Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia tapasztalatok?

Babézia tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel előreesett a kutyám 3.szemhéja. Voltunk dokinál,előjegyzett holnapra műtétre,adott gyógyszert. Este találtunk benne egy kullancsot. Nem evett, de ezt betudtuk annak,hogy borzalmasan nézett ki a szeme,és az fáj neki, mert egyébként jókedvű volt. Ma reggel szintén jól volt, délutánig bent hűsölt, gondoltam a meleg miatt,mert vnem szereti. Aztán egyszercsak barnát pisilt,és akkor már tudtam,hogy babézia. ( az olyan 4 felé volt, de egyébként ekkor még jól volt,evett is ). Hívtam az orvost. 7kor jött ki, addigra a kutya zihált, nem akart felkelni, támolygott. A doki szerint nagy a baj. Azt mondta ritka az ilyen hirtelen lefolyású babézia.

Az éjszaka a sorsdöntő. Vagy túléli,vagy.... :(

Tapasztalatok?

Mire számítsak?


2011. ápr. 21. 19:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

És akkor miért nem kapott infúziót?

Nem téged kérlek számon, de Ha ennyire rosszul van, infúzióval is segítik a gyógyulást .

2011. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Infuzió, antibiotikum, (előtte természetesen Imizol) és egy s.o.s. vérvizsgálat mennyire károsodhatott a mája és a veséje. Sajnos manapság már a babézia "rutingyógyitássá" lett:((((
2011. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki,hogy beadta neki azt is,amit infúzióba kapna. Valami sok sárga lötyit a bőre alá. Talán most kevésbé zihál. Hát,itt vidéken nem csinálnak vérvizsgálatot, én meg nem tudom elvinni. Itthon vagyok a kisbabámmal,és a páromnál van az autó, aki dolgozik :(
2011. ápr. 21. 21:21
 14/32 anonim ***** válasza:
Hányni valószínűleg az imizol miatt hányt. Hibát követtetek el, hogy kihívtátok a dokit. Ilyenkor, ha beteg a kutya, főleg ennyire, SOHA NEM HÍVJUK A DOKIT, HANEM VISSZÜK A KUTYÁT a rendelőbe. Háznál max. az éves védőoltást adja be egy normális doki, mást nem csinál, mert a táskába nem fér be szinte semmi. Infúziót kapott?? Az nagyon fontos például. Meg vért venni és elküldeni vizsgálatra, hogy lássátok mennyire vérszegény, milyen állapotban vannak a veséi stb.. Az esély? Nagyban függ attól, hogy ez az első fertőzése-e. Ha igen, akkor van esélye. Ha a második, akkor nagy baj van, főleg, hogy nem VITTÉTEK egy jól felszerelt rendelőbe.
2011. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
A dokid egy marha!!!!! Beadta azt, amit infúzióban kapna???? Ez libáért vette a diplomáját??? Nem a gyógyszer miatt kell az infúzió, hanem hogy megmentsétek a veséit!! Ha azok most tönkremennek, meghal!! Az nem regenerálódik!! A vörösvérsejtek a babesia canis nevű egysejtű élősködő miatt (ami megfertőzi őket) tömegével robbannak szét a vérben. Mivel ott esnek szét, ahol nem szoktak, a belőlük felszabaduló vérfesték (haemoglobin) nem a szokott módon bomlik le. A vese megpróbál szabadulni tőle és elkezdi kiválasztani. Mivel ez a molekula túl nagy neki egy idő eltömődik és tönkremegy. Babézia alatt ezért nagyon fontos az infúzió, hogy a hirtelen lökésszerű folyadék átmossa....
2011. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Mint mondtam,vidéken lakom,ahol nincsen jól felszerelt állatorvosi rendelő,csak egy tapasztalt, idős állatorvos,aki mindent megtesz a kutyukért.Legközelebb 40 kmre van klinika,ahol pl. vérvizsgálatot csinálnának,de em tudtam sehova vinni a 30 kilós kutyát,a gyereket,autó nélkül. Igen,ez az első betegsége, és nem infúziót kapott, hanem azt,amit az infúzióba kapna,csak szuriban a bőre alá.
2011. ápr. 21. 21:30
 17/32 A kérdező kommentje:
Azt mondta nem kell infúzió,mivel a kutya iszik rendesen.
2011. ápr. 21. 21:31
 18/32 anonim ***** válasza:
Ha iszik rendesen akkor elvileg jó lehet.Lehet,hogy értetek hozzá,de a doki mégiscsak évekig tanulta.Egyébként meg ez a nyavalya egyre gyakoribb,ő talán többel találkozott...
2011. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ez a doki,mindenki dicséri.
2011. ápr. 21. 22:07
 20/32 Bozsikrisz ***** válasza:

A barátnőm goldija tavaly is, és tavaly előtt is megfertőződött a babézia parazitával.

Először őt is infúziózták, tavaly ősszel viszont neki is injekcióval adták be a cuccot (nem tudom, hogy ilyenkor mivel kezelik a beteg kutyát) Másnapra már semmi baja nem volt, tehát nincs azzal baj, hogy szurit kapott.

Viszont ami talán segíthet -ha van étvágya- ha nyers céklát etetsz vele! Az nagyon jó vérképző, és neki erre lesz szüksége, hogy helyre jöjjön, ugyanis ez a parazita a vörös vérsejteket támadja.

A barátnőm úgy adta a kutyának, hogy lereszelte, és májkrémmel összekeverte.

2011. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!