Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Nagyon sajnálom...

Mit tehetnék? Nagyon sajnálom szegényt!

Figyelt kérdés

Előre bocsi a regényért, de ez rettenet!!


Az a helyzet, hogy az egyik szomszédunknak van két kutyája, egy kis palotapincsi, és egy husky. A pincsit kb 2 éve vették, de a husky már nagyon régóta ott van, és amióta az eszemet tudom be van zárva a kennelbe. Életében kb 3x volt sétálni, azt is az oltás miatt. Megvagyok róla győződve, hogy oltást az utóbbi 4 évben nem kapott! Nagyon barátságos, de soha nincsen kiengedve, enni és inni legalább kap.. de semmi törődés. Egy időben átmentem hozzájuk, hogy megsimogassam, de azt is csak a rácson keresztül, de az a kutya SZERETETRE ÉHES! Ott sírt amikor elmentem. A legdurvább az, hogy (a szomszéd 9 éves gyerekei mondták) alig várják, hogy meghaljon, hogy a kennel helyére garázst építsenek. Szánalmas!! Olyan rossz a kutyust így látni, megszakad a szívem, hogy sokkal jobb életet is élhetne!! De csak a kis pincsivel törődnek igazán.. gyomrozzák, meg istenítik.. Úgy érzem, tennem kell valamit. Névtelenül bejelenthetném az állatvédőknek? Segítsetek! Előre is köszi a válaszokat :)


2011. máj. 2. 14:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Inkább nem szólok semmit, erre nincsenek szavak.
2011. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Szólj igen az állatvédőknek mert azok az emberek mit szólnának ha őket nem engednék ki mint szegény kutyát életébe talán 3 szor?Az a 9 éves gyerek meg nem tudom miket beszél ő se szeretné hogy a halálát kívánják nem?De most nem?Szólj az állatvédőknek:)meglátod a szíved megkönnyebül:)
2011. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Persze tudom! De azok a gyerekek is mindent a szüleitől hallanak, és ugyan úgy káromkodnak, a kisebb 4 éves, és már anyázik,azért csak gondoljátok el!
2011. máj. 2. 15:08
 14/23 anonim ***** válasza:

Sajnos a hatóságok ennél durvább ügyekben is tehetetlenek (vagy nem akarnak tenni) az állatvédőknek meg egyszerűen kapacitásuk nincsen.

Tényleg az a legeslegjobb amit tehetsz, hogy a kezedbe veszed a dolgot. Ha mást nem, egy nap egyszer kölcsönkéred a kutyát és elviszed sétálni, kicsit megszeretgeted.

2011. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Olyan rossz, hogy csak ennyit lehet tenni :S :(
2011. máj. 2. 15:43
 16/23 anonim ***** válasza:
Miért nem kéred meg őket,hogy elvihesd sétálni.Ha nem is naponta,de heti párszor.
2011. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Elkéred sétálni, aztán megmondod, hogy elszökött.
2011. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem ilyen egyszerű..

Ez az elszökött dolog, nem lenne rossz, de persze engem hibáztatnának ugye, mert nekik a kutya csak Dísz.. arra kell, hogy elijessze a betörőket -.- ..

2011. máj. 2. 17:10
 19/23 anonim ***** válasza:
Tényleg, ezt még olvasni is borzasztó, nem hogy nap mint nap látni... Imádom a kutyákat, el se tudnám képzelni hogy csak egy percre is bezárjam őket. Hatalmas telken imádnak rohangálni, imádják ha foglalkozom velük, sétálunk, vagy játszunk... Az ilyen emberek, akkora ősbarmok, szó nincs rá!! Komolyan szánalmasak...nem is emberek ezek, érzelmek nélküli, primitív barmok. Szerintem is, próbáld meg felvenni az állatvédőkkel a kapcsolatot, ahánnyal csak tudod, ezt nem szabad hagyni. Úgy tudom, tetkós mentők is megalakultak, ők kimennek ilyen esetekben szerintem....volt velük műsor a múltkorában, akkor is valami ilyesmi esetben jártak el csak ott láncon tartott kutyával kapcsolatban...egy próbát mindenképpen megér, már csak a kutya érdekében is. Lehet nem fiatal már, de legalább a hátra lévő éveit boldogan élhetné és te is megnyugszol, hogy a te érdemed is, ha sikerül. Sok sikert! üdv.
2011. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
akassza fel magát az ien,én kö*g vagyok az emberekkel számtalan bejelentést tettem amire úgy gondoltam nem megfelelő az állattartás. tedd az amit jónak látsz,de ha minden ígyvan ahogy leírtad ne habozz. !
2011. máj. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!