Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen "kihasználósak" a...

Miért ilyen "kihasználósak" a kutyáim?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, 2 palotapincsi és 1 tacskó.A tacskó a rangidős, 6 éves, az egyik pincsi 4 éves a másik pedig 3 hónapos.A tacskó viszonylag még rendes velem, odajön magától is ,de igazából csak akkor jön ő is ha beengedem az ágyba, ha adok neki a kajámból és ha vakarom a hasát mert azt szereti.Őt viszonylag szeretem, mert mindenkivel ilyen, csak másoknak nem engedi hogy vakarják a hasát, szóval ebből tudom,hogy neki nem csak haszonból kellek.Akkor van a 3 hónapos pincsi aki még kölyök kutya,de már az is morog rám, meg is harap.(nem játékból)

Megsimogatom elkezd morogni, vagy csak simogatom és hirtelen odakap (másnak hagyja a simogatást) ha kaja van nálam jön, ha labda van nálam, jön mert azt szereti, de másra neki se kellek.És akkor van a 4 éves palotapincsi , ő akkor se jön oda ha hívom, kajáért rohan ha van nálam, ha nem adok megsértődik és akkor már azért se jön oda, vagyis ezért adok nekik a kajámból hogy legalább odajöjjenek.Nagyon szeret sétálni, a "séta" szóra rohan, ha pórázt lát ,de ha én viszem sétálni akkor mindig haza akar menni.

Nem miért ilyenek, nem szoktam őket bántani,kiabálni se , bátyám szokott odacsapni nekik ha összeugranak, vagy rosszat csinálnak, de őt szeretik.(bár hozzá se mennek oda, csak a 4 éves palotapincsi és ő is csak a séta miatt mert bátyám viszi őt mindig sétálni)

A tacskónál én vagyok a falakvezér, a kutyák 2 felé vannak szakadva a két pincsi együtt a tacskó külön, a tacskó soha nem játszik a másik kettővel,ugat rájuk, morog, külön szobába alszanak, nem szeret velük lenni.Talán ez az ok, hogy a két pincsi is tudja,hogy én a tacskóval vagyok??


2011. ápr. 26. 11:34
 1/5 flora08 válasza:
Mi hasonlóan jártunk akkor, amikor a 3 éves foxink mellé hoztunk egy másik foxikölyköt. Nagyon utálták egymást, a kicsi mindig harapdálta a nagyobbat, folyton összeugrottak. Egyikük sem akart velünk lenni. Szóltunk az állatorvosnak, ő azt mondta, hogy ezt egymás között kell "lejátszaniuk", nem tudunk mit tenni. Eltartott egy darabig, de azóta annyira megszerették egymást, hogy mindig együtt játszanak. A nagyobb úgy meg volt "sértődve" a másik kutya miatt, hogy apukámhoz soha nem ment oda, csak ha kaja volt nála. De azóta ez is rendeződött.
2011. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Részben a palota pincsi tulajdonsága is hogy elég makacs eb, részben pedig azért nem viszonyulak jól hozzád mert távol állsz tőlük, már-már ellenségként tekintenek rád. A 4 éves pincsinél ezt már nehéz lesz megváltoztatni (de nem lehetetlen), a 3 hónapos kicsivel próbálj meg minél többet játszani, eggyütt lenni vele ha lehetőséged nyílik rá. A tacskó már kicsit ragaszkodóbb fajta, de nem jó ötlet elzárni őt a palotapincsiktől egy portán belül, próbáljátok meg a 3 kutyát együtt sétáltatni.
2011. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt a tacskó előtt egy másik tacskó aki kan volt.(a jelenlegi 3 kutyánk mind szuka)

És mellé hoztuk a tacskót ,de 1,5 év múlva a kan tacskó betegségben meghalt így egyedül maradt a nőstény, aki a kan halála előtt kedves,játékos,barátságos volt, de átvette a fiú tacskó tulajdonságait és azóta ilyen agresszív,nem barátkozik más kutyákkal. A palotapincsit 1 hónappal a fiú tacskó halála után hoztuk, fél év volt mire a tacskó elfogadta a palotapincsit és nem morgott rá már akkor ha meglátta..Most se a kedvence, de most már eltűri, az új 3 hónapos kiskutyát pedig egész jól viseli, rá csak 3-4 napig haragudott, de ez nem azt jelenti,hogy szereti, távolságot tart.Az nem megoldható hogy egy szobában legyenek, mert a tacskó morog és kirohan a szobából át a másikba és lefekszik a helyére ahol minden napját tölti,sétálni se szeret.(rövidek a lábai,elfárad, autózni szeret nagyon meg bicikli kosarában ülni)

2011. ápr. 26. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Két idézet a soraidból:

1. "A tacskónál én vagyok a falakvezér"


2. "A tacskó viszonylag még rendes velem, odajön magától is ,de igazából csak akkor jön ő is ha beengedem az ágyba, ha adok neki a kajámból és ha vakarom a hasát mert azt szereti."


Én a 2. mopndat után biztos vagyok benne, hogy az 1. nem igaz. Te sajnos még a tacskó fölött sem állsz a rangsorban. Ha nem neveled őket, akkor mit gondolsz, mi viszi rá őket, hogy szófogadók legyenek?

Sokat emlegetett Jan Fennel: Kutyapszichológia elolvasása és az abban foglaltak következetes betartása javíthat a helyzeten.

2011. ápr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez félreérthető, tényleg, a tacskó mindenkivel ilyen, de nekem többet enged, én vakarhatom a hasát,másra morog, én odamehetek és elvehetem tőle a csontot (állatorvosi utasítás szerint megvan neki tiltva a csont ,de néha hozzájut és el kell tőle venni) tehát másnak odakap, morog, ha én veszem el akkor csak jön és próbálja a tekintetével visszaszerezni.
2011. ápr. 26. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!