Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a falkavezér hisztéria?

Mi ez a falkavezér hisztéria?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan kérdést látok ami kb. erről szól: 3 hónapos kiskutyám harapdálja a kezem , azt hiszi hogy ő a falkavezér? Meg: Hogyan legyek én a falkavezér?


Értem én, hogy a kutyának szüksége van egy vezérre, de miért kell ekkora hisztériát csinálni, hogyha mondjuk megsimogatom a kutyát, akkor rögtön én vagyok a rossz gazda, mert nem szó nélkül mentem el. És ha megkérdezném hogy ez miért baj, a válasz bizonyára ez lenne: a farkasfalkában sem kér engedélyt a távozásra a főnök.

DE a kutya nem farkas , ugye? gaz hogy az őse, de például az emberre sem mondják folyton, hogy azért pofozta meg a fajtársát MERT a majmoknál is így volt. Igaz, egy ugyan a közös ős, de két külön fajtáról beszélünk.


Ugyan így a kutya és a farkas, bár rokonok, de két külön fajta. A kutyának íhogy leírtam feljebb, ugyan szüksége van vezzérre, de nem hinném, hogy nem tudná hogy hol a helye, amiatt, hogy hamarabb kap enni mint ahogy én megvacsorázom.


Én örülök neki amikor hazaérkezem, megsimogatom amikor elmegyek, nem eszek a kajájából, hagyom hogy póráz nélkül szaladgáljon előttem és mégis tudja hol a helye. Nem hiszem hogy ezek miatt rosszabb gazdi lennék mint az, aki betartja ezeket az "előírásokat".


2011. máj. 21. 14:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled, nekem is tele van a ... azzal, hogy mindenre ráfogják, hogy a falkavezérség (hiánya) miatt van. Viszont azt tudnod kell, hogy nem biztos, hogy minden kutya olyan mint a tiéd. Lehet hogy csak szerencséd volt, vagy a kutyád olyan jellemű, de más fajtáal ezt se vedd átlános érvényűnek. Meg azért az ember és majom + a kutya és a farkas között elég nagy a különbség. Nem csak rokonok, mint az ember és a majom, hiszen szaporodni is tudnak egymással, ez azért elég nagy dolog.
2011. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
ez az ember majom dolog csak egy példa, írhattam volna mást is, nem ez a lényeg :)
2011. máj. 21. 14:37
 3/24 Minikitty ***** válasza:
Nem pontosan úgy van ez a farkasoknál mint a kutyáknál, de nagyon hasonló. Szüksége van a kutyának egy falkavezérre és hogyha a gazdája ezt nem vállalja ,akkor magát nevezi ki vezérré és akkor nem fogsz tudni vele nagyon bánni. Nem azért van ez így mert rokonok hanem mert ÍGY VAN ÉS KÉSZ ahogy a hiénáknál, a vadkutyáknál stb. Nincs azzal semmi baj, hogy megsimogatod. A 3 hónapos kutya pedig azért harapdál, mert játszik.
2011. máj. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
persze, ezt tudom. Csak azt nem értem miért kell arra fogni hogy a farkasfalkában is így van és akkor a kutyákkal is tuti ezt kell csinálni.
2011. máj. 21. 14:43
 5/24 kutyák és macskák ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, lehet jellem függő, de szerintem fajta függő is, mert ezeket a szabályokat érdemes betartani harciasabb, agresszívabb fajtáknál, mint pl.: Dobermann. Őket kimondottan embervadászatra tenyésztették ki. Ha a gazdája nem tudja helyesen nevelni, annak csúnya következményei lehetnek. Nem úgy mint egy Tacskó, mert míg a Dobi lerántja az embert, addig a rosszul nevelt tacsi felássa a kertet! Szerintem mindenképpen fajta függő és jellem függő is.
2011. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nekem német juhászom van. De egyébként még egy olyan dobi vagy pit gazdival sem találkoztam, aki evett volna a kutyája kajájábol, mert hogy ő a falkavezér még is elfogadták hogy a gazdi az. Nem azt mondom, persz, kell hogy tudja ki a főnök, de hogy a kutya minden rezdülésében azt látják hogy hatalomra akar törni, na ez nekem már sok.
2011. máj. 21. 14:52
 7/24 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek! A kutya társas lény, és a háziasítás során annyira alkalmazkodott az emberhez, hogy a viselkedésének egyes elemeit még az etológusok sem tudják hova tenni (pl. szociális érzékenységükben, együttműködési képességükben minden más állattól nagyobb hasonlóságot mutatnak az emberhez, sokkal jobban is igénylik a törődést, szeretetet mint pl. egy kölyökkorától ember által nevelt farkas.) A "ki a falkavezér" kérdést általában olyanok szokták túlhangsúlyozni, akiknek maguktól semmi érzékük a kutyaneveléshez, és bibliájuknak tartják azokat a könyveket, melyek általánosan erről a témáról szólnak. Pedig minden kutya különböző, van amelyik szolgalelkűbb típus, és van akit néha helyre kell tenni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a falkavezérségnek köze nincs azokhoz a sokak által emlegetett szabályokhoz, hogy a kutya előtt menj ki az ajtón, a kutya előtt egyen a család ő csak utánuk, ne aludjon az ágyadban, ne simogasd meg "csak úgy" stb, az viszont nem jut eszébe senkinek, hogy a falkavezéréhez jó esetben mindenkinél jobban ragaszkodik a kutya, amit igenis szeretettel és foglalkozással lehet elérni. A lényeg: ne hagyd neki, hogy agresszíven viselkedjen veled, bármikor magadhoz tudd hívni, el tudd tőle venni a nem neki való dolgokat, és ismerje a "nem szabad" kifejezést. Nem hiszem, hogy attól kevésbé lesz jólnevelt egy kutya, ha sokat dögönyözik/játszanak vele, vagy a fent felsorolt egyebek. Vannak olyan kutyák, akik sosem fogják lesni a gazdi minden szavát, aki ettől még falkavezér lehet, csak egyszerűen ilyen típusú kutyája van.
2011. máj. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Minikitty ***** válasza:
Hát azért, mert a farkasfalkákban így van és a kutyáknál is beválik, mivel ha nem lennének a gazdáik akkor falkába gyűlnének és így viselkednének egymással. Cesar Millan - A csodálatos kutyadoki mindent elmond a falkavezérségről. Keress rá a neten és mindent megtudsz.
2011. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Minikitty ***** válasza:
Nem kell enned a kajájából. Honnan szetted ezt??
2011. máj. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nem azon van a hangsúly, hogy farkasok, hanem hogy a kutya falkaállat.

De nyilván a kutyák között is van könnyebben, és nehezebben "betörhető" egyed. A mostani kutyám az első pillanattól hihetetlenül szófogadó, és mindig figyel rám, ha nem lát, akkor nem kóricál el, visszajön megnézni, hogy jövök e. Ettől függetlenül szoktam alkalmazni a Fennel módszereket, mert bizony olykor emlékeztetni kell rá, hogy hol a helye a sorban.

De nem csinálok abból ügyet, hogy a lábamnál alszik, vagy néha adok neki a saját kajámból 1-2 falatot:)

2011. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!