Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Nagyon sajnálom...

Mit tehetnék? Nagyon sajnálom szegényt!

Figyelt kérdés

Előre bocsi a regényért, de ez rettenet!!


Az a helyzet, hogy az egyik szomszédunknak van két kutyája, egy kis palotapincsi, és egy husky. A pincsit kb 2 éve vették, de a husky már nagyon régóta ott van, és amióta az eszemet tudom be van zárva a kennelbe. Életében kb 3x volt sétálni, azt is az oltás miatt. Megvagyok róla győződve, hogy oltást az utóbbi 4 évben nem kapott! Nagyon barátságos, de soha nincsen kiengedve, enni és inni legalább kap.. de semmi törődés. Egy időben átmentem hozzájuk, hogy megsimogassam, de azt is csak a rácson keresztül, de az a kutya SZERETETRE ÉHES! Ott sírt amikor elmentem. A legdurvább az, hogy (a szomszéd 9 éves gyerekei mondták) alig várják, hogy meghaljon, hogy a kennel helyére garázst építsenek. Szánalmas!! Olyan rossz a kutyust így látni, megszakad a szívem, hogy sokkal jobb életet is élhetne!! De csak a kis pincsivel törődnek igazán.. gyomrozzák, meg istenítik.. Úgy érzem, tennem kell valamit. Névtelenül bejelenthetném az állatvédőknek? Segítsetek! Előre is köszi a válaszokat :)


2011. máj. 2. 14:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

[link]


Azt írta állatvédéssel kapcsolatos oldal nem tudom!

És hogy van a kutya nem bántsák és ütik:(

2011. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A feljelentést felejtsd el, mert csak körberöhögnek a rendőrségen. Ennél tízszer durvább ügyekkel sem foglalkoznak a hatóságok és törvénybe sem ütközik ez az állattartás, hiszen enni, inni kap, van háza.

Az állatvédőknek sincs kapacitásuk minden nem sétáltatott kutyát magukhoz venni, örülnek, ha az éheztetett, félholtra vert kutyákat be tudják fogadni. Menhelyen sem lenne jobb dolga, sőt és valljuk be őszintén, nem sok ember fogadna be egy idősebb kutyust.

Egyetlen dolog amit tehetsz, hogy megkéred a gazdáit, hogy had foglalkozz vele, heti párszor elviszed sétálni, napi fél órára átmész hozzá, ezzel segítesz a legjobban a kutyuson.

2011. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ugye,én is ezt írtam!Ha nem mered sétáltatni,vidd át hozzátok és játsz vele,tanítsd,hátha a nem normális gazdái is elkezdik értékelni.Mondjuk ha sikerülne dolgokat megtanítani vele.Nem nehéz,egy 3 hós kutya 5 perc alatt megtanul parancsra ülni.Az ilyen kutyaanalfabétáknak ez szokott imponálni.
2011. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!