Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a másik kutya gazdájának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves amsztaff kutyám, aki nagyon barátságos, és nagyon okos.Pár napja elvittem sétálni.Eddig nem volt semmi probléma, de most össze futottunk egy másik kutyával, akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott, és ahogy meglátott minket, azonnal megtámadta a kutyámat.A kutyám ösztönösen megvédte magát.Aztán a másik kutya gazdája elkezdett velem ordítani, hogy az ilyen gazdát le kéne lőni, és az ilyen kutyát fel kéne akasztani.Aztán fel ajánlottam, hogy kihívom a rendőrséget, mert ne neki álljon feljebb, mikor én betartva a jogszabályt, pórázzal sétáltattam a kutyámat, ő viszont nem.Akkor elmondott mindennek, és mikor megnéztem a kutyámat, az egyik szeme nagyon megsérült, akkor mondtam neki, hogy hozza a kutyája oltási könyvét, mert el kell vinnem az enyémet orvoshoz, és ott biztos megkérdezik,és meg kértem, hogy adja meg az adatait.Nagy nehezen oda adta a kutya oltási könyvét, és kiderült, hogy 3 éve nincs beoltva a kutyája.Ennek ellenére még mindig neki áll feljebb, és szerinte szájkosarat kell adni az ilyen szemét kutyákra.Aztán én mondtam neki, hogy ha szájkosarat adok rá, akkor még meg védeni sem tudja magát, és csak a városban vagyok köteles ráadni a városi jogszabályok szerint.De csak köti az ebet a karóhoz, és akkor is azt mondja, hogy neki van igaza.Szerintetek?
2011. ápr. 28. 10:25
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%

Én mindig annak adnék igazat szomszédként is, akinek igaza van.

Az oltási könyv meg az orrod élé mutatva semmire sem bizonyíték, ha orvos kezébe nem kerül.

Nagyon hiányos és felemás ez az elmondás.

Itt nem lehet ilyen egyoldalú elbeszélés alapján semmit véleményezni.

2011. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Mit nem lehet ezen elhinni, amit a kérdező leír?? Egy városi ősember, a neveletlen agresszív dögét, oltás és póráz nélkül sétáltatta, és rátámadott egy szabályosan sétáló kutyára. Egyértelmű a szitu, az a barbár a hibás, a kutyájával együtt a betonba kellett volna taposni... Ráadásul annak áll feljebb, ő fenyegetőzik. Főleg egy nővel keménykedik, nagy bátorság mondhatom! kíváncsi lettem volna, mondjuk egy vagy több férfi kutyásra támad, akkor erősen nem lenne ekkora az arca, azok betapostak volna egyet az agyába... Ilyenek gyávák.
2011. ápr. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Nem mindenki olyan mint te.Én sem hazudnék a senki miatt, ha nincs igaza.De ez a valós történet.A kutya könyvét megmutatta, az az adatait nem akarta megadni, és nem is adta.Az állatorvos meg nem kérdezett semmit.Én mondtam, hogy a másik kutya nincs beoltva.
2011. ápr. 28. 12:52
 34/57 anonim válasza:

Még jó hogy nem ő hívja a rendőrséget!3 éve?Inkább ahelyett hogy itt balhézik,oltassa be a kutyáját!

Ettől eltérően az amstaffok nagyon aranyosak!Jobbulást a kutyusnak!

2011. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen.
2011. ápr. 28. 13:26
 36/57 anonim ***** válasza:
0%

12:45 - te mindezt csak az egyik fél elmondása után tudod.

Mindig ilyen egyoldalúan véleményezel másban is?

Én nagyonis el tudom képzelni, hogy a póráz nélküli kutya nem támadólag ment oda, de a pórázas kutya könnyebben kitámad mindig. Az én kutyám is így van, ezért szájkosárban viszem, ha pórázon van. A másik embert nem tudom megnevelni, hogy ne engedje oda a póráz nélküli ebét, ezért én teszek az ellen, hogy ne legyen baj.

És még eddig sosem volt baja a kutyámnak szájkosárban.

2011. ápr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Szerinted ha egy kutya úgy szalad egy másik kutyához, hogy megharapja az orrát, akkor szerinted haverkodni jött oda? Gondolkozzál már!
2011. ápr. 28. 16:33
 38/57 anonim ***** válasza:
14:06 Szerinted, az a hibás, aki a törvényeket betartva, pórázon vitte a kutyát. Na és ha az a kutya, pórázon megugat egy másikat, akkor mi van? Pórázon nem tud kárt tenni senkiben, más meg ne engedje oda hozzá a kutyáját, ennyi... Most hogy egy felelőtlen gazda, póráz nélkül(jelzem, közterületen tilos) sétáltatja, és az odajön, ne hogy már mondjuk én legyek a hibás!!Nem minden kutya veszi a másik közeledését barátkozásnak...Legegyszerűbb módszer, MINDEN KUTYÁNAK PÓRÁZON A HELYE!! Főleg ha nem tudnak neki parancsolni. Ez nem egyoldalú gondolkozás, ez egyértelmű... Mondjuk nem tudom, te mit reagálnál mondjuk, ha a kutyádra rászaladna egy másik kutya. Akkor is magadat okolnád, vagy a kutyádban a hiba, mert mer védekezni?? Azért nézzünk már kicsit a dolog mögé...Aki pórázon viszi a kutyáját, és aki nem...akkor kinek a felelőssége ha verekedés lesz? Mert mondjuk én pórázon viszem, és senki nem kérte hogy az a kutya szabadon jöjjön oda hozzánk, még csak barátkozni sem... És igen, ha ez velem előfordulna, akkor jogosan taposnám bele a dögével együtt a betonba, főleg ha még elkezdene nekem arcoskodni...
2011. ápr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Ha majd egyszer a te kutyádat támadják meg, és a szájkosár miatt nem tudja megvédeni magát, akkor leszek kíváncsi, hogy te hogy élnél meg egy ilyen helyzetet, és akkor is ilyen okos lennél-e.Ha azon a területen nem voltam köteles szájkosarat adni rá és nem támadós vagy agresszív a kutyám, akkor mért nekem kellene meg előzni az ilyen helyzeteket????
2011. ápr. 28. 16:37
 40/57 anonim ***** válasza:

16:35 - csak hajtogatod a magadét és nem gondolod végig más véleményét.

Egy szóval sem írtam, hogy az a hibás, aki pórázon viszi a kutyáját.

Én azt írtam, hogy a kutyám és más kutyájának testi épségét nem bízom másra, hogy más megfelelően sétáltatja a kutyáját, vagy sem. A gyakorlat az, hogy sokan viszik póráz nélkül az engedetlen, sőt agresszív kutyát is. Ha én pórázon viszem, akkor nagy az esély, hogy egy nagy lendülettel odarohanó póráz nélküli kutyának nekiugrik az enyém. Ezért teszek rá szájkosarat. Ha futtatón vagyunk, akkor nincs rajta, de ha utcán megyünk pórázon, akkor a szájkosár is rajta van. Igy is visszaveri, ha támadólag jön oda kutya, no meg én is ott vagyok. Egyetlen egyszer fordult elő, hogy komolyabbra fordul, de akkor egy pillanat alatt levettem a szájkosarat és el is engedtem pórázról a kutyámat.

Szóval nem azt nézem, hogy ki a hibás, hanem azt, hogy én magam mit tudok megtenni a biztonság érdekében, mert másban nem bízhatok.



Ismétlem, egyik elmondás alapján nem lehetünk biztosak semmiben, a másik fél meghallgatása nélkül.

Nem is értem, miért akar itt igazságot magának a kérdező.

Mindkét kutya összekapott, mindkettőnek van sérülése.

Az oltási könyvek nem jutottak el az állatorvosig, szóval felemás az egész történet.

2011. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!