Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy hülyeséget csinált...

Nagyon nagy hülyeséget csináltam! Vissza tudnám venni?

Figyelt kérdés
Már van 2 éve, hogy meghalt a kutyusom ( keverék volt ). Anyuéktól kaptam egy mopszit mert az volt minden vágyam ( régebben ). De fél éve, hogy eladtam mert nem tudtam úgy megszeretni mint a volt kutyámat és mindig azon tünődtem, hogy vajon a volt kutyám mit gondolhat rólam, hogy egyből másik kutyát vettek nekem anyuék. Olyan rossz érzésem van már hiányzik a mopsz és vissza akarom szerezni de már nem tudom se a telefonszámukat se az e-mail címüket. Annyira utálom magam, hogy eladtam. mit tennétek a helyemben?
2011. máj. 16. 14:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom egy elkényeztetett tinédzser vagy, aki nem tanulta meg még, hogy egy élőlény olyan mint egy ember. A gyerekedet sem passzolgathatod össze-vissza, mert "nem tudtad megszeretni". Nagyon önző viselkedés ez. Tanuld meg, hogy minden apró döntésnek következménye van, és attól, hogy egy kutya nem tud beszélni neki is vannak igényei és "érzelmei". Vegyél egy plüss kutyát. azzal azt csinálhatsz amit akarsz.
2011. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem lenne szívem odaadni a kutyámat, aki bízik bennem és az életét adná értem! Nem tehet róla, hogy ő nem az előző kutyád. Tényleg hülyeség volt, de most már hagyd, csak felzaklatnád az új gazdaváltással.
2011. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ő volt a második kutyusom. De egyszerűen nem tudok túllépni az előző kutyámon. Ha meglátok kiskutyákat barátnőimnél megdögönyözöm őket és olyankor sírni tudnék a volt kutyusomért. lehet igazatok van és nem nekem való a kutya. :( De az előző kutyummal sok mindent át éltünk..jót is rosszat is. De mindig egymásnak voltunk. Senkivel se barátkoztam. Majd a halála napján végig mellette voltam és a karjaimban halt meg. Lehet, hogy ez rázott meg ennyire? Ezért nem akarok másik kutyát megszeretni mert félek, hogy ő is előbb távozik mint kéne? A volt kutyum 5 éves volt. Még elég fiatal.
2011. máj. 16. 14:45
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom se a nevüket se a címüket. De igazatok van nem bolygatom fel az életüket. De azért néha egy képet küldhetnének róla..mert így volt megállapodva, hogy havonta küldenek képet róla..megbíztunk bennük..és sehol se kép. Mikor még meg volt a telefonszáma a nőnek akkor hívtam nem vette fel sose, nem hívott vissza.
2011. máj. 16. 14:48
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
Akkor viszont lehet elő kéne kaparni azt a tel-számot.Lehet szaporítók kezére adtad a kutyád.Aztán valami szívbe markoló történettel,visszaszerezni.
2011. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
24%
Ha szaporítókhoz vagy pl.kutyaviadalosokhoz került,keresztet vethet rá...
2011. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ivartalanítattam nem akartam szaporítani se tenyészteni.
2011. máj. 16. 15:20
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség lenne visszavásárólni.A kutyus már megszokta a gazdáját és hozzájuk ragaszkodig téged pedig lehet,hogy már elfelejtett.És lehet,hogy a gazdájuk pedig nemis akarják visszadni mert ők is megszerették a kutyust.
2011. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
1 év a kutyáknál 7 év. Akk. 5év = 35 éves volt az első kutyusod.
2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
76%

Egy állat nem játékszer, nem egy ruha, nem autó... amit ha kedved szottyan csak úgy visszavásárolsz. Az biztos, ha én vettem volna Tőled a kutyát, még azt is a fejedhez vágnám, hogy a közelébe se lássalak meg. Nem tudom, mit csodálkozol a gazdik reakcióján. Nem való Neked kutya... de ezt már mondták páran.

5 év nem kis idő elismerem, de gondolj bele abba, hogy én 5 éves voltam, mikor az első kutyát megkaptam anyukáméktól. 14!!! évig volt Velünk, végkimerülésben pusztult el. Azzal a kutyával nőttem fel. Amikor kimúlt, a család összeroppant. Teljesen...

Három nap után anyukámék reggel, egy szőrös szuszogós kis gombszemű állattal ébresztettek. Mikor kinyitottam a szemem, ott volt előttem egy édes kis kutyus pár hetesen. Innentől kezdve csak arra tudtam gondolni, hogy az előző kutyám küldte Őt hozzánk vigasztalásképp. Az a kutyus 8 évet volt Velünk. Szívrohamot kapott, szívbeteg volt, sajnos soha nem látszott rajta..(sose hittem volna, hogy ez kutyáknál is lehetséges, ha csak felmerül bennünk a gyanu, kivizsgáltattuk volna.) Másnap internet, kutya menhelyeken kutakodás. Találtunk egy két-három hónapos kis keveréket. Elhoztuk. Szegény annyira beteg volt, hogy az állatorvos két hetet jósolt neki. Mindent megtettünk... ma már a család szeme fénye tökéletesen jól van, csillogó, pihe puha bundával, boldog mosollyal ugrál. Már 4 éves! Máig eszembe jut sokszor, hogy a második kutya az "életét áldozta érte", hogy a mostanit meg tudjuk menteni.

Ha legközelebb arra adnád a fejed, hogy kutyát akarj, próbálj ilyesmire gondolni. Biztos vagyok benne, hogy az első két kutyánk odafentről az "örök vadászmezőkről" elégedetten nyugtázza, hogy hogyan bánunk a mostanival, és azt is biztosan tudják, hogy soha nem lesznek elfelejtve. Mindhárman gyönyörűek és megismételhetetlenek a maguk módján.


Ui: Hagyd békén a gazdákat!

2011. máj. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!