Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám macskakakát eszik!...

A kutyám macskakakát eszik! Mit tegyek? SOS!

Figyelt kérdés
Az a helyzet, h elég nagy kertünk van, de a kutyánknak ebből semmi haszna, mert max. pórázon megsétáltatjuk benne, nem lehet elengedni, mert 1 perc múlva azt veszed észre, h már zabál is vmit... Főként macskaszart, ugye, néha meg a macskák által odahordott csontokat. És erről nem bírjuk leszoktatni! Ma is anyukám kivitte a kertbe, és a kővel fedett teraszon voltak, amikor a kutya kinyúlt a fűbe, és máris benne volt a szájában a sz..ar. Miért csinálja? Pro Plan tápot kap, ezer vmennyi a kilója, szóval nem egy olcsó teszkós szar táp, vitaminhiánya nem lehet. És hogyan szoktassuk le erről? Anyukám már el akarja vinni a háztól, annyira elege van! Segítsetek kérlek!!
2011. ápr. 17. 11:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és nincs saját macskánk, csak a környékünkön sok van, és idejárnak szarni..
2011. ápr. 17. 11:24
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs semmi hiánya, vannak kutyák akik szarevők. elég nehéz leszoktatni őket róla. Kutyasuli segíthet.

és a napi rendszeres kertápolás, szarszedegetés.

Nem hiszem,hogy akkora meló lenne én 2000m2-en kb 10 perc alatt megvagyok vele.

2011. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tartanad lancon hanem szabad lenne, bejarhatna a kertet akkor valoszinu nem szarnanak oda a macskak. Nem tudom ez mennyire megoldhato...

Amugy nagyon rendes tole hogy igy takarit...

2011. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Talan a valtozatosabb taplalkozas segitene, a csontoknak meg nem birnak ellenalni a kutyak, az enyemek a tobb tiz eves csontokat is nyalogatjak, mondjuk megenni nem szoktak...

Mindenesetre egy probat meger, adj neki egy kis hazi kosztot( ha megeszi), az enyem meg a krumplihejat is bezabalja es nem azert mert nem kap mast hanem mert szereti en se tudom hogy miert.

2011. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, első és harmadik! Igen, remélem a változatosabb táplálkozás segít, tegnap kapott husit és spenótot, nagyon ízlett neki :D
2011. ápr. 18. 17:31
 6/13 anonim ***** válasza:

A csontokkal vigyazz mert allitolag art neki...

En a magam reszerol adok a kutyaimnak nincs is semmi bajuk, de sose lehet tudni. Mindenesetre nezz utanna...

2011. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, ha tudom, mindig kiszedem a szájából, de valamikor hiába kotorászok, nagyon gyorsan eltünteti.
2011. ápr. 19. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ninna ♥ ***** válasza:

A szüleim elutaztak, és most egy hétig lent vagyok vidéken náluk 4 kutyával. Segíteni, rendben tartani a házat. A kutyák közül kettő az enyém, egy kölyökkutya, és egy felnőtt. A szüleimnek van egy menhelyi keveréke, már idősebb, és van egy most 1 év körül német juhásza, gyönyörűek :) Az öreg kutya semmi rosszat nem csinál, a német juhász pedig állandóan szintén macskaszart enne. Én minden reggel egy 10 percre bezárom őket a lakásba, ameddig én kigenyózom a kertből a macskaszart. Nem nagy kert, 1000nm2-es, és kb. 5 perc alatt kész vagyok vele, és utána kiengedem a kutyusokat. Ne félj, ők nem engedik, hogy macska lépjen a területére!


Szerintem mindenképpen megoldást jelenthetne első körben az, hogy szabadon engeded a kutyát, a kertben is. Előtte szépen patyolat tisztára kigenyózod a kertet, eltünteted a macskaszart, minden szemetet, felgereblyézel stb. Utána kiengeded a kutyát, és hadd legyen ott ő kint. Ő nem fogja engedni, hogy a macska egyáltalán be is lépjen a területére, nemhogy még oda is sz*rjon. Megoldásnak pedig csak a kutyaiskola van, a talált élelem megtagadás, ha azt meg tudjátok csinálni, megszűnik ez a probléma.

2011. ápr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Pár napja lenyírtuk a füvet, és összeszedtem az összes kakit, és mielőtt elengedem a kertben, minfig körbenézek, h van-e, és összeszedem. És próbálom lefoglalni játékokkal.
2011. ápr. 21. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!