Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húzza a pórázat?

Nagyon húzza a pórázat?

Figyelt kérdés
van egy 1éves labradorom, és mikor sétálni viszem akkor elkezd rohanni előre és nagyon húz, és akkor is húzza mikor már nem kap levegőt és fuldoklik, de csak húzza. most vegyek inkább hámot neki(ebben az a baj hogy erősebben tud húzni engem, és nem olcsó mutatság egy ekkora kutyára), vagy esetleg, hogyan tudnám megtanítani neki hogy ne húzzon ennyire? (a helyesírási hibákért bocsi)
2011. ápr. 22. 20:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nekem is magyar vizslám van és hát a mozgásigénye... mint egy örökmozgó.

Javaslom Cesar Millan könyvét vagy a műsorát, nekem bejött (de nem mindenkinek tetszik).

Ha tele van energiával a kutyád, akkor akármilyen engedelmes nem lesz képes nyugodtan melletted sétálni. Én előtte jól ki szoktam fárasztani. Kb fél órát dobálom neki a labdát, úgy , hogy már levegőt se kap szinte :) És utána indulunk sétálni. Még úgy is hiperaktív kicsit, de már lehet kezelni. Egyébként az én vizslám 6 éves lesz.

Nem kell neki hám, az a szánhúzó kutyáknak való, hogy a súly egyenletesen terhelje a kutya marját.

200 Ft-ból ki lehet hozni egy teljesen jó pórázt.

Venni kell egy 2m hosszú 8-10 mm átmérőjű kötelet (nálunk előre csomagolva olcsóbb)a végére varrsz damillal jó erősen egy fém karikát a másik végére egy hurkot és kész is. Nyakörv sem kell hozzá. Úgy használod, mint egy fojtó nyakörvet, csak kicsit humánusabb. Az a fontos, hogy akármivel sétáltatod, mindig a nyaka felső részénél legyen a nyakörv. Úgy a legkönnyebb irányítani.


Úgy is le lehet fárasztani, hogy bicóval vagy görkorival futtatod, és így azt is kifejezheted, hogy Te vagy a domináns (gyorsabb vagy nála).

2011. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Előző vok.

Ilyenre gondoltam:

[link]

2011. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A hám jobb ötlet lenne, az én kutyámnak is az van és nagyon szépen tud benne sétálni, mert ő a hámban stabilan érzi magát és akkor szépen egyenesen tud sétálni. :)))
2011. ápr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 Ninna ♥ ***** válasza:

A hámot én nem ajánlom, sokkal jobban bele tud feszülni a kutya a húzásba, akkor aztán meg soha nem lesz vége. Kutyaiskolában tanítok, többször jönnek nagytestű kutyusokkal hámmal, és úgy akarnak eredményt elérni, és 2 alkalom után hozzák a nyakörvet, hogy ezzel könnyebb. Ha egészségügyi probléma nem indokolja a hámot (pl. légcsőszűkület, egyéb) akkor maradjon csak a nyakörv, azzal minden könnyebb.


A megfordulós ötletet már írták, az a helyes módszer, tuti beválik. Ha minden nap viszed, 1-2 nap alatt már lehet elérni fejlődést, de ha 2-3 hétig komolyan betartod és szigorú vagy, gyönyörűen fog sétálni. Nem kell rángatni, csak amikor előre húz, ellenkező irányba fordulsz, és úgy mész tovább.

2011. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 nory0722 ***** válasza:

Az én beagle-m 3 éven keresztül csak ráncigált maga után. Mindent kipróbáltam: folytónyakörv,éaza póráz,megfordulás,kutyasuli,gyakoribb séta... egyik sem segített. Tudom mi az,ami tényleg segít? Így elsőre lehet,hogy drága,én is így voltam,de nagyon-nagyon megéri: halti fejhám!!!


[link]


Ennél én nem találtam jobbat,itt ingyen ki is szállítják. Komolyan mondom,én 2hétig el sem hittem,hogy ez tényleg az én kutyám:)) Igaz,arra figyelni kell,hogy pont azért találták ki,hogy fejét irányítsd,így a vadászkutyák(akik a szagokra mennek) nem húznak,mivel fenn tudod tartani a fejüket,nem lent a földöm van. Éppen ezért az én kutyám egy idő után úgy volt vele,hogy inkább nem is jön sétálni,csak ezt ne tegyem rá. Ezt úgy oldottam meg,hogy mikor meglátta a halti,egyből ellenkező irányba ment. Odahívtam,megjutalmaztam,rátettem és szintén megjutalmaztam. Ha jön mellettem 20 méteren keresztül szépen,akkor engedek kicsit,had mennyen,had húzzon,elvégre ő ezt élvezi(ha szaglászhat). És a séta nem csak arról szól,hogy mozogjon,hanem arról is,hogy jól érezze magát. A másik,hogy járunk erdőkbe. Mindig biciklivel megyünk(hámmal),de mikor a haltit megvettem,párszor gyalog vittem(kb 4ből egyszer gyalog megyünk),így nem azt társítja hozzá,hogy hú de rossz,hanem,hogy ha ezt felveszem és jól viselkedek,akkor utána szabadon szaladgálhatok. Addig soha nem veszem le róla,míg nem jön melettem szépen.


Én ajánlom,szó szerint megváltoztatta az életemet!:) Azóta nem egy héten kétszer 3x,hanem minden nap sétálunk,vagy biciklizünk.

2011. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Retriever póráz:

[link]


A lényege nagyjából ugyanaz mint a fojtóláncnak, csak az anyaga, vastagsága és kezelése más. Ahogy a képen is látszik a retriever pórázon van egy rögzítő gyűrű. Felteszed a kutya nyakára, felhúzod egészen az álla alá és a füle tövéig és úgy rögzíted h egy nagyon kicsi lazuló játéka legyen, de ne csússzon le a kutya torkához mert akkor nem ér semmit. Nagyjából az első lépések után gyönyörűen fog jönni a kutya, neked csak kicsiket kell korrigálnod (meg-meg húzni, nem tépni, nem végig feszíteni, apró rántásokkal korrigálni) és a jóra (amikro laza a póráz és nem feszül/feszíted meg a nyakán) ráerősíteni. Sokkalta hatásosabb mint egy fojtólánc (amibe egy érzéketlenebb, vagy "leszarom" tipusú kutya ugyanúgy befeszül)

2011. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
egyetértek a 2.-kal. Mikor sétálni viszed, nagyon figyelj arra, hogyha a térdvonaladnál tovább halad a kutyus ERŐTELJESEN ránts rajta, és ne sajnáld megrántani (akár fojtónyakörvet isvehetsz) mert a kutyának a legizmosabvb testrésze a nyaka. Nem fog neki fájni, legfeljebb megérti, hogy nem szabad húznia. Nah, szval miután megrántottad, fordulj az ellenkező irányba és tégy egy kis kört. utána újra tarts arra amerre eredetileg elmentél! tényleg használ, nekem borderem van és nagyon szépen sétálunk azóta.
2011. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

sok szöveg semmi hatás :)

ez símán dominancia, ő húz , mert ő vezet, te gazdi mondhatsz bármit, a lényeg amit a kutya tesz : húz mint az állat :)szerinted lehetsz te a vezér, csak ezt a kutyád másként gondolja ,hiszen HÚZZA A PÓRÁZT !!

mi van ezen nem érthető ????

ha: felugrál rád mikor hazaérsz, ha előtted megy ki az ajtón, ha előtted sétál , ha nem adja oda a kedvenc játékát amikor kéred, ha rácsap a kajára amint odateszed eléje , ez mind mind dominancia jel !!

addíg fog húzni, amíg meg nem érted, és meg nem érteted vele, hogy te vagy a vezér , nem pedig ő !!

javaslom megtanulni,elolvasni ,és ALKALMAZNI A KUTYÁDDAL SZEMBEN a neten is fellelhető írásokat pl : hogyan váljunk falkavezérré !!

vagy ringasd magad abban a hitben ,hogy igenis te vagy a vezér, ezt te tudod !!

csak sajnos a kutyád ezt nem érti, mert nem érti a beszédet !

amit ért , : az a testbeszéd, a nyugalom, az azonnali reakció a nem kívánt viselkedés megtorlásához !!

( engedd el egy körbezárt területen és meglátod !! )

2011. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 nory0722 ***** válasza:
100%

9:03-as vagyok!

Ez szerintem hülyeség! Az én kutyám nem veszi el a kaját,míg nem szólok,nem jön be a lakásba,ha nyitva az ajtó,csak ha hívom,nem megy be előttem az ajtón,odajön,ha hívom,bármikor elvehetem előle a kaját és ideadja a kedvec játékát is. Nem ugrál fel,és követi minden parancsomat,DE,mivel vadászkutya,így ha rátalál egy szagra,kikapcsol/ a vadászösztön bekapcsol,és ilyenkor csak a haltival lehet irányítani. Számtalan kiképzővel beszéltem,többségük azt válaszolta: 'visszajön az erdőben,ha hívod? mit akarsz még ennél többet egy vadászkutyától?' tehát azt mondták,az,hogy néha 'nem figyel rám',abból fakad,hogy beagle: keresi a kiskapukat,makacs... stb. Én választottam ezt a fajtát és teljesen meg vagyok vele elégedve. Számtalan trükköt tud,bármit mondok,megteszi,tehát hallgat rám,csak mikor későn reagálok a 'jelekre'(ez alatt azt értem,hogy mikor már gyorsan szaglászik és össze-vissza jár a feje,akkor már vadászik),ha ezt nem veszem észre időben,akkor már késő. Ugyan így,ha egy kutyát néz,nem gond. De ha erősen koncentrál,fülei előre merednek és megfeszül,akkor már hiába szólsz rá,hiába cibálod,már nem figyel rád,csak a kiszemelt célra. Ezt is le lehet állítani időben,csak ismerni kell a saját kutyádat és a jeleit!


Szerintem próbáld ki a haltit! Nekem megérte.

2011. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Azt a szánalmas... Akkor mi van ha megfordulsz? Ennél nagyobb ostobaság nincs a világon
2011. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!