Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted ez milyen ötlet...

Szerinted ez milyen ötlet lenne vagy mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Szóval bocs ha regényt írok,de tényleg érdekel

"Német juhászról" lenne szó (mentett lenne)...

Mentettünk már meg 1 kutyát akiről kiderült,hogy staff de akkor én 9 évesen nem sokat tudtam foglalkozni vele pl tanítás de az ül,marad,fekszik parancsokat tudja csak vele sétálni nem nagyon szeretek.

Van egy csivavánk is Ő "fordul,ül,fekszik,marad" parancsokat tudja de sétát nem igen bírja (4-5 óra)

Staffot vinném de egyedül nem merem,meg így is erősebb nálam de nem úgy kell elképzelni,hogy ide-oda cibál csak ha szagolni akar valamit de akkor iszonyatosan.

És elgondolkoztam még 1 kutya megmentésén (menhely vagy ha valaki menhelyre vinné a nála született kölyköket),szóval 3. kutya lenne.

1x feltettem a kérdést már sokan lehurrogtak h "ne legyen kutya főleg nem 3."

De összeszorult a szívem mikor egy kiskutyát látok aki tényleg megérdemelne 1 szerető helyet és nincs helyette megvárják,hogy megfelelő idős legyen és beviszik menhelyre:(

családba meg nem kell senkinek kutya..:/

Én arra gondoltam,hogy ha lenne akkor lány (ivartalanítva mert a 2 kutyánk kan!) és megtanítani póráz nélkül sétálni,marad,ül stb parancs.

Szerinted megpróbáljam, vagy mondjak le erről?=/

L/14


2011. ápr. 20. 15:37
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Igen csak attól fél,hogy esetleg milyen viselkedést örökölne,de mondtam,hogyha Német jucit megengedi annál nagyobb keverék sem lenne..erre nem szólt:)

a 15 ezres német juci nem tenyésztőtől lenne egy itteni kiscsaj szólt,hogy vannak fajtiszta német juciaik,kell-e..

Oltással 15 ezer a szuka a fiú 18 lenne.

csak tenyésztő nincs erre és nincs kocsi mivel lehetne menni apum meg nem vinne el.:/

menhelyen is vannak juci keverékek nézegettem őket

2011. ápr. 20. 16:45
 22/39 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült, hogy ez így akkor kicsit necces. Mármint mi van ha hazudik a kiscsaj? Nálunk is mindig az ment, hogy fajtatiszta kutyák aztán később kiderült, hogy hát mégsem...

Ráadásul nem is ingyen adja. (Mifelénk keverék kutyusokat ingyen vagy szivességért szoktad adni.)


Mindegy, ezeket alaposan gondoljátok át.

A németjuhászt én egyébként nagyon ajánlom. Okos, szófogadó jó kutya. Nem agresszív, figyel rád könnyen tanítható, szeret játszani stb.

A vizslák is barátságosnak és játékosnak tűnnek, de azokat annyira nem ismerem. Hallottam, hogy kissé szétszórtabb mint az nj így nem tanítható olyan hatékonyan, de ezt csak úgy hallottam, szóval nem atombiztos infó.


A keveréknél nem kell attól tartani, hogy milyen viselkedést hordoz a génjeiben. Amennyiben foglalkozol vele és rendesen van nevelve semmi probléma nem lesz.

Az nj-ken túl voltak keverék kutyáink is. Nem tudok negatív dolgot mondani, semmi olyan nem volt amit ne lehetett volna kiküszöbölni.

2011. ápr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Hát nem érdekel ha hazudik,oltás se olcsó,és legalább anyám nem izélne,h keverék:)

Ugyan úgy szeretném ha hazudik is róla a gazdája:)

2011. ápr. 20. 19:06
 24/39 xnorkax ***** válasza:

Anyukád nagyon nincs tisztában a dolgokkal. Törzskönyv nélkül az a német juhász is "csak" egy keverék. Nem értem, miért kell lebecsülni a keverék kutyákat.

Hány oltást kaptak a kicsik? Féreghajtás volt?

2011. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy hivatalosan annak számít,én nem is becsülöm le őket sőt szeretem őket..:)

Nem tudom annyira nem mentünk bele,mert akkor érdekes volt a szitu.

És máshonnan is jött volna mentett kutya csak elvitték Őt gazdihoz,hát én menhelyről szeretnék vagy tényleg olyantól aki csak bevinné menhelyre :(

2011. ápr. 20. 19:16
 26/39 xnorkax ***** válasza:
Menhelyről tényleg jobb ötlet lenne. Vannak ott kiköpött NJk is.
2011. ápr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Igen tudom csak Győri van Nekünk közel és ott néztem van párévesek de nem tudom elfogadnák-e a meglévők ha 2-3 évesen kerülne ide.

pedig tiszta jucik :)

2011. ápr. 20. 19:31
 28/39 A kérdező kommentje:
Kölyök meg most nincs olyan juci féle
2011. ápr. 20. 19:31
 29/39 xnorkax ***** válasza:
Győrben nincsenek kölykök? Mindig dugig van, sokszor csekkolom az allatok.infot és oda mindig tesznek fel újabbnál újabb győri kiskutyákat.
2011. ápr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Hát most nem sok vagyis jó pár napja néztem,na akkor nem volt túl sok..=/

most megnéztem:

[link]


[link]


[link]


Ők fogtak meg hirtelen de anyuéknak rá kéne bólintani.

És háát nem ártana valamikor benézni mert nem mind1 hogy viselkedik..:)

2011. ápr. 20. 19:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!