Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyire hatásosak...

Szerintetek mennyire hatásosak a kutyaugatás gátló eszközök?

Figyelt kérdés
pl: [link]
2011. máj. 6. 18:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szerintem egyre nagyobb probléma ez a kutyaugatás, de még mindig nem hoztak semmilyen rendeletet sem. Szerintem a kutya nem házőrzésre való. Ha valaki félti az otthonát akkor szereljen be egy jó minőségű riasztót, vagy tőlem aztán be is kamerázhatja az egészet. Az hogy felvesznek videóra jóval kevésbé zavarna mint az állandó kutyaugatás.

Érdekes módon normálisabb országokban ez már meg van óldva.

2011. máj. 6. 23:13
 12/18 Akiteki ***** válasza:
22%

Bizony rendeletben kéne betiltani a kutyaugatást.

El is olvastatnám az összes kutyámmal meg a szomszédéval is. Soha nem tudnám, mikor jön a postás.

2011. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ismerős rakott a kutyájára olyat, ami a harmadik ugatásra spriccelte le valami citromos lével. Nem kellett sok idő, és a kutya egyszerre mindig csak kettőt ugatott, de azt sokszor egymás után kis szünettel. Szóval kutyája is válogatja, de a legtöbbjének nincs tartós hatása szerintem.
2011. máj. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a válaszom csak közvetve kapcsolódik a kérdéshez, de nem ez lesz itt az első ilyen hozzászólás.

A legjobb módszer az ugatásról való leszoktatásra az, hogy az ebtartó gondos körültekintő módon választja ki a tartandó kutya fajtát és miután hozzájutott ugyanúgy nevelnie és tanítania kell, mint ahogy az embernek a gyermekét is oktatni és nevelni kell !

Elég korlátolt felfogás az mi szerint " a kutya dolga az, hogy ugasson", meg hogy "ezt meg kell szokni".

Ha én nem házőrző kutyával védem az otthonomat, hanem pl. elektronikával, akkor is kiutálnak (jogosan) a szomszédok, ha folyton szól a szirénám. Az ostoba elviselhetetlen természetű kutyák mögött szinte mindig ugyanilyen gazdák állnak.

A hobbi kutyatartóknak egy dolgot kellene nagyon komolyan megfontolni:

A mások nyugalma nem eshet áldozatul a te hobbid oltárán.

Micsoda, hozzáállás, az, hogy "ezt meg kell szokni !"

Ha nekem van egy bazi nagy motorom, mert ez a dilim és korán reggeltől azt röfögtetem az én örömömre és a szomszédok zaklatására, előbb utóbb valaki jól ellátná a bajomat főleg, ha még be is szólnék, hogy "jobb lenne, ha megszoknátok". Az a baj, hogy nagyon sok kutya tulaj olyannyira elvakult imádattal viseltetik a kutyája iránt, hogy fel sem merül benne az, hogy a hobbija megkeserítheti mások életét.

2013. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Engem is érint a probléma, és én már gondolkodtam több módszeren is, ha a szomszéd kutyája ugat:


1. Ha van neked is kutyád, ami nagyobb, mint a szomszédé, a szomszéd kutyája meg a kerítésnél ugat, uszítsd rá a sajátodat. Vagy tarts 1-el több kutyát.


2. Szerintem ennél is sokkal jobb módszer: Gondol vezeték nélküli mikrofon arra a helyre, ahol a szomszéd kutyája ugat, vezeték nélküli hangszóró a szomszéd hálószobája ablakához közel és sugározza azt amit a mikrofon fölvesz. Szerintem ez a létező legjobb módszer.


- A kutyaugatásgátló ultrahangos cuccoknak - nincs nekünk olyan, de az interneten rákeresve, fórumokat olvasva - nem hiszek.

2014. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Lupati válasza:
Ugye akkor van probléma mikor a szomszéd félti az otthonát és azért vesz direkt ugatós kutyákat.Az odáig rendben is lenne ha csak őt nem zavarja mondjuk éjszaka amikor alszik de emgem is zavar mikor felébreszt kb minden nap hajnalban és persze nem eléggé konstruktív ebben a témában. Már a guta kerülget hiába szóltam neki.kB annyi a válasz,hogy a kutya már csak ilyen.Na de kettő???? Képzelhetitek...
2021. febr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hello Lupati!


A 14-es vagyok ismét.

Egyetértek veled, kivéve az első mondatodatod:

"Ugye akkor van probléma mikor a szomszéd félti az otthonát és azért vesz direkt ugatós kutyákat."


Ne tarthasson senki direkt ugatós kutyát! Tartson intelligens kutyát, ami különbséget tud tenni valódi veszély és veszélytelen szituáció között.

A kutyák igenis taníthatóak, általában sokkal többre képesek, mint amit némely kutyatartáshoz kicsit sem konyító ebtartó feltételezne róluk.

Amikor vagyonvédelem, vagy személyi biztonság a cél semmit sem ér egy folyton ugató kutya. Egy idő után mindenki csak legyint az ugatásra, hogy "Á csak a szomszéd unatkozó, neveletlen kutyája ugat megint". Közben meg lehet, hogy épp rámolják kifelé a házát.

Ha a kutya jól nevelt és ugat, akkor mindenki tudja, hogy figyelni kell, mert ha jelez a szomszéd kutyája (vagy akár a saját), akkor ott bizony valami valós esemény van készülőben.

Ha valaki riasztót, szirénát vesz vagyonvédelmi célra kutya helyett, ott is előbb utóbb kihúzná a gyufát az illető, hogy ha lépten-nyomon ok nélkül is beindulna a szirénája.

Ha ugyanez biztonsági szolgálathoz bekötött rendszer formájában történik meg, minden téves riasztás utáni kiszállásért több ezer forintot számláznak ki az illetőnek.


Tehát a lényeg:

Azt kellene tudomásul venni minden eb tartónak, hogy ha a kutya tartás hobbi célú, akkor mások nem kíváncsiak az ő hobbijára.

Ha pedig vagyonvédelmi célú a kutya tartás, akkor meg el kell érni, hogy csak indokolt esetben ugasson a kutya.


És ha ez így összejönne, béke lenne.

2021. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Egyetértek azokkal, akik szerintem az nem úgy megy, hogy a "kutya dolga, hogy ugasson" meg, hogy "csak őrzi a házat" meg hasonlók. Szerencsére már változik a világ és már családtagnak tekintik a kutyákat nem élő riasztónak. Amúgy az a kutya, amelyik ugatós az mindent megugat, ha elmegy valaki, valami a kerítés elött, gondolom ettől tart a sok ilyen hozzászóló. Az, hogy ugatós, arról meg le lehet szoktatni, egy kis következetességgel. De ehhez akarat is kell, ami nem szokott lenni. Egy ilyen ultrahangos cuccról amúgy már hallottam pozitívan. Én is ki fogom próbálni, nálunk azzal van a gond, hogy szomszéd konkrétan mi házunk mellett tartja a kutyát, és ott ugat. Gyakorlatilag az ablakunk alatt. Amúgy jogi lépéseket is lehet tenni, de azt csak a legvégső esetben szeretném. Ilyen szituknál amúgy a kutyákat lehet sajnálni, mert egy idióta a gazdája, álltalában ezek 0 percet foglalkoznak szerencsétlen kutyával. Enni adnak neki, aztán kész, ezzel letudva. Ennél még a panelban tartott kutyának is jobb élete van, akit napi 2* sétáltatnak. Azt kéne felfogni, hogy ez egy felelősség, és nem kéne másokra ráerőltetni a kutyánk hobortjait.

Behívni és leültetni szeritnem nem jó, amikor ugat, mert ilyenkor gyakorlatilag megdicséred, és ezek után is fogja csinálni. Ilyenkor rá kell szólni, hogy nem szabad kutya nyelven:). Nekem boxerem van, na az nem egy ugatós fajta és nagyon jófej, ajánlom mindenkinek, de arra érdemes felkészülni, hogy engergia bomba, tehát kell vele sokat foglalkozni :).(de én nem tudok olyan kutyáról, akivel nem kell 1 percet sem foglalkozni)

2022. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!