Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a másik kutya gazdájának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves amsztaff kutyám, aki nagyon barátságos, és nagyon okos.Pár napja elvittem sétálni.Eddig nem volt semmi probléma, de most össze futottunk egy másik kutyával, akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott, és ahogy meglátott minket, azonnal megtámadta a kutyámat.A kutyám ösztönösen megvédte magát.Aztán a másik kutya gazdája elkezdett velem ordítani, hogy az ilyen gazdát le kéne lőni, és az ilyen kutyát fel kéne akasztani.Aztán fel ajánlottam, hogy kihívom a rendőrséget, mert ne neki álljon feljebb, mikor én betartva a jogszabályt, pórázzal sétáltattam a kutyámat, ő viszont nem.Akkor elmondott mindennek, és mikor megnéztem a kutyámat, az egyik szeme nagyon megsérült, akkor mondtam neki, hogy hozza a kutyája oltási könyvét, mert el kell vinnem az enyémet orvoshoz, és ott biztos megkérdezik,és meg kértem, hogy adja meg az adatait.Nagy nehezen oda adta a kutya oltási könyvét, és kiderült, hogy 3 éve nincs beoltva a kutyája.Ennek ellenére még mindig neki áll feljebb, és szerinte szájkosarat kell adni az ilyen szemét kutyákra.Aztán én mondtam neki, hogy ha szájkosarat adok rá, akkor még meg védeni sem tudja magát, és csak a városban vagyok köteles ráadni a városi jogszabályok szerint.De csak köti az ebet a karóhoz, és akkor is azt mondja, hogy neki van igaza.Szerintetek?
2011. ápr. 28. 10:25
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Valóban így volt.Azért viszem pórázon, mert az emberek lenullázzák az embert azért, mert amsztaffja van.De az enyém sem támadós, és nagyon okos kutyus.Állat kínzásnak érzem a pórázt, de jogszabály kötelez rá, amit szerintem nem is olyan nehéz betartani.Bár néhány embernek nehéz.A kutyusom a kislányommal nőtt fel, és benne nincs agresszivitás, és eddig nem is volt semmi gond.Kezes bárány.
2011. ápr. 28. 10:45
 12/57 anonim ***** válasza:

Hát ez inkább felháborító!

1, 3 éve nem volt oltva, mikor az évente kötelező.

2, Tudja, hogy szocializálatlan a kutyája és mégis póráz nélkül viszi ki. Legalább behívná és arra rögtön reagálna a kutya, akkor még talán oké a póráz nélküli séta. De nem, még akkor se, egy ilyen kutyával!

Ez egy felelőtlen fráter, aki azt hiszi ha kiabál meg minden, akkor megússza a dolgot. Igenis ne hagyd annyiban, elvégre minden az ő hibájából történt. Ráadásul még a te kutyád sérült meg, mindig a vétlen húzza a rövidebbet, mint az autóbaleseteknél is. Ha másképp nem megy jelentsd fel!

A kutyád hogy van? Rendbe jött? Remélem igen! Ja, és ha valami orvosi kezelésre szorul (ami alapból van, hisz el kellett vinned), na annak a költségeit neki kell (kellene) állnia. Bár nem tudom erre van e valami szabály.

2011. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:
Persze.Azonnal vittem orvoshoz.Adott neki egy kenőcsöt, és azt mondta, hogy figyeljem, és ha valami hályog szerűt vélek felfedezni, azonnal vigyem vissza, nehogy megvakuljon.Ezen belül kamillával mosom neki, mert a gennytől összeragad még neki.De jó kedve van, hála istennek.Féltem, mert olyan, mintha a gyerekem lenne.
2011. ápr. 28. 10:49
 14/57 A kérdező kommentje:
Ja, és hívta ő vissza a kutyáját, de az nem fogadott szót neki.
2011. ápr. 28. 10:51
 15/57 anonim ***** válasza:

Termeszetesen a jegyzo valoszinuleg nem tesz semmit, de! Te mindent megteszel, ha mondjuk a baromja kitalalja, hogy feljelent, be legyel biztositva.

Aztan meg ki tudja, hatha olyan az a jegyzo, hogy tesz is valamit.

Amugy, neked van igazad: Kutyat szajkosarral, es porazon kell setaltatni - tegyuk fel, nalad nem volt szajkosar, de nala poraz sem...

(Regebben, amikor volt kutyam, ezert setaltattam kiforditott szoges (fojto) nyakorvel a nyakaban (nem azon volt a poraz!) és fém szájkosárral. Nem is volt soha "gond". :)

2011. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 A kérdező kommentje:
A városi jogszabályok szerint, csak a városban ( sétáló utca, butik sorok stb.) vagyok köteles szájkosarat ráadni, amit betartottam mindig.Mikor vittem az orvoshoz, akkor is ráadtam a szájkosarat, ami biztosan fájt neki akkor.
2011. ápr. 28. 11:01
 17/57 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, nincs kerdes, neked van igazad. Mondjuk amugy is, csak igy igazabbad van. :)
2011. ápr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
Ezek szerint tudod, hogy melyik környéken lakik ez az ember. az állatorvosnak is szólhatsz, hogy jelentse a tisztiállatorvosnak, hogy oltatlan kutya van. neki hivatalból kötelessége eljárni.
2011. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 KicsiSráác ^ ***** válasza:
Ezért még fel is birod jelenteni...És tényleg nem neki van igaza...Mivan,hogyha az a kutya vlamilyen betegséget hordozz magában ha már 3 ébe nincs beoltatva ??Azért jól van a kutyáád ??Nagyon sajnálom a vele történt!..Jah és már nekem is volt ilyen estem csak akkor a kutyám majdnem megfojtotta a másikat!
2011. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

jelentsd már fel! :O

ha megnézik!...

1.látják hogy hiányosak az oltások..

2.akkor kutyát is látni fogják és azt is hogy nincs rendesen szocializálva se tehát erre csak az a primitiv kutyás fog ráb@szni!!!!

2011. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!