Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kérdéseket tegyek fel...

Milyen kérdéseket tegyek fel egy tenyésztőnek? Milyen feltételekkel adja oda?

Figyelt kérdés
Illetve ha kérem megmutatja hogy valóban voltak e szűrések. Kérdezhetem a kutya temperamentumáról? mik a legfontosabb kérdések? Jól fel kell készülni az adott fajta minden fontos információjáról? Az árra mikor kérdezzek rá? Ha vannak itt tenyésztők akkor tőlük mit szoktak kérdezni?
2011. máj. 9. 17:10
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
milyen fajtát tenyésztesz?
2011. máj. 9. 20:02
 12/29 Akiteki ***** válasza:
Huskyt és whippetet.
2011. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
jajj a whipetek olyan aranyosak régen szerettem volna egyet csak nagyon drágák
2011. máj. 9. 20:26
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

18:18 vagyok.

Ha megkérdezed az alap dolgokat azzal nem fogod erisztani a tenyésztőt. Ez nem tolakodás, hanem alap dolgok.

Ha úgy veszed észre hogy az ilyen dolgokra nem szivesen válaszol, vagy ha nem akarja a szülőket megmutatni akkor inkább nagy ívben kerüld el az illetőt. Egy tenyésztő mindig az otthonában fogad, szívesen válaszol bármit kérdezel. Sőt ha nem felejti el lehet már azzal fog fogadni, hogy ilyen és ilyen dijakat nyertek a szülők, ilyen és ilyen szűrésekkel rendelkeznek. A tenyésztők büszkék az ilyenekre, és szívesen mutogatják. Mint hogy én is szívesen mutogattam a kutyám teljesítményét.

Én a mai napig szoktam beszélgetni a tenyésztővel, és együtt örült velem ha pl. nyert a kiállításon, vagy velem aggódott amikor korházba került. Kicsit úgy kezeli, hogy az Ő fia. Egy tenyésztőnél kb. így működik. A mai napig azt kérdezi hogy na mizu a gyerekemmel? :-D

2011. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Akiteki ***** válasza:

Ez így van. Mindegyik egyenként a gyerekünk. Mi akartuk a világra kényszeríteni őket, 8-10 hétig mi gondoskodtunk róluk, életük végéig felelősséggel tartozunk irántuk. A legnagyobb öröm, mikor felhívnak, beszámolnak róla, mit csinál, hogy van. Hetente kapok képeket különböző gazdiktól. Van néhány akitől sajnos nem, pedig még a szerződésbe is beírom. Azokat én szoktam zaklatni.


Milyen kutyusod lesz?

2011. máj. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
valamilyen agár ír farkas, olasz agár vagy whippet ezek a befutók nálam de egyenlőre csak az utolsó kettőt tarthatom mert lakásban lakom
2011. máj. 9. 21:29
 17/29 Akiteki ***** válasza:

Ha whippet drága, akkor mit szólsz egy ír farkashoz? :)))

A fiam vágya egy, de már nem fér be a keretbe. (Meg az ajtón):))

2011. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
ez igaz de viszont ha kell össze gyűjtök egy zsák pénzt is ha kell én amúgy vétel árra gondolok bár nem tudom mi mennyibe kerül
2011. máj. 9. 22:17
 19/29 Akiteki ***** válasza:

Ír farkast 150-200 ezer körül kaphatsz. Itt szerencsére nincs az olcsó kategória, mert nem éri meg szaporítani.

Whippetet hobby célra jó minőségben már 70 ezerért. Kis olaszról fogalmam sincs, mert csak 1 tenyésztő van az országban és nagyon ritkán van nála alom.

2011. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem is mennék tovább.Ha valaha huskyt vagy whippetet akarnék venni,biztos Akitekit keresném meg...Csipem ahogy a kutyáiról beszél...akik minden jel szerint hibátlanok.
2011. máj. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!