Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a másik kutya gazdájának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves amsztaff kutyám, aki nagyon barátságos, és nagyon okos.Pár napja elvittem sétálni.Eddig nem volt semmi probléma, de most össze futottunk egy másik kutyával, akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott, és ahogy meglátott minket, azonnal megtámadta a kutyámat.A kutyám ösztönösen megvédte magát.Aztán a másik kutya gazdája elkezdett velem ordítani, hogy az ilyen gazdát le kéne lőni, és az ilyen kutyát fel kéne akasztani.Aztán fel ajánlottam, hogy kihívom a rendőrséget, mert ne neki álljon feljebb, mikor én betartva a jogszabályt, pórázzal sétáltattam a kutyámat, ő viszont nem.Akkor elmondott mindennek, és mikor megnéztem a kutyámat, az egyik szeme nagyon megsérült, akkor mondtam neki, hogy hozza a kutyája oltási könyvét, mert el kell vinnem az enyémet orvoshoz, és ott biztos megkérdezik,és meg kértem, hogy adja meg az adatait.Nagy nehezen oda adta a kutya oltási könyvét, és kiderült, hogy 3 éve nincs beoltva a kutyája.Ennek ellenére még mindig neki áll feljebb, és szerinte szájkosarat kell adni az ilyen szemét kutyákra.Aztán én mondtam neki, hogy ha szájkosarat adok rá, akkor még meg védeni sem tudja magát, és csak a városban vagyok köteles ráadni a városi jogszabályok szerint.De csak köti az ebet a karóhoz, és akkor is azt mondja, hogy neki van igaza.Szerintetek?
2011. ápr. 28. 10:25
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy én sem értelek téged.Az imént leírtam, hogy érdeklődtem a kutya hogyléte felől.Nem tudom mit vársz tőlem!? Nem csak egyféle választ fogadok el.A te válaszaidat is el olvasom, de nem értem őket igazán.Ezért kérdeztem, hogy elkérjem-e neked a másik gazda számát!Az igazat írtam le, és ha gondolkodnál egy kicsit, a közjegyzőnél is azért jelentettem az esetet, mert a kutya érdekeit nézem.Engem sem a gazda érdekel igazán.De ha véletlenül más is így jár, azzal már lehet, hogy komolyan meggyűlik a gazda baja.
2011. ápr. 28. 18:29
 52/57 anonim ***** válasza:
Teljesen neked van igazad én ugyan póráz nélkül sétáltatok de jól nevelt a kutyám. És ha 3 éve nincs oltva a kutya akkor az már nagyon gáz
2011. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
amúgy nekem is volt ilyen kutyám teljen megbízható volt nem ártott volna a légynek sem de mégis mindenki csesztetett hogy szájkosár tehát neked sem adnának igazat csak mert ilyen fajtájú a kutyád
2011. ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Igen tudom, sajnos ezeknek a kutyáknak nagyon rossz hírük van, bár nem tudom miért.Az én kutyusom soha nem csinált olyat, ami miatt le kellett nullázni minket.Okos, szófogadó, barátságos, és gyerek mellett nőtt fel.De sajnálom a másik kutyát is.De legjobban azt sajnálom, hogy a gazdája ilyen felelőtlen, és nem oltatja be a kutyáját.Ha őt támadja meg egy másik kutya, akkor lehet, hogy el is pusztulhat, és ez nem a kutya hibája lesz, hanem a felelőtlen gazdájé.
2011. ápr. 29. 07:34
 55/57 anonim ***** válasza:
Na miújság az üggyel? Remélem jól vannak a kutyák, azt a hülye gazdát meg jól szájba rúgnám a szomszédaival együt.
2011. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel, hogy mi a helyzet.

Kutyák, stb.

2011. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A másik kutya gazdája felkeresett, nagyon normális volt, és azt mondta, hogy kellene neki a kutyám oltási könyve.Természetesen azok után, ami történt, nem adtam oda neki, hanem inkább elkísértem őket az állatorvoshoz.Szerencsére a kutyusok jól vannak, de ott kiderült, hogy nem az én kutyám volt az első, akinek neki ment.Beoltották a kutyát, kapott féregtelenítőt, és azt mondta az állatorvos, hogy 3 hét múlva, adnia kell még egy komplex oltást a kutyának.Aztán haza felé elmondta, hogy kapott levelet a jegyzőtől, és azért kellett elvinnie a kutyát orvoshoz.De legalább elvitte orvoshoz!

Azóta össze barátkozott az én kutyámmal is, és elnézést kért, hogy olyan csúnyán viselkedett. De most már a jegyzőn múlik, hogy megbüntetik-e vagy sem.De sajnos én azóta se merem kivinni a kutyámat sétálni, mert még mindig nagyon sokan viszik ki a kutyájukat póráz nélkül.

2011. máj. 7. 09:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!