Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám így viselkedik, mit...

A kutyám így viselkedik, mit szűrtök le belőle, ki a falkavezér?

Figyelt kérdés

Idegen helyen póráz nélkül is a nyomomban jár, nem kalandozik el, egy pisszentésre is már a lábamnál van, ismert helyen póráz nélkül már már túl bátor, utána kell menni vagy könyörögni hogy jöjjön, rövid pórázzal szépen jön, flexivel húz.


Ágyra nem jöhet fel, de van amikor megpróbálja, ha lelököm, akkor beletörődik, akkor jöhet fel, amikor én teszem fel, de ettől függetlenül általába bepróbálkozik.


Kajáláskor amikor mi eszünk van hogy kunyizik, de max annyit csinál hogy feltámaszkodik a lábunkra és szaglászik, de ha arrébblökjük feladja vagy csak leül és néz. Amikor neki viszem a kaját akkor ugrál fel de nem ránk hanem előttünk úgy hogy nem ér közbe hozzánk. Táljára nem morog.


Gyakran akar szájbanyalni amiről úgy tudom a kölyökkutyák kajakunyizós viselkedése, de persze nem engedjük neki, nagy bánatára.


Amikor valamiért hangos vagy inkább erőteljes szóval leszídom akkor a fejét félrefordítja mintha ott sem lenne és nagyon megbánóan fest összességében.


Ha idegen jön nagyon ugat, ha mi akkor nem.

Szuka.


2011. máj. 1. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem a nagy kutya egy ideig a hiperaktivitásából vissza fogott. Gondolkoztam is rajta, hogy abba hagyom, mert rossz volt nézni, úgy éreztem, hogy már nem olyan a kapcsolatunk mint régen. De amint helyre rakta magában a dolgot, sokkal szorosabb lett a "kapcsolatunk".
2011. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Jó uton jársz, de ha itt vársz megerősítést, akkor még van mit fejlődni bőven. Lehet szerencséd is volt, mert olyan egyedet fogtál ki, aki megadóbb.
2011. máj. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
mit kellene még fejlődni hogy azt mondhassam jól nevelt a kutyám?
2011. máj. 1. 17:35
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el! Az eleje kicsit furcsa, hogy magát dicséri folyamatosan, de a tartalma jó. :)

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően jól csinálod, te vagy a falkavezér. Viszont azzal, hogy néha felmehet az ágyra, néha meg nem ezzel teljesen összezavarod, ezért próbálkozik mindig. Döntsétek el, hogy felmehet-e, ha igen akkor mindig, ha nem akkor soha és ezt következetesen tartassátok be.

"agresszív vagy ragadozó" Ezen jót nevettem, még jó, hogy ragadozó, hiszen kutyáról van szó :D

2011. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

cezar mondja is h lehetsz 80% osan is falkavezér. úgy tudod elérni 100% kosan h mindenhez engedélyt kér tőled a kutya... mikor rád van útálva... ha te mész ki elöbb az ajtón a kutya várja h megengedd neki h kimenjen pl...és ezt a fajta dolgot midnenhol betartani... ha ezeket betartod csak mondjuk akkor nem tudod irányítani a dolgot mikor séta közben egy másik ismeretlen kutyához ő akar odamenni elöször, mondjuk ez kanok esetébe van így... akkor már ő a falkavezér, de csak akkor.


hozzáteszem cezar szerint

2011. máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!