Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg neki?

Hogy tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom. Egyáltalán semmi bajom vele. Póráz nélkül mellettem jön,akár sétálok,akár futok,akár bicajozunk. Nem ugrál rám,ha valahova leültetem,fektetem,engedély nélkül nem jön el onnan. Nem eszik, amíg nem kap rá engedélyt. Egyetlen gond,hogy sétánál,ha póráz nélkül megy, sokszor lemarad, jelölget,de ez nagyon hosszú ideig tart nála.utána sprintel ezerrel,de amíg nem szagolta meg,meg pisilte le,addíg alkalmisüket. Viszont ha bicajozunk,akkor nem jelöl,csak fut mellettem. Mi lehet erre a megoldás?
2011. máj. 16. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Talán ne sétáltasd póráz nélkül. Ha majd elüti szegényt egy autó, akkoris ilyen nagymenő leszel?
2011. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az a lényeg, hogy jól el kell különítened azt a két dolgot, amikor lábhoz van, és haladtok valahova, meg amikor mehetsz van és lehet szaglászni.

Ha kiadtad a lábhozt, akkor minden szaglászást letiltani, és elvárni akár a szemkontaktust is (így ugye kicsi az esélye, hogy szaglászni kezd).


Állj csak neki tudatosan, nem olyan nehéz. Nekem baromi domináns kutyám van, és amíg nem sikerült kezembe vennem teljesen a gyeplőt az volt a kutyasulis ukáz, hogy minden nemű domináns viselkedést tiltsak a jelöléstől, a kaparáson át, addig, hogy más kutya felé teszi a fejét, kihúzza magát, szóval tényleg mindent. És még ez is össze jött, egy szimpla jelölést simán le lehet tiltani.

2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első értelmes hozzászólását. Gondolod,hogy az úttest mellett sétáltatom póráz nélkül? Ennyire sötét nem vagyok. Erdőben,vagy pl. a szőlőhegyen engedem el.
2011. máj. 16. 09:26
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kipróbálom!

2011. máj. 16. 09:27
 5/5 anonim ***** válasza:

barátnőmnek is kankutyája van és ő is alkalmi süket ha punciszagot talál...biztos le lehet szoktatni,de egy kan kutyából ezt kiverni nagy meló!Gondolj bele tüzelés nyoma mindenhol!Néha már sajnálom őket!:)

Néhány kommentelővel meg ne is foglalkozz!Szinte akárhova bekattintok minimum egy kötekedő,mindenkinél mindent jobban tudó mindig akad........SAJNOS!:)

2011. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!