Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia tapasztalatok?

Babézia tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel előreesett a kutyám 3.szemhéja. Voltunk dokinál,előjegyzett holnapra műtétre,adott gyógyszert. Este találtunk benne egy kullancsot. Nem evett, de ezt betudtuk annak,hogy borzalmasan nézett ki a szeme,és az fáj neki, mert egyébként jókedvű volt. Ma reggel szintén jól volt, délutánig bent hűsölt, gondoltam a meleg miatt,mert vnem szereti. Aztán egyszercsak barnát pisilt,és akkor már tudtam,hogy babézia. ( az olyan 4 felé volt, de egyébként ekkor még jól volt,evett is ). Hívtam az orvost. 7kor jött ki, addigra a kutya zihált, nem akart felkelni, támolygott. A doki szerint nagy a baj. Azt mondta ritka az ilyen hirtelen lefolyású babézia.

Az éjszaka a sorsdöntő. Vagy túléli,vagy.... :(

Tapasztalatok?

Mire számítsak?


2011. ápr. 21. 19:14
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nagyon sajnálom a kutyádat! A mi kutyánk idén is elkapta... Tavaly is megbetegedett, ma délután voltunk vele állatorvosnál, és ő mondta, hogy jó, hogy elvittük, megkatéterezte, megmérte a lázát, és mondta, hogy úgy néz ki, ez kezdődő babézia, és adott neki sok szurit. Azt is mondta, hogy nincs ez ellen védőoltás, csak az ellenszert lehet beadni, és ha nagyon sok nálatok a kullancs, akkor szerintem vigyétek el, még mielőtt baj lenne, és az az injekció egy hónapig véd a megfertőződés ellen. Nálunk holnapra valószínűleg már nem lesz baj, hamar elvittük a kutyust, ti is csináljátok így! Mi kutyánk is evett, de látszott, hogy levertebb volt, mint szokott lenni. Ne hagyjátok, hogy elfajuljon a dolog! Remélem, aki a betegség felől akar tájékozódni, az kap itt tanácsot, de el ne felejtsétek, hogy itt nem gyógyul meg az állat, muszáj ilyenkor orvost hívni!!!
2011. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos időben felismerni !!!

Én kutyusom sokat úszkál a Dunában és mivel már nincs nyári hőség talán a fűre lefeküdve hasról felfázott-gondoltam. Délbe hozta vissza faterom a telekről. Tünetek étvgytalanság,levertség.

Figyeltem séta közben a vizeletét normálisnak tűnő sárga volt , a széklete narancssárgás. Itt még nem gondoltam ezt gyanús jelnek ,mivel némelyik szárazeledel hihetetlen színezetűek.

Délután már zihálva vette a levegőt. Mondtam magamnak itt az ideje ,hogy megtanuljam a saját kutyámat meghőmérőzni- a leírtak szerint,kicsit a digitális hőmérő végét be kell kenni olajjal,krémmel,vazelinnel max. 3cm-re a popójába bedugni ,csipogott is 39.2 C. Interneten nézelődve 39.3 tol, de 39.5-től már tuti láz és futás az orvoshoz ! Este egy kis kamilla teát és némi husikát rizzsel evett. Reggel a vizelete nem rozsdabarna,nem véres hanem rózsaszínes volt.A széklete még mindig valami kadmiumnarancssárgásnak láttam,de elindultam vele az orvoshoz.

Vért vettek tőle,mivel közben lecsöppent a vére és a további kezelés alatt nem tűnt az orvosnak elég alvadnak-megkérdezte nem került egér méreggel kapcsolatba,de a babézia tűnik legvalószínübnek.Holnap kell visszamennünk. Az én orvosom ezen a napon nem volt ezért máshoz vittem P.-térhez P.Zs.hoz aki meglehetősen flegma volt. Számlát nem kértem ,de semmilyen papírom nincs arról milyen injekciókat kapott a kutyám. Semmit nem mondott arról ,mennyi idő után milyen változásra számítsak stb.Na most már rozsdabarna a vizelete……

Ha a legkisebb gyanúja is van a Babéziának :

- rögtön menj orvoshoz,ha a saját épen nem rendel non-stop 1135 Budapest, Lehel u. 43-47.

- nem kell feleslegesen vérvétel,kérjed rögtön az Imizol-t

- kérj számlát mindig,de legalább is kezelési lapról másolatot

- ne várd meg ,hogy egyértelműen a vizelet-széklett már rozsdabarna színű legyen

- mivel az én kutyám sokat úszik a kullancs elleni nyakörv nem megoldás csak a csepegtetős,és egy hónapot sem kihagyva ,min most

( Én a gerinc oszlopán a farkáig végig csepegtetek és a lábhajlatokba.A zsírszövetekbe szívódik fel a szer,és ha csak nem meleg vizes samponosan mosom meg a kutyát az benne is marad)

Még árakról, én most a P.térnél 2 szuri,vérvételre 17.900,- fizettem.Egy ismerősöm a Lehel úton éjszakai pótlékkal Imizol melett még 3 szurival , vérvételt nem kért számlásan 2012 májusában 14.000,-


Szörnyű éjszakánk volt. Hajnali 2től zihálva lihegett,kicsi szíve nagyon zakatolt,reggelre besárgult a nyelve,fogínye. Óránként mértem,hogy lázas vagy sem.

Fontos!!! Mivel annyira legyengült,hogy alig mozgott óránként elé tartottam a vizes tálját ,és nagy unszolásra mindig ivott egy keveset. Folyt köv.

2012. okt. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!