Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma találtam egy kullancsot a...

Ma találtam egy kullancsot a kutyámban, mit csinálak vele?

Figyelt kérdés
A kutyámban ma találtam a fülénél egy kullancsot... Elvigyem az állatorvoshoz? Ha elviszem mennyiért veszi ki belőle...
2011. ápr. 1. 19:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Sztem egy 1000-res alatt lehet, de hamár elviszed, akkor nézd meg hogy hogyan szedii ki és akkor legközelebb nem lesz ilyen problémád ;)
2011. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha normális a doki és nem akar lehúzni akkor nem fog pénzt kérni. Már magáért a kiszedésért.

Viszont ha babesiosis ellen bead a kutyádnak oltást na az már pénzbe kerül. Aszem tavaly egy ilyen oltás 7000 ft körül volt.

De szerintem azt fogja mondani, hogy egyenlőre figyeljétek a kutyát, és ha bágyadt akkor vigyétek vissza, mert akkor tényleg kelleni fog a babesia elleni szer.

Ám sokkal kevesebb pénzbe kerül a kullancs ellen való védekezés, megelőzés. Ha fertőzött a kullancs akkor megbetegíti akutyát, és ha nincsen kezelve a kutya akkor átmegy a vadászmezőkre.

2011. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Patikában lehet kapni kullancs kiszedőt. Itt a szezon, ha most volt benne, később is lehet. Azzal te is ki tudod szedni.

van rajta védelem kullancs ellen?

2011. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bár ha belegondolok, egy talán mégis van ami kicsit bejön: The breed. Ez sem teljesen hiteles, de azért olyan nagy furcsaságokat sem csinálnak benne a kutyák, jóformán csak csibészelnek.
2011. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Upsz! Utolsó vagyok, ezt azt hiszem rossz helyre írtam xD. Bocsi.
2011. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én csipesszel szoktam kiszedni a kutyusomnak,de ha bennt is marad a feje nem baj mert a szervezete kidobja az"idegen"anyagot!
2011. ápr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hallottam arról hogy ha egy gyufaszálat benedvesítünk és körbedörzsöljük vele a kullancsot akkor kijön... Ez igazlehet?
2011. ápr. 1. 21:19
 18/19 anonim ***** válasza:

A gyufaszál baromság. Fogsz egy csipeszt, és minél közelebb a kutya bőréhez megfogod ( úgy, hogy ne nyomd meg a kullancs potrohát!!) és lassan húzd ki, esetleg egy picit csavard oldalra.

Ha a kullancs fertőzött, akkor nem szabad, hogy még órákig benne legyen, mert akkor sokkal nagyobba a veszélye, hogy megfertőzi a kutyádat.

Szedd össze magad, és vedd ki belőle. Nem hiszem, hogy ez élete utolsó kullancsa, tehát meg kell tanulnod kiszedni.

Egyébként meg -szerintem- tök felesleges a lyme, vagy a babézia elleni oltás, mert annyira gyorsan mutálódnak ezek a vírusok, paraziták, hogy egy fajta lyme típus (vagy hogy nevezik...) ellen véd, és van még másik 6-7, ami ellen nem.

Inkább fektess nagyobb hangsúlyt az elővigyázatosságra!

2011. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
60%

Én mindig úgy veszem ki a kullancsot, hogy balra csavarom, ( a kullancs szívókája spirálos, olyan mint egy csavar ) és a lehető legközelebb fogom meg egy csipesszel. Ám volt hogy nem csavartam meg, csak simán kihúztam de akkor beleszakadt a feje. Ez betokolódott nem lökte ki a bőre.

Amit Te mondasz kérdező, hogy a gyufa szál végével be kell dörzsölni....

Régen nem voltak ekkora nagyok a kullancsok, hanem gombos tű fej nagyságúak. ( és nem volt Mo. babesiosis által fertőzött kutya )

Amikor belemászott az ember bőrébe, zsírral vagy valamivel bekenték ( mert már a bőr alatt volt ), így elzáródott az a pici lyuk amin keresztül a kullancs lélegzett. Ezért kitolatott.

Én ezt így tanultam suliba.

2011. ápr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!