Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a nevelőapáma...

Hogyan vegyem rá a nevelőapámat, hogy elvihessem sétálni a kutyát? L/14

Figyelt kérdés
Két kutyánk van. Mind a kettő a nap nagy részét a kertben tölti. Senk nem viheti őket sétálni, csak a nevelőapám(persze ő "nem ér rá" pedig az egyik kutya kifejezetten szenved, mert hatalmas a mozgásigénye, de kicsi a kert. nekem lenne időm sétálni vinni, szívesen mennék vele futni is) -.- az a mániája, hogy rosszra neveljük őket, és nem akarja azt, hogy a kutyák idegenekkel barátkozzanak. Mire lenne jó az, ha egy kutya rámorog az idegenekre? Az egyik kutya 2, a másik 3 éves, ÉN tanítottam meg őket a helyükre menni parancsra, ülni, maradni, apportírozni, értek a kutyákhoz, (egyszer hullot az egyik kutya szőre, az állatorvos azt mondta rá, hogy bolha excéma, én rávágtam hogy szerintem meg hormonzavar. nem használt a gyógyszer amit az orvos felírt, ezért kenetet vett, és amikor visszajött az eredménnyel, odajött hozzám, hogy igazam volt: hormonzavar! ) látom rajtuk, ha valami bajuk van. Az egész családból csak rám halgatnak, az az érzésem, hogy a nevelőapám valamilyen szinten irígy, hogy hozzám állnak közelebb a kutyák. 14 éves vagyok. Jövőre Gimnáziumba megyek. Felelőségteljesen viselkedem. Akkor mégis miért ne vihetném sétálni a kutyákat? :/ Hogyan vehetném rá, hogy LEGALÁBB a nagy mozgásigényű kutyánkat elvihessem sétálni, ha látszik rajta, hogy már bedilizik szegény a bezártságtól? :S
2011. máj. 3. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Énis 14 vagyok és a hatalmas berni pásztotomat szoktam sétáltatni.A te esetedben kérd meg nevelőapukádat,hogy had vihesd el őket, beszéld meg vele.
2011. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én 12 évesen a németjuhászunkat egyedül tanítottam be,

hajrá,szoritok neked!!!


18/L

2011. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a kutya azé aki foglalkozik vele, figyelembe veszi természetes igényeit(legalábbis a kutyák szerint így van)...a víz és az étel után a következő a sorban a séta-alapvető szükségletük-a séta nélküli élet tulajdonképpen egy kutya esetében állatkínzás (hacsak nincs 3 hektár területe amit bejárhat)...egyik legösztönösebb tevékenysége, ha ezt elnyomjuk, megvonjuk tőle komoly viselkedészavarok lehetnek a következményei
2011. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az nem lehet megoldás, hogy kutyasuliért és örző-védő képzésért könyörögsz? Ha jól értem a mostohaapád legfőbb gondja, hogy nem akarja, hogy barátságos legyen a kutya, mert azt szeretné ha őrizné a házat. Nyugodtan mondd el neki, hogy a képzetlen kutyát simán leszereli a betörő, meg kell tanulnia a kaja megtagadást, a támadás módját, azt hogy ne széttépje, csak egy helyen tartsa az embert, stb.


Aztán persze a suli alatt már mehet a séta, nyilván házifeldatnak kapod majd a suliban, hogy sétáltasd :)

2011. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

utolsó: nem arról van szó h házörzőket akar (mert akkor pl. egy rotweilert vesz, nem egy tacskót)egyszerűen nem akarja h a családon kívül más emberekkel is jóban legyenek a kutyák (csak ráb@szott, mert én vittem hozzájuk embereket, meg más kutyákat, mert muszáj szocializálni őket)


Mind a két kutyánk szülei sok díjat nyert vadászkutyák, habár a nevelőapámnak ez nem volt fontos, mert mi csak házi kedvencnek neveltük őket. A Jack Russel terrierünk az nagyon a szüleire ütött, mert ő olyan mint a propeller, h állandóan pörög (pl. sétálni rendesen én még nem láttam, csak futni képes szerintem :D kis energiabomba) őt azért kéne vinni sétálni, meg nekem sem tenne rosszat, ha eljárnék futni, vagy hosszabb sétákra menni :) A szálkás szőrű tacskónknak meg az összes napi mozgása abból áll, h mozgatja a szemét kb. 2x is meggondolja, h most fölkeljen-e nemhogy már fölöslegesen megmozduljon xD attól félek h olyan lesz, mint vmi hosszú kis virsli, mert elhízik, vagy rosszab lesz ha nem mozog. őt meg azért kéne sétáltatni :) de majd ráveszem 1x magam, h meggyőzzem

2011. máj. 7. 21:43
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy jack russel séta nélkül? Úristen... Nem rombolja szét az egész világot kínjában?
2011. máj. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!