorvosra, mert ugye semmi pénze nincsen, nem tudom, hogy oldaná meg ezeket, elég komoly kutyát akar maga mellé, de pénze nincs arra, hogy igényes helyről vegye, nem akarom, hogy szegény előző kutya sorsára jusson a következő is...

A másik fele, hogy egy alig 40nm-es, 8.emeleti panelban lenne a kutya, ahol mozgási tere egyenlő a nullával, ezzel még gond nagyon nem lenne, ha vinné minden nap sétálni, de az meg luxus, ugye...

Mit csináljak?

Hogy akadályozhatnám meg, hogy kutya kerüljön hozzá?

Hogy beszéljem le róla?

SEGÍTSETEK!


2011. márc. 31. 13:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. Ha annyira vágyik egy kutyára, akkor mérlegelje mindent meg tud-e neki adni, de ahogy felsoroltad nem hiszem.

2. A 40 nm nem nagy baj, mert a mi házunkban nem sokkal nagyobb lakások vannak, van itt labrador, staffi, pincsi, yorki meg mindenféle kutya, tehát nagyok is mint a felsorolásom elején. Csakhogy leviszik őket többször és hajigálják a botot akár egy órán át. S boldogak ezek a kutyák, látom rajtuk, mert megkapnak mindent, azaz kaját, nevelést, szeretetet, sétát = gondoskodó gazdit!

3. Ha nagyon kutyára vágyik és nem hajlandó sokat mozgatni a kutyit, ne pitbullt akarjon, inkább valami kisebbet. Bár gondolom az nem "divatos" és nem "férfias" mert lehet csak villogni akar a haverok előtt a pitbullal. Agyilag még gyerek ha ez így van.

Nem tudsz tenni semmit, mert nem az a baj ha hülyeséget tervez vki, hanem ha ki is tart mellette!

Én csak a leendő kutyát sajnálom... :(

2011. márc. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
14:55!Nehogy már te mond meg hogy mit csináljak én csak a véleményemet írtam le hozzád meg nem szóltam ennyi.
2011. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!