Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 5 perces szabályt mindig...

A 5 perces szabályt mindig betartsam?

Figyelt kérdés
A kutyáim kinti-benti kutyák. Akkor is betartsam az 5perces szabályt,mikor kintről beengedem őket?
2011. ápr. 5. 13:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem feltételeztem, csak kérdeztem! És azért mertem, mert gondolom neked is feltűtn, hogy kik vannak ezen az oldalon. Tele van minden olyan kérdéssel, hogy én vagyok a falkavezér mégsem tudom sétálni vinni a kutyám, stb.


Rólad személy szerint semmit sem feltételeztem, egy ártatlan kérdést mertem feltenni, elnézést ha megbántottalak.

És hidd el én is foglalkozom annyit, mi engedelmes és ügyességi ágazatban is versenyzünk (K99).

2011. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, észrevettem, a kérdéseket. csak sok kezdő gazdi azt hiszi a válaszok alapján, hogy elég az ha ő megy ki az ajtón először, és 5 perces szabályokat tartat be. Aztán meg csodálkoznak ha nem működik a kutya. Egy jó agyu, jó idegrendszerű kutya 1 hét tanulás után képes eljutni egy alapszintre. Gondolok itt arra, hogy ha leültetik, helyben marad, fekszik. És hamar megtanulja, ha jót tesz, és ügyes, a gazdi jutalmazza. ha nem jót, akkor be van küldve a helyére, és majd előjön ha hivják. Nem vitatom, hogy vannak hasznos dolgok az ilyen könyvekben, meg filmekben. De ezek általános dolgok. A kutyáknak millió féle idegtipusa létezik, és azt , hogy melyik milyen, csak a gazdája tudhatja. És amikor megismerte a kutyáját, akkor lehet alkalmazni bizonyos dolgokat. Mert elsülhet a forditottjára is.
2011. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezzel mondjuk nem értek egyet, ártani semmiképp sem árthat nálunk a kutyasuliban is az volt az első, hogy ezeket átvettük, és mindenki elkezdte alkalmazni, minden más csak utána jön. A buktató inkább ott van, hogy rosszul alkalmazzák a szabályokat.


A kapuszabály pl. az én értelmezésemben nem az, hogy ül, marad, ezazügyes. Hanem az, hogy esze ágában sincs a kutyának átlépni a nyitott kapun, amíg engedélyt nem adok rá. Inkább ez szokott buktató lenni, de ne offoljuk szét.


A Fennel könyv nem hülyeség, csak sokan nem jól alkalmazzák.

2011. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, észrevettem, a kérdéseket. csak sok kezdő gazdi azt hiszi a válaszok alapján, hogy elég az ha ő megy ki az ajtón először, és 5 perces szabályokat tartat be. Aztán meg csodálkoznak ha nem működik a kutya.


Hát,én ilyeneket tartogatok be, és jól működik a kutyám. Még csak fél éves, de tökéletesen behívható,ül,fekszik,marad, a helyére megy, gyönyörűen sétál pórázon,és anélkül,hempereg,forog, pacsit ad,integet,kúszik. És a Fennel könyv segítségével mindezt játszi könnyedséggel tanulta meg.

Sőt, a befogadott, félénk,és agresszív kutyámból is így sikerült "normális" kutyát faragni. Szerintem ezek hasznos szabályok.

2011. ápr. 6. 15:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá. Én a hagyományos kiképzési módszerekben hiszek.
2011. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!