Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Paraméterek:

Kettő kutyust szeretnék (párom kérésére egy kistestű, és egy közepes vagy nagytestű kutyust)

3000 m2 telek tartozik a családi házunkhoz, úgyhogy van mozgástér bőven. Ezen kívül rendszeresen nagy sétákat tennénk, hétvégén kirándulnánk, túráznánk. A nagyobb testű kutyával(lehet, hogy a kicsi is jönne) rendszeresen futni szeretnék.

Elsősorban társnak kell a kutya, de a betörőt azért ne engedje be. Személyőrzés is lenne a feladatai között.

Nekem első kutyáim lennének, párom tapasztaltabb, de nagyobb részt én foglalkoznék velük. Kutyaoviba, kutyasuliba mennék velük.

Alapvetően a kertben lenne a helyük.

A felsorolt fajták kizárva: beagle, nyomott fejüek pl. mopsz stb., labradorok.

Légyszi ne csak a fajta nevét írjátok le, hanem azt is, hogy miért ajánlanátok!

Az értelmes válaszokat előre is köszi!

24N


2011. máj. 19. 08:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nagytestűnek a Közép - Ázsiai Juhászkutyát ajánlanám. 65 - 85 centi is lehet a marmagassága, és 60 - 80 kiló között van. Természetesen őrzi a területet, idegeneket semmi képp nem engede be. Ha mentek kutyasuliba, akkor betaníthatjátok vele az őrző - védőt. Akkor mindig megvéd!
2011. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 compactegon ***** válasza:

Afrikai oroszlánkutya (rhodesian ridgeback).

vizsla kinézetű, nagyon aktív fajta. akár 30-40 km-t is lefuthatsz vele. kiváló házőrző, de következetesen kell nevelni, mert rendkívül erős és határozott (viszont gyönyörű és családcentrikus) kutyák.

2011. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Kistestűnek én a yorkit ajánlom, mert kicsi de rengeteget bír mozogni és okos állat.Nekem is az van és imádom te is egyből megszeretnéd hidd el és nem olyan kényes mint mondják csak őt éjjszakára be kell vinni. (az enyém a macskákkal is kijön)
2011. máj. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 D.O.81 ***** válasza:

Házőrzésre és sportolásra számotokra a Cane Corsot vagy a Kanári szigeteki kutyát ajánlanám, Ugyanis ezek a kutyák szinte minden tekintetben meg tudják állni a helyet abban a sokrétű elvárásban, amit a leendő eb irányába támasztotok. Mivel a két említett fajta ösztönösen hozza az örző védő tulajdonságot, ezt még tanítani sem kell nekik, mert jön magától. Szocializálni, mint minden kutyát őket is kell. Ha van kikristályosodott elképzelésetek mi az, amit elvártok a kutyától, már akkor meg kell neki tanítani, mikor hozzátok kerül és folyamatosan maradéktalanul megkövetelni tőle.

Bár a Kanári szigetekire és a Corsora is azt mondják, hogy nem kezdőknek való kutya és erős kezet kíván, ez ugyan úgy igaz bármely más kutyafajtára is. Nics sok különbség köztül. Másrészt viszont hihetetlenül gyorsan tanulnak.


Sok sikert a választáshoz!

2011. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem egy német juhászom volt ő nagyon jól védte a házat ráadásul olyan jól megtanult mindent a kutyasuliba hogy azt mondták levihetnék olyan kutyának ahol területeket őriz meg ilyenek.Most éppen biztonsági őr :) :) az édes kiskutyusom :D :D
2011. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!